Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 183615
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1382 21:49
تعداد بازدید : 410

دیدار اعضای موسسه رویان با رهبر انقلاب

حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار با جمعی از جهادگران علمی کشور که موفق به تولید تکثیر و انجماد سلول های بنیادی جنینی شده اند، این دستاورد عظیم علمی را جلوه ای از ظرفیت بی پایان و بسیار عمیق استعدادهای ملت ایران برشمردند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی با ابراز خرسندی فراوان از تلاش پژوهشگران و دانشمندان داخلی برای استفاده از ذخایر تمام نشدنی ثروت انسانی کشور افزودند: تلاش استعمارگران برای تحقیر ملت ایران و وجود احساس ناتوانی و حقارت در جامعه ی ایران در قرن های اخیر همچون سدی مانع از استفاده از مخزن عظیم استعدادهای داخلی شده است، اما تلاش های افتخاربرانگیزی همچون دست یابی به دانش تولید، تکثیر و انجماد سلول های بنیادی جنینی، این گونه سدها را در هم می شکند و ایران را به مرحله ی استفاده از ظرفیت بی پایان انسانی خود نزدیک می سازد.
ایشان با اشاره به تأثیرگذاری مفاخر علمی ملت ایران نظیر ابن سیناها و فارابی ها در ترویج و گسترش علم در جهان افزودند: احساس ناتوانی باید به کلی از فرهنگ کشور ریشه کن شود، چرا که ملت ایران در طول تاریخ، بارها و بارها استعداد و توانایی خود را در فتح قله های علمی نشان داده است.
حضرت آیت الله خامنه ای وجود هر یک از دانشمندان و پژوهشگران پرتلاش کشور را هدیه ای الهی خواندند و با اشاره به کارهای عظیمی که پس از انقلاب به دست جوانان مؤمن و حزب اللهی انجام شده، افزودند: عزیزانی که با تلاش مؤمنانه به دستاوردهای ارزشمندی نظیر تولید، تکثیر و انجماد سلول های بنیادی جنینی و دانش هسته ای دست یافته اند، باید به عنوان پیشروان حرکت علمی ملت ایران مورد تجلیل و قدردانی قرار گیرند تا راه برای ورود و شکوفایی استعدادهای جوانان باز شود.
رهبر معظم انقلاب ایمان و توکل به پروردگار را سلول های بنیادی شکل دهنده ی رفتار و حرکت صحیح جوامع بشری در طول تاریخ برشمردند و با تجلیل از ایمان عمیق دانشمندان و پژوهشگرانی که در طرح بزرگ و ملی تولید و تکثیر سلول های بنیادی فعالیت می کنند، افزودند: توسل و توکل به پروردگار کریم، ایمان به یاری خداوند و اعتماد به نفس، عوامل اصلی پیشرفت ها و کارهای عظیمی بوده که در دو دهه ی اخیر در کشور انجام شده است.
ایشان ملت ایران را ملتی عزیز و مظلوم خواندند و با تأکید بر لزوم تشریح نتایج عملی و ملموس این دستاورد بزرگ برای مردم افزودند: علت اصلی خصومت دشمنان با ملت ایران، این واقعیت است که انقلاب اسلامی مردم ایران و دستاوردهای علمی اندیشمندان و پژوهشگران ایرانی، دیگر ملت های مسلمان را به خودباوری تشویق می کند و مجموعه ی جهان اسلام را از کنترل قدرتمندان دور می سازد.
 
در این دیدار و قبل از سخنان رهبر معظم انقلاب، دکتر منتظری -رئیس جهاد دانشگاهی- در گزارشی تصریح کرد: فرزندان انقلاب در جهاد دانشگاهی، همه ی توانایی و تلاش خود را برای ایجاد جنبش نرم افزاری و تولید علم و تحقق اهداف علمی و فرهنگی انقلاب به کار گرفته اند.
رئیس پژوهشکده ی رویان جهاد دانشگاهی نیز در این دیدار، ایمان و اعتقاد عمیق پژوهشگران این مؤسسه و اعتقاد آنان به توانایی های خودی را مبنای اصلی جهش عظیم علمی و تولید، تکثیر و انجماد سلول های بنیادی جنینی خواند.
دکتر کاظمی گفت: دانشمندان و پژوهشگرانی که در این طرح فعالند، به دنبال ادای تکلیف دینی هستند و آثار این نگاه اعتقادی را در پیشرفت های علمی خود کاملاً مشاهده می کنند.
به اطلاع می رساند که تاکنون تنها سوئد، ژاپن، آمریکا، استرالیا، انگلیس، هندوستان، کره ی جنوبی و سنگاپور موفق به تولید سلول های بنیادی جنینی شده اند.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :