Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 183603
تاریخ انتشار : 11 خرداد 1395 15:22
تعداد بازدید : 835

کارآفرینی با اختراع دستگاه گردوشکن

این دستگاه از سال گذشته تاکنون موجبات کارآفرینی برای بیش از 200 نفر را فراهم کرده است.
همواره یکی از مشکلات باغداران و فعالان این عرصه، تولید و فرآوری مغز خشکبار از پوست چوبی گردو و محصولات مشابه مثل بادام و فندق و... است که می خواهند عرضه محصول خود را به صورت مغز آن ارائه کنند.

روش دستی کندن پوست چوبی گردو علاوه بر صرف هزینه و اتلاف وقت، سبب پرتی زیاد مغز گردو می شود ضمن اینکه مشکلات بهداشتی ناشی از آلودگی میکروبی در کاهش کیفیت مغز مؤثر بوده و کاهش کیفی محصول را در
پی دارد.
به تازگی یک جوان ایرانی با نام داود حسینی مهر با تکیه بر اقتصاد مقاومتی و درک اهمیت آن برای کشور دستگاهی در حوزه فرآوری خشکبار اختراع کرده است که توانسته با مشخصات منحصر به فرد خود، راندمان بالا را جهت تولید مغز خشکبار باعث گردیده است و از این رو نقش بسیار مهمی در عرصه اقتصاد مقاومتی ایفا کند. برق مصرفی ناچیز این دستگاه باعث شده است تا بتوان از این دستگاه تماما ایرانی در منزل نیز استفاده کرد.
ظرفیت بالای تولید مغز توسط دستگاه به سبب طراحی نوین که برای آن انجام شده مشکلی در کیفیت مغز تولیدی ایجاد نکرده و با تنظیمی که برای محصولات مختلف در نظر گرفته شده کاربری را سهل کرده است.
این دستگاه از سال گذشته تاکنون موجبات کارآفرینی برای بیش از 200 نفر را فراهم کرده است.
نکته جالب این است که نمونه تمام اتوماتیک این دستگاه به گونه ای طراحی شده است تا تمامی بخش های دستگاه که از رایانه مرکزی دستور می گیرند بتوانند تا حداکثر ساعتی هزار کیلوگرم گردو رابه راحتی و بدون دخالت دست مغز کرده و پوست آن را در کانال جداگانه قرار دهند.
حسینی مهر، سازنده دستگاه فوق می گوید: با اینکه این دستگاه جدیدترین اختراع بعد از سال ها در حوزه خشکبار مطرح است ولی در نمایشگاه سال گذشته خشکبار که به صورت کاملا تخصصی به مقوله خشکبار پرداخت هیچ یک از مسئولین امر متاسفانه اهمیتی برای آن قائل نشد و از کار ما حتی دیدن هم نکردند.

* روزنامه کیهان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :