Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 183628
تاریخ انتشار : 12 خرداد 1395 10:9
تعداد بازدید : 1187

کارخانه بهنوش خرمشهر به بهره برداری رسید

باحضور سعیدی کیا رئیس بنیادمستضعفان کشور، کارخانه بهنوش خرمشهر افتتاح شد.
 مدیرعامل شرکت بهنوش ایران پیش از ظهر امروز دوشنبه در آئین بهره برداری از این کارخانه گفت: از سوم خرداد ماه سال ۹۳ کار بهسازی و بازسازی کارخانه بهنوش واحد خرمشهر را با تولید co۲ آغاز کردیم.

کاووس سلیمی افزود: این ماده تولیدی نیاز کارخانجات زمزم و بهنوش واحد گچسازان را تامین می کند.

وی همچنین با اشاره به بازسازی واحد تصفیه آب به روش آر. او (R.O) و اقدام برای فروش آن در این کارخانه اظهار کرد: کار بازسازی خط تولید کارخانه بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته انجام و تمامی ماشین آلات مورد نیاز از شرکتهای داخلی و یک شرکت آلمانی تهیه، نصب و امروز نیز با همت همکاران به بهره برداری رسیده است.

مدیرعامل شرکت بهنوش ایران تصریح کرد: برای راه اندازی کارخانه بهنوش واحد خرمشهر حدود ۱۶ میلیارد تومان سرمایه گذاری در قالب خرید و نصب تجهیزات و بهسازی سالن تولید هزینه شد.

سلیمی با اشاره به تولید آب میوه و ماء العشیر با طعمهای مختلف در این کارخانه یادآور شد: هدف گذاری اصلی ما صادرات محصولاتمان به سایر کشورها به خصوص عراق است.

وی گفت: با راه اندازی این کارخانه در زمان حاضر ۳۲ نفر مشغول به کار شدند که ظرفیت به کار گیری نیرو تا سقف ۵۰ نفر در این کارخانه وجود دارد.

مدیرعامل شرکت بهنوش ایران با بیان اینکه واحد فروش را نیز به آبادان و خرمشهر انتقال داده ایم، افزود: این کار با هدف صادرات محصولات تولیدی کارخانه در بازارهای کشورهای همسایه انجام شده است.

تبدیل مجموعه صنایع غذایی بنیاد مستضعفان به پایگاه صادراتی

معاون توسعه صنایع بنیاد مستضعفان در ادامه این آئین ضمن اشاره به تعطیلی شرکت بهنوش واحد خرمشهر در یک مقطع زمانی و واگذاری آن به مجموعه غذایی سینا و شرکت بهنوش گفت: تبدیل مجموعه صنایع غذایی بنیاد به پایگاه صادرات از اهداف و برنامه های بنیاد در بخش توسعه صنایع به شمار می رود.

حمید عسگری افزود: کارحانه بهنوش خرمشهر با تولید یک هزار و ۵۰۰ بطری در ساعت برابر با ۳۵ میلیون بطر در سال امکان تبدیل شدن به پایگاه و قطبی برای توسعه فعالیتهای آشامیدنی در منطقه و بازارهای کشورهای همسایه به ویژه عراق را دارد.

وی اظهار کرد: کارخانه بهنوش خرمشهر در بدو شروع به کار واحد تولید co۲ با ظرفیت ۵۰۰ کیلو در ساعت کار خود را آغاز و پس از بازسازی، کارخانه راه اندازی مجدد و با تولید نوشیدنی ماءالشعیر(دلستر) شد.

معاون توسعه صنایع بنیاد مستضعفان تصریح کرد: مباحث خط تولید و برنامه ریزی های پیش بینی شده به طور موازی در این کارخانه به پیش می رود.

به گفته وی ماشین آلات این کارخانه که به دلیل مباحث تحریم امکان بازسازی آنان وجود نداشت از خط تولید خارج شدند و ماشین آلات تولید داخلی جایگزین آن شدند.

لزوم توجه به امر صادرات محصولات تولیدی

رئیس بنیاد مستضعفان نیز در ادامه این آئین با اشاره به اینکه خرمشهر را خدا با سربازان خود آزاد کرد، گفت: موضوع بهره برداری از این کارخانه را امروز و با یاد رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس آغاز می کنیم.

محمد سعیدی کیا افزود: بنا بر تعهد مسئولان شرکت بهنوش برای تبدیل این کارخانه به پایگاهی برای عرضه محصولات به کشورهای همسایه (توسعه صادرات) امید می رود تا این موضوع چهره واقعی و اجرایی به خود بگیرد.

وی با قدردانی از تلاشهای صورت گرفته برای شروع به کار این کارخانه، بر موضوع توجه به امر صادرات محصولات تولیدی این کارخانه تاکید کرد.


 * خبرگزاری مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :