Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 182989
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1395 18:18
تعداد بازدید : 294

امروز جمهوری اسلامی ایران نماد امنیت در منطقه است

امروز ایران نماد امنیت در منطقه است و این نماد برآمده از جمهوریت و اسلامیت و استقلال عزت بخش سیاسی است. محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی امروز -دوشنبه- در حاشیه مراسم یادمان شهدای گمنام دفاع مقدس درجمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: ما توانستیم با استقلال برآمده از اراده ملت ایران در دنیای امروز و فردا جایگاه فاخری را میان امت اسلام رقم بزنیم و درکنار این استقلال شاهد امنیت نمادین جمهوری اسلامی هستیم.
نایب رئیس مجلس نهم گفت: جمهوری اسلامی ایران در نیمه نخست قرن پیروزی انقلاب اسلامی قرار دارد و برای رسیدن به افق های بلند باید قدم های بزرگی برداریم، بدون شک انقلاب اسلامی در طول پیش از3 دهه گذشته قدم های استوارو بلندی را برداشته و قدم های بلندی را باید درآینده بردارد.
ابوترابی افزود: مردم سالاری دینی در کشور نهادینه شده و در دنیایی که بازیچه دست مستکبران و قدرت های مسلط بر جهان است، ملتی به پا می خیزد که مردم سالاری دینی را بر حول 2 اصل ولی فقیه و حضور و مشارکت گسترده مردم در مدیریت کشور نهادینه کند کار بسیار بزرگی است، بنابراین در سایه این سرمایه توانسته ایم ایران را به نماد استقلال سیاسی تبدیل کنیم.
این نماینده مردم درمجلس نهم تصریح کرد: در کنار امنیت شاهد رشد و تعالی ملت ایران هستیم، درآغاز پیروزی انقلاب به عنوان یک ملت عالم و جویای دانش و مولد علم شناخته نمی شدیم؛ اما امروز دنیا کشورمان را به عنوان ملت جویای علم و مولد دانش می شناسد؛ بنابراین توانسته ایم در این عرصه در تمامی رشته های مورد نیاز کشور نیروهای عالم، هوشمند و متعهد را تربیت کنیم.
ابوترابی فرد با تاکید براینکه دانش هسته ای دستاورد رشدو تولید علمی کشوراست، گفت: فناوری های گوناگون و مبدل شدن ایران به قدرت موشکی در جهان محصول حرکت علمی و تبدیل دانش به فناوری در ایران اسلامی است، ایران در حوزه های بیو و نانو دارای جایگاه فاخری است و امروز نیروی انسانی عالم در طول 3 دهه از عمر انقلاب تربیت شده است؛ بنابراین باید از این سرمایه ها برای رسیدن به جایگاه های بالاتر استفاده کنیم.
وی با اشاره به اینکه ایران باید به قدرت اول اقتصادی درمنطقه و قدرت بزرگ درقاره آسیا تبدیل شود، افزود: تمام ظرفیت ها و ابزار لازم برای تبدیل شدن به یک قدرت بزرگ اقتصادی دراختیار ایران قرار داردو نقشه این موضوع را نیز رهبر معظم انقلاب تبیین فرمودند، بنابراین تمام نیروهای هوشمند و صاحبان اندیشه این نقشه راه را مورد تائید قرار دادند که همان اقتصاد مقاومتی است.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقتدار امروز ایران دستاورد مقاومت ملت در برابر استکبار جهانی است، گفت: پیروزی رزمندگان اسلام در دفاع مقدس حکایت از تلاش های مجاهدانه آنها در برابر نظام سلطه به سرکردگی آمریکا دارد.
ابوترابی فرد در این مراسم که به مناسبت سوم خرداد و یادمان شهدای دفاع مقدس برگزار می شد، گفت: سوم خرداد را محضر ملت عزیز ایران و یکایک نمایندگان مجلس تبریک عرض می کنم و یاد و نام شهدای گرانقدر دفاع مقدس و پرچم داران سرافراز ملت بزرگ ایران را گرامی می دارم.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: عزت و اقتدار امروز ایران اسلامی دستاورد مقاومت ملت بزرگ ایران در برابر استکبار جهانی و نظام سلطه است، بنابراین پیروزی رزمندگان اسلام در دفاع مقدس حکایت از تلاش های مجاهدانه آنها در برابر نظام سلطه به سرکردگی آمریکا دارد.
وی که در محل قبور شهدای گمنام در مجلس شورای اسلامی سخنرانی می کرد، ادامه داد: مجلس شورای اسلامی مفتخر است به این فضای نورانی و نور مردمسالاری دینی و حضور پیکرهای مقدس شهدای عالیقدر که دراین مکان تدفین هستند، نمایندگان مردم مفتخرند به حضور شهدای عالیقدر و راه آنها و منطق شان و اندیشه آنها را سرلوحه امور خود قرار می دهند و در مسیر شهدای عالیقدر و تحقق آرمان های بلند آنها گام بر می دارند.
ابوترابی فرد تصریح کرد: امروز ملت بزرگ ایران و امت اسلام با تقدیم شهدای عزت آفرین در جبهه های رویارویی با استکبار جهانی در راه شهدا قدم بر می دارند، امت عراق در راه شهدای عالیقدر دفاع مقدس در برابر کسانی ایستاده است که آتش جنگ را بین دو ملت مسلمان ایران و عراق راه انداخته بودند؛ امروز ملت سوریه در تداوم راه شهدا رویاروی کسانی ایستاده است که عزت و اقتدار ملت اسلام را هدف قرار داده اند، ملت قهرمان لبنان و مقاومت اسلامی، ملت یمن و ملت فلسطین همان پرچم شهدای عالیقدر را در دست دارند.
نایب رییس مجلس نهم افزود: شهدای مدافع حرم به شهدای عالیقدر دفاع مقدس اقتدا نموده اند تداوم راه شهدا را در دفاع از حرم مقدس زینب کبری و پیشوایان قدس دین جستجو می کنند، یاد شهدای عالیقدر و شهدای بصیر مدافع حرم را گرامی می داریم و برای ارواح مقدس شهدا از خدا آرزوی علو درجات مسئلت داریم؛ بنده از طرف همکاران ارجمند در هیأت رئیسه مجلس و نمایندگان مردم در خانه ملت لازم می دانم از فرماندهان سردار کارگر و سردار روشن و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تهران در طراحی جدید قبور مطهر 7 شهید گمنام مجلس تشکر و قدردانی می کنم.
گفتنی است در این مراسم سردارکارگر، سردار روشن، معاون امور بین الملل رییس مجلس شورای اسلامی و جمعی از نمایندگان مجلس حضور داشتند.* خبرگزاری ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :