Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 182751
تاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1395 17:47
تعداد مشاهدات : 472

وزارت اطلاعات رابطه ای عاطفی و قلبی با مردم دارد

وزیر اطلاعات: این پیوند تنگاتنگ وزارت اطلاعات با آحاد مردم هوشیار کشورمان باعث شده است که رابطه ای عاطفی و قلبی با ملت داشته باشد و از پشتوانه و سرمایه عظیم اجتماعی برخوردار باشند. حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی پیش از خطبه نماز جمعه این هفته تهران که به مناسبت روز سربازان گمنام امام زمان(عج) سخن می گفت، افزود: امنیت کشور دستاورد هماهنگی، همدلی، وحدت و همکاری تنگاتنگ سایر نهادهای امنیتی، نظامی، انتظامی و مدیریت سیاسی بوده است.
وی با تبریک فرا رسیدن زاد روز قطب عالم امکان، مهدی موعود، امام عصر ارواحنا لتراب مقدمه الفدا ادامه داد: به همین مناسبت روز سرباز گمنام آن حضرت را به محضر حضرتش، نایب به حقش رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی، مردم شهید پرور کشورمان، سربازان جان برکف امام عصر(عج) و به شما عزیزان، نمازگزاران محترم تهران تبریک و تهنیت عرض می کنم.
وزیر اطلاعات با بیان این که از دستاوردهای مهدویت، امنیتی است که بر جای جای کره زمین ایجاد می شود، اضافه کرد: در حکومت جهانی امام زمان(عج)، اضطراب ها، وحشت ها و دلهره ها از ناامنی ها از جامعه رخت بر می بندد و امنیت آرامش و آسایش بر جامعه بشری حکمفرما و بستر برای عبودیت حق تعالی فراهم می شود.
علوی اظهار داشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان بستر ساز حکومت جهانی امام زمان(عج) با همین دستاورد با عنایت حق تعالی و توجهات امام زمان(عج) بهره مند بوده است.
وی خاطرنشان کرد: سالی که پشت سر گذاشتیم، شاهد حوادث ناامنی و ضد امنیتی در بسیاری از کشورهای جهان بودیم، صدای انفجار بمب و بوی باروت را از کشورهای منطقه و کشورهای دور همچون فرانسه و بلژیک شاهدبودیم. جمهوری اسلامی علیرغم توطئه های سرویس های جاسوسی کشورهای متخاصم و گروه های تروریستی برای چالش امنیتی، ایران سالی همراه با امنیت و آرامش را پشت سر گذاشت و مردم شاهد بودند در جمهوری اسلامی ایران اقدامات ضد امنیتی به وقوع نپیوست.
وی ادامه داد: وزارت اطلاعات ، سپاه پاسداران، بسیج قهرمان، قوه قضاییه، ارتش جمهوری اسلامی ایران ، وزارت کشور ، نیروی انتظامی ، شورای عالی امنیت ملی ، شورای امنیت کشور، ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت دفاع و سایر نهادهای موثر در امنیت در سالی که گذشت دست در دست هم نهاده ، با صمیمیت و اخلاص در جهت برقراری امنیت برای شما مردم عزیز از هیچ کوشش و مجاهدتی دریغ نکردند.
وزیر اطلاعات گفت: این وحدت و همدلی نیروهای موثر در امنیت به برکت وحدت فرماندهی و تدابیرحکیمانه و فرماندهی با صلابت فرماندهی معظم کل قوا رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای حاصل شده است.
علوی افزود: در این حرکت جمعی نهادها و نیروهای امنیتی، وزارت اطلاعات به عنوان سنگر سربازان گمنام امام زمان (عج) نقش ویژه و برجسته ای داشته است و راز و رمز این توفیق، ایمان سربازان گمنام امام زمان، دینداری، وارستگی و ولایت مداری این عزیزان و عشق آنها به برقراری امنیت برای مردم شهید پرور کشور بوده است.

**کار اطلاعاتی دانش بنیان
وی در ادامه به موفقیت های این وزارتخانه اشاره کرد و گفت: یکی از عوامل موفقیت وزارت در انجام این ماموریت، زیربنای علمی کار اطلاعاتی در این وزارت بوده است. در وزارت اطلاعات هزاران نیروهای تحصیلکرده با تحصیلات بالای دانشگاهی در مقطع دکترا، فوق لیسانس و همچنین جمع قابل توجهی از فضلای حوزه علمیه با تحصیلات خارج فقه و اصول به کار اطلاعاتی با زیربنای علمی می پردازند و به مسایل، با تخصص و تبحر می پردازند که مسایل را با هزینه هرچه کمتر برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فراهم کنند.
علوی افزود: اضافه بر نیروهای تحصیلکرده موجود در وزارت، هزاران نفر از کارکنان وزارت در حال تحصیلات تکمیلی در مقطع دکتری و فوق لیسانس در رشته های مختلف علمی هستند که نقش وزارت در آینده با تحولات علمی جهان و تحولات علمی در کشورمان بتوانند با کار اطلاعاتی دانش بنیان، ماموریت خود را به نحو احسن انجام دهند.

**وزارت اطلاعات رتبه سوم محبوبیت در بین مردم/جامعه امن به جای جامعه امنیتی
وزیر اطلاعات اضافه کرد: یکی دیگر از عوامل موفقیت وزارت اطلاعات در ماموریت خود پیوند تنگاتنگ با شما مردم عزیز، هوشیار و هوشمند بوده است. همانگونه که امام راحل به هنگامی که 36 میلیون جمعیت داشتیم فرمودند اطلاعات 36 میلیونی امروز باید بگوییم اطلاعات 80 میلیونی و حساسیت، هوشیاری و اطلاع به موقع مردم عزیز ما، دستگاه اطلاعاتی وزارت اطلاعات را موفق به کشف بسیاری از توطئه ها کرده و توطئه گران را زیر ضربه برده است.
وی ادامه داد: این پیوند تنگاتنگ وزارت اطلاعات با آحاد مردم هوشیار کشورمان باعث شده است که رابطه ای عاطفی و قلبی با ملت داشته باشد و از پشتوانه و سرمایه عظیم اجتماعی برخوردار باشند.
علوی گفت: برابر نظرسنجی هایی که توسط دستگاه های متصدی نظرسنجی در کشور به عمل آمده است وزارت اطلاعات در بین دستگاه ها و وزارتخانه ها از رتبه سوم و چهارم در بین مردم محبوبیت و مقبولیت را کسب کرده است. راز کسب این جایگاه در راهبردهای این وزارت بوده است که هدف اصلی آنها رضای خدا و آرامش مردم است.
وزیر اطلاعات افزود: توجه به راهبرد جذب حداکثری و دفع حداقلی که رهبر معظم انقلاب آن را به عنوان نقشه راه تمامی دستگاه های نظام ترسیم فرمودند و اولویت دادن به جامعه امن به جای جامعه امنیتی، تقدم پیشگیری بر مقابله و تقدم رویکردهای ایجابی بر اقدامات سلبی برابر حدیث امیرمومنان علی (ع) که فرمود پیشگیری از معالجه بهتر و ارزشمندتر است.

**تلاش وزارت پیشگیری از دو قطبی شدن جامعه است
وی اهتمام به حفظ وحدت و انسجام ملی با محوریت ولایت امر مسلمین و هدایت های رهبری را از دیگر تلاش های وزارت اطلاعات برشمرد که بر مبنای آیه شریفه قرآن کریم که با همدیگر به نزاع نپردازید که دچار زمین گیری شده و ابهت شما از بین خواهد رفت و حدیث رسول گرامی اسلام حضرت محمد (ص) که فرمودند باهم اختلاف نداشته باشید که ملت های پیش از شما دچار اختلاف شدند و نابود شدند، انجام شد.
وزیر اطلاعات اضافه کرد: با این مبنا تلاش وزارت اطلاعات پیشگیری از دوقطبی شدن جامعه و صیانت از انسجام و وحدت ملی جامعه اسلامی ما است.

**حفظ بی طرفی و استقلال وزارت اطلاعات/کارنامه درخشان
علوی ادامه داد: راهبرد دیگر وزارت اطلاعات حفظ بی طرفی و استقلال از دسته بندی های سیاسی درعین احترام به همه جریان های سیاسی درون نظام و حمایت از نشاط سیاسی سالم و تذکر مشفقانه به هنگامی است که تلاش های سیاسی با حاشیه های ضد امنیتی آمیخته شود.
وی تاکید کرد: راهبرد برخورد با صلابت و اقتدار در برابر توطئه ها و اقدامات ضدامنیتی دشمنان انقلاب و سرویس های متخاصم و ارعاب دشمن برمبنای وَأَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ وَمِنْ رِبَاطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّکُمْ . باید هراس دستگاه امنیتی جمهوری اسلامی بر دل دشمنان اسلام بنشیند و فرصت توطئه را از آنها سلب کند که کارنامه وزارت اطلاعات در این زمینه کارنامه ای درخشان است.

**ضربه به بیش از 20 تیم تروریستی در سال 94
وی ادامه داد: در سالی که گذشت بیش از 20 تیم تروریستی که برنامه انفجار بمب و اقدامات ضد امنیتی داشتند توسط وزارت اطلاعات زیر ضربه قرار گرفت. جمعی از عناصر آنان به هلاکت رسیدند و جمعی بازداشت شدند و مقادیر بسیار زیادی سلاح و مهمات و مواد منفجره از آنها بدست آمد و اشراف کامل از نظر اطلاعاتی بر حرکت آنها وجود دارد و ان شالله با دعای خیر شما و رهبر عزیزمان این توان و توفیق وزارت در آینده استمرار خواهد داشت.

**هلاکت سرکرده گروه تروریستی انصار الفرقان/دستاوردهای وزارت اطلاعات در سال گذشته
وزیر اطلاعات دیگر دستاورد وزارت متبوعش را دستگیری چند تیم پشتیبانی گروهک های تروریستی و کشف مراکزی که در آنها مواد انفجاری، ساخت بمب و اقدامات دیگر انجام می شد، برشمرد و افزود: در طول یکسال گذشته هلاکت سرکرده و اغلب اعضای گروه تروریستی انصار الفرقان را در جنوب شرق کشورمان داشتیم.
علوی ادامه داد: رصد اقدامات گروه های تکفیری و ارشاد صدها جوانی که در معرض جذب جریان های تروریستی قرار گرفته بودند و اقدامات در زمینه مبارزه با مواد مخدر که وزارت در سال گذشته موفق به کشف حدود 54 تن مواد مخدر صنعتی و سنتی و 2 تن مواد پیش ساز و کشف و انهدام 17 لابراتورتولید موادمخدر و ضربه به 291 باند تولید و توزیع مواد مخدر شد.

**رفع تصرف 40 هزار هکتار از زمین خواران
وی با بیان این که سال جاری را رهبر معظم انقلاب به عنوان سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل نامیدند، گفت: از جمله اقدامات وزارت اطلاعات در عرصه اقتصاد همواره مبنی بر تامین امنیت اقتصادی و حمایت از سرمایه گذاری و کارآفرینی و مبارزه با موانع تولید بوده که بستر را برای شکل گیری اقتصاد مقاومتی فراهم کند.
وی ادامه داد: مبارزه با زمین خواری از جمله اقدامات دیگر وزارت اطلاعات در جهت مبارزه با مفاسد کلان اقتصادی بوده که در سال های 92 و 93 حدود 40 هزار هکتار زمین از اشغال و تصرف افراد متجاوز خارج شد و به بیت المال با ارزش 190 هزار میلیارد تومان مسترد گردید.
رئیس شورای هماهنگی اطلاعات اضافه کرد: در سال 94 استرداد 4900 هکتار به ارزش حدود 12 هزار و پانصد میلیاردتومان انجام شد و از تصرف 37 هزار هکتار به ارزش 60 میلیاردتومان نیز پیشگیری شد.

**مبارزه با 2800 میلیارد تومان قاچاق کالا و ارز/وصول 6 هزار میلیارد تومان بدهکاری مالیاتی
علوی درباره عملکرد سربازان گمنام امام زمان(عج) درباره قاچاق کالا و ارز نیز گفت: در عرصه قاچاق کالا و ارز به ارزش 2 هزار و 800 میلیاردتومان با قاچاق کالا و ارز مبارزه شد.
وی افزود: همچنین از فرار مالیات بدهکاران مالیاتی توسط وزارت اطلاعات با اشراف اطلاعاتی پیشگیری به عمل آمد. انواع شیوه های تقلب، جعل، فرار مالیاتی شناسایی شد و حدود 6 هزار میلیاردتومان با همکاری سازمان مالیاتی کشور به بیت المال اعاده و وصول شد.

**جلوگیری از ربایش 860 میلیارد تومانی از یکی از بانک ها
وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: از شیوه های متقلبانه اعطای وام توسط سیستم های بانکی در حد 2هزار میلیارد تومان جلوگیری به عمل آمد و در زمینه مبارزه با پول شویی ، رشوه، تبانی، اختلاس و شرکت های هرمی و اقدامات انحرافی و اقتصادی و همچنین ربایش اموال مردم از سیستم های بانکی که یک قلم آن جلوگیری از ربایش 860 میلیاردتومان از یکی از بانک ها بود از جمله فعالیت های سربازان گمنام امام زمان (عج) در عرصه اقتصاد بوده است.

**جلوگیری از نفوذ
علوی ادامه داد: همچنین در عرصه نفوذ که همواره مورد توجه و هشدار رهبر معظم انقلاب بوده است و مبارزه با جاسوسی دشمن ، نیروهای سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات با هوشمندی چنان از نفوذ جلوگیری کردند که رهبری کتبا از همت و تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) قدردانی فرمودند.

**مبادله زندانی، رفع تعقیب و بازگشت یک میلیارد و 710 میلیون دلار
وزیر اطلاعات دیگر دستاورد وزارت متبوعش را مبادله زندانیان ایرانی دانست و گفت: وزارت اطلاعات ماموریتی که شورای عالی امنیت ملی بر عهده وزارت اطلاعات گذاشت را با موفقیت به مرحله انجام رساند و در نتیجه مذاکراتی که انجام شد چند زندانی ایران از زندان های امریکا آزاد و از چندین فرد تحت تعقیب، رفع تعقیب به عمل آمد.
علوی افزود: یک بانک از تحریم خارج شد و 400 میلیون دلار سرمایه ایران با سود آن که جمعا یک میلیارد و 710 میلیون دلار می شد، به کشور بازگردانده شد.
وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: این خدمات است که امام راحل کارکنان فداکار این وزارت را مفتخر به سربازی گمنام امام زمان(عج) کردند و فرمودند فرق است بین سرباز گمنامی که قدرتهای مادی به آن فخر می فروشند و بین سربازان گمنامی که پرورده اسلام و مکتب توحید است که انگیزه آنان تحصیل قدرت و اکثرا ستمکاری است و انگیزه اینان خدا و طلب حق است.
علوی با بیان این که رهبر معظم انقلاب نیز نیروهای وزارت اطلاعات را عناصری مومن، متدین، وارسته و فداکار خواندند و تلاش آنان را در راه برقراری امنیت کشور مجاهدت خاموش نامیدند، اضافه کرد: سربازان گمنام امام زمان(عج) با نیرویی که از این دو مدال افتخار می گیرند با تمام توان، در جهت انجام وظیفه و برقراری امنیت برای شما مردم عزیز می کوشند تا رضای حق تعالی و خشنودی شما بندگان خدا را تحصیل و لبخند رضایت را بر لبان ولی امر و فرمانده خویش بنشانند.
* خبرگزاری ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :