Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 182851
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1395 19:19
تعداد بازدید : 285

پیشرفته ترین روش جراحی تومور مغز در بیمارستان رضوی انجام شد

این عمل علاوه بر افزایش طول عمر بیمار از صدمه به بافت سالم مغز و عوارضی نظیر فلج اندام ها و اختلال تکلم جلوگیری خواهد کرد دکتر سعید هاشم زاده ضمن اعلام این خبر گفت: مرکز مهر رضوی در راستای ارائه بهترین خدمات درمانی به بیماران سرطانی انجام این جراحی پیشرفته را برنامه ریزی کرده است.
وی افزود: در روش جراحی استفاده ازبرای درمان تومورهای مغزی، بافت سرطانی با دقت بسیار بالایی توسط ماده فلوروسنت شناسایی و برداشته می شود. این عمل علاوه بر افزایش طول عمر بیمار از صدمه به بافت سالم مغز و عوارضی نظیر فلج اندام ها و اختلال تکلم جلوگیری خواهد کرد.
وی در خصوص تیم جراحی این عمل گفت: این تکنیک پیشرفته جراحی توسط تیم پزشکی بیمارستان رضوی بر روی 2 بیمار(یکی عصر روز پنج شنبه و دیگری صبح امروز) انجام شد.
وی افزود: عمل جراحی دیروز عصر با استفاده از تکنیکو در حالت هوشیاری بر روی بیمار انجام شد و عمل امروز صبح با بهره گیری از همین تکنیک اما در حالت بیهوشی انجام شد.
دکتر هاشم زاده در خصوص انجام اعمال جراحی رایگان مقارن با اعیاد شعبانیه در این بیمارستان گفت: این اعمال جراحی رایگان با برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی مرکز مهر رضوی، که مرکز غربالگری، آموزش و درمان سرطان فعال در بیمارستان رضوی است؛ از 26 اردیبهشت ماه جاری آغاز شده و تا سوم خرداد ماه ادامه خواهد داشت. که یکی از این دو عمل جراحی در قالب طرح درمان بیماران کم بضاعت و بی بضاعت انجام شد.
وی در پایان افزود: با توجه به درخواست های فراوانی که برای برخورداری از خدمات رایگان و نیمه رایگان جراحی تومور مغزی از سوی بیماران بی بضاعت و کم بضاعت داشته ایم. برنامه ریزی خواهیم کرد که این طرح در آینده نیز ادامه پیدا کند.
* سایت آستان نیوز


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :