Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 182891
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1395 10:1
تعداد بازدید : 317

واحد 250 مگاواتی نیروگاه کارون 3 به شبکه سراسری متصل شد

واحد شماره 5 نیروگاه کارون 3 که ژنراتور آن دچار آسیب شدید شده بود پس از انجام تعمیرهای اساسی به شبکه سراسری پیوست.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه کارون 3 گفت:واحد شماره 5 نیروگاه کارون 3 که ژنراتور آن دچار آسیب شدید شده بود پس از انجام تعمیرهای اساسی به شبکه سراسری پیوست.

 نصرالله طاهری با اعلام این خبر افزود: این ژنراتور جزو ژنراتورهای بزرگ نیروگاه های برق آبی محسوب می شود که با وزنی افزون بر 900 تن و توان تولیدی 250 مگاوات در ساعت نقش مهمی در شبکه برق کشور و کنترل فرکانس آن ایفا می کند.
وی با بیان اینکه ژنراتور واحد شماره 5 از ناحیه سیم پیچ، قطب ها و هسته دچار آسیب شدید شده بود، تصریح کرد: بلافاصله پس از تشخیص علت تریپ، با کمک نیروهای تعمیراتی شرکت در سه شیفت کاری در طول شبانه روز، مراحل بررسی آن انجام و تمامی قطب های آسیب دیده از محل خود خارج شده و مورد تعمیر قرار گرفتند.
وی با اشاره به تحریم مواد عایقی و موانع تهیه آن ادامه داد: خوشبختانه با پیگیری های فراوان سازمان آب و برق خوزستان، مواد مورد نیاز خریداری و به کشور انتقال داده شد و در کوتاه ترین زمان ممکن کار تعمیر سیم پیچ و نصب قطب ها و همچنین تست های الکتریکی پایانی انجام و گروه مکانیک عملیات لاورینگ و الایمنت را با موفقیت به اتمام رسانده و واحد در اختیار شبکه سراسری برق کشور قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه کارون 3 در پایان خاطرنشان کرد: انجام این گونه تعمیرات توسط نیروهای داخلی، دستاورد فنی و تجربه بزرگی برای سد و نیروگاه کارون 3 محسوب می شود.


* خبرگزاری فارس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :