Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 183753
تاریخ انتشار : 14 خرداد 1395 14:37
تعداد بازدید : 291

یادگار گرامی امام خمینی (ره) که در آیین بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)

انقلاب اسلامی حقیقت ناب الهی را در افق جهانی نشان داد

انقلاب اسلامی توانست حقیقت ناب الهی و رویکرد بزرگی را به افق جهانی نشان دهد.
یادگار گرامی امام خمینی (ره) که در آیین بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) سخن می گفت افزود : انقلاب اسلامی توانست حقیقت ناب الهی و رویکرد بزرگی را به افق جهانی نشان دهد.
وی افزود : هدایت این انقلاب الهی است ، پیش از انقلاب سرنوشت و تصمیم های مهم کشور در خارج از کشور اتخاذ می شد اما امروز عزت و استقلال کشور زبانزد عام و خاص است.
تولیت حرم مطهر، با بیان اینکه در سالروز ارتحال امام (ره) سخن گفتن از هر چیزی جز امام (ره) باطل است، ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران دو ویژگی مهم مردمی بودن و خدایی بودن را دارد.
سیدحسن خمینی با اشاره به اینکه باید اینگونه تعریف کنیم که انقلاب خدایی به چه معنا است، توضیح داد: انقلاب خدایی، انقلابی است که ارزش های الهی بر آن حاکم است و این ارزش ها الهی همان دستورات خداوند است که باید در جامعه حاکم شود.
وی اضافه کرد، انقلاب اسلامی یک حقیقت ناب الهی را برای مردمان به ودیعه آورد و اینکه می گوییم این انقلاب الهی است؛ یعنی انقلاب اسلامی از ویژگی های بزرگی از جمله هدایت، عزت، مودت و دوستی مردمان برخوردار است.
یادگار امام تصریح کرد، یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی به وجود آوردن عزت برای جامعه ما و جهان اسلام است و عزت امروز جامعه ما و امت اسلامی به برکت انقلاب اسلامی و راه خدایی آن به وجود آمده است.
وی افزود: ویژگی دیگر این انقلاب ایجاد مودت و مهربانی میان توده های مردم است و اگر در جامعه دیدیم الفت، محبت و دوستی وجود دارد بدانیم که انقلاب ما خدایی و الهی است و رهبر او مردی که این انقلاب را پایه ریزی کرد، مردی الهی و پایه گذار یک تحول الهی در جامعه بود.
تولیت حرم مطهر، وحدت را از دیگر عوامل خدایی بودن انقلاب شکوهمند اسلامی عنوان کرد و گفت: جامعه الهی جامعه ای است که آمیخته با وحدت باشد و در قرآن هم سراغ داریم که خداوند وقتی می خواهد با مومنین صحبت کند مردم را به عنوان یک جمع و واحد در نظر گرفته و حرف می زند.
سید حسن خمینی خاطرنشان کرد، امروز ببینید چگونه مسلمانان در کشورهای اسلامی دچار مشکل هستند که نمونه های آن را در فلسطین، لبنان و به ویژه سوریه، عراق، یمن، بحرین و افغانستان شاهد هستیم اما خداوند را باید شاکر باشیم به خاطر این وحدت و امنیتی که در جامعه ما وجود دارد و این را به عنوان یک ویژگی بزرگ قرار دهیم.
وی گفت: واقعیت این است امروز اسرائیل غده سرطانی جهان اسلام که امام از آن به عنوان پست ترین و رذل ترین موجود یاد کرده به سبب درگیر شدن مسلمانان با هم در آرامش است که خداوند این آرامش را از آنها بگیرد.
یادگار امام در ادامه سخنان خود افزود، اگر در جامعه اسلامی می بینیم که چه سان گروهی نابخرد در پس شعارهای مذهبی به برادرکشی و مسلمان کشی روی می آورند به یاد آوریم که انقلاب ما اگر خدایی است یعنی عامل هدایت هم است، مانند دوران دفاع مقدس که چه سان مردمان از جان و دلشان گذشتند تا تعالی اسلامی را برای جامعه به ارمغان آورند که این هدایت همان هدایت خدا است، بنابراین انقلاب ما خدایی است.
وی افزود: زمانی تصمیمات سیاسی این کشور در سفارتخانه های دیگران گرفته می شد اما امروز ببینید که چگونه عزتمندیم و روی پای خودمان ایستاده ایم و در سایه رهنمودهای امام (ره) و رهبری و با اتکا به شور و نشاط ملی این خودمان هستیم که تصمیم می گیریم.
سید حسن خمینی افزود: فراموش نکنیم انقلاب مان الهی و آمیخته با مودت و محبت است و خداوند دل ها را به هم جذب می کند، از این رو برای اینکه انقلاب خدایی بماند باید محبت و مودت را در جان ها نگاه داریم و نسبت به هم شور و نشاط داشته باشیم.
تولیت حرم مطهر تاکید کرد، این روز بزرگ روز تجدید بیعت با امام و آرمان های او است و به همین جهت گردهم آمده ایم تا ارزش های متعالی را که پایه گذار جمهوری اسلامی ایران به ما یادآور شد مرور کنیم.
وی گفت: خداوند را شاکریم که بعد از امام (ره) خداوند به نخبگان و خبرگان این توفیق را داد که بتوانند خلف شایسته ای را انتخاب کنند که پس از او نیز جامعه با آرامش راه خودش را ادامه دهد.
سید حسن خمینی افزود : از تمامی مسئولانی که در این مراسم شرکت داشتند سپاسگزاری می کنم و امیدوارم خداوند به همه خدمتگذاران نظام و رهبری معظم توفیق بیشتری عنایت کند.
آیین بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) با حضور آحاد مردم و عاشقان و علاقمندان به امام خمینی (ره) هم اکنون در حال برگزاری است.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :