Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 182752
تاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1395 18:19
تعداد بازدید : 178

ساخت یکصد هزار کلاس درس توسط خیران مدرسه ساز

از سال 76 تا پایان 94 یکصد هزار مدرسه توسط خیران مدرسه ساز ساخته شده است. امان الله عباسی شامگاه پنجشنبه در هجدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز در اردوگاه شهید باهنر کرمانشاه، اظهار کرد: همچنین در این مدت 12 هزار و 300 طرح آموزشی توسط خیران با مشارکت دولت که 59 هزار و 300 کلاس درس را شامل می شود در کشور ساخته شده است.
وی ادامه داد: در طول 16 سال گذشته نیز 30 هزار طرح آموزشی با 130 کلاس درس از محل اعتبارهای دولتی تکمیل و تحویل آموزش و پرورش شده است.
معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه در سال های گذشته خیران مدرسه مشارکت بسیار خوبی در ساخت فضاهای آموزشی داشته اند، خاطرنشان کرد: به طور متوسط 20 درصد از فضاهای آموزشی کشور توسط خیران ساخته شده است.
وی از فرسودگی 33 درصد مدارس کشور خبر داد و گفت: این مدارس نیاز به تخریب، تعمیر و نوسازی دارند.
عباسی همچنین از 2 شیفته بودن حدود 15 درصد از مدارس کشور خبر داد و گفت: این مدارس قبل از این حتی در سه یا چهار شیفت فعالیت می کردند که با کمک خیران شیفت ها کاهش یافت.
وی تجهیز سیستم های سرمایشی و گرمایشی نیمی از مدارس کشور را اقدام دیگری از سوی سازمان نوسازی و تجهیز مدارس عنوان و اظهار کرد: تلاش می کنیم تا سه سال آینده تمامی مدارس از سیستم های سرمایشی و گرمایشی ایمن برخوردار شوند.
معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور همچنین به مشکلات سایت های مسکن مهر در زمینه فضاهای آموزشی خبر داد و گفت: طبق برآوردهای انجام شده سایت های مسکن مهر کشور به 35 هزار کلاس درس نیاز دارند.

* خبرگزاری ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :