Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 183642
تاریخ انتشار : 12 خرداد 1395 10:42
تعداد مشاهدات : 350

تولید 6 درصد محصولات کشاورزی کشور در آذربایجان غربی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از تولید 6 درصد محصولات کشاورزی کشور در آذربایجان غربی خبر داد.

اسمعیل کریم زاده امروز با اشاره به جایگاه آذربایجان غربی در بخش کشاورزی، اظهار داشت: آذربایجان غربی در بخش کشاورزی یکی از قطب هاست.

وی با بیان اینکه باید از این ظرفیت در راستای توسعه هر چه بیشتر استان گام برداشت، بر تجهیز اراضی به آبیاری نوین و همکاری هر چه بیشتر کشاورزان در این زمینه تاکید کرد و افزود: سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی باب جدیدی از تجهیز اراضی به آبیاری نوین را پیش روی کشاورزان باز کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با بیان اینکه آذربایجان غربی شش درصد از کل محصولات کشاورزی کشور را تولید می کند، خاطرنشان کرد: در این میان توجه به کیفیت محصولات تولیدی نیز حائز اهمیت است.

این مسؤول با اشاره به تخصیص 580 میلیارد تومان اعتبار برای مهار آب های پایین دستی در استان، ادامه داد: این اعتبار تحول بزرگی در تجهیز اراضی به آبیاری نوین ایجاد خواهد کرد و باید از فرصت به وجود آمده در این زمینه بهره کافی گرفته شود.

کریم زاده با اشاره به اهمیت استفاده از آبیاری تحت فشار در اراضی کشاورزی استان، اعلام کرد: با توجه به وضعیت دریاچه ارومیه، لازم است تابیش از این به کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی توجه شود که تجهیز اراضی به آبیاری نوین از مهمترین این اقدامات است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی بر توسعه سامانه های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی استان اشاره کرد و اظهار داشت: علاوه بر این طرح تجمیعی آبیاری تحت فشار در 16 هکتار از اراضی استان نیز در دست اجراست.

این مسؤول افزود: تمام اقدامات احیای دریاچه ارومیه باید در مدت زمان مشخصی اجرایی شود تا شاهد احیای هر چه سریع تر این دریاچه باشیم.* خبرگزاری فارس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :