Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 183915
تاریخ انتشار : 17 خرداد 1395 11:38
تعداد بازدید : 1024

رقابت های کشتی ساحلی بزرگسالان قهرمانی جهان - کرواسی

ایران قهرمان کشتی ساحلی بزرگسالان جهان شد

تیم ملی کشتی ساحلی بزرگسالان با کسب ۴ مدال طلا قهرمان رقابت های جهانی این رشته در کرواسی شد.

مسابقات جهانی کشتی ساحلی در رده بزرگسالان روز گذشته (یکشنبه) در شهر  فازانا کرواسی برگزار شد که تمام نمایندگان کشورمان صاحب مدال طلا شدند و با کسب 40 امتیاز به عنوان قهرمانی این رقابت ها دست یافتند. تیم های یونان و ترکیه نیز به ترتیب دوم و سوم شدند.

محمد نادری کشتی گیر وزن 70 کیلوگرم، در کشتی اول با سامت آک از ترکیه کشتی گرفت و این حریف را با نتیجه 3 بر صفر شکست داد. نماینده ایران در کشتی دوم پنجه در پنجه حریفی از رومانی انداخت و با حساب 3 بر صفر لاورنتیو ماساکی استوروس را مغلوب کرد. نادری در کشتی ماقبل فینال روچا تاسسو از برزیل را 3 بر صفر شکست داد. نماینده شایسته کشورمان در دیدار نهایی با گیناگوس استوریدیس کشتی گرفت و در پایان این رقابت حساس را با حساب 3 بر یک به نفع خود به پایان رساند تا از عنوان قهرمانی خود دفاع کند.

پیمان حیدری که روز گذشته نیز در رده سنی جوانان در همین وزن به میدان رفت و قهرمان شد در وزن 80 کیلوگرم، در دور اول ایتراحت کرد و در کشتی نخست با علی دوغان از ترکیه مبارزه کرد و با نتیجه 3 بر صفر پیروز شد. حیدری در کشتی بعد گئورگیس کولوکسیدیس از یونان را 3 بر صفر شکست داد. نماینده کشورمان در کشتی ماقبل فینال آندراس لادجزی کواچ از مجارستان را 3 بر صفر مغلوب کرد. حیدری در دیدار فینال با الگور سوفرونیف از روسیه کشتی گرفت و این کشتی را با امتیاز 4 بر یک به سود خود به پایان رساند تا قهرمان شود.

محمد ساداتی در وزن 90 کیلو گرم در مبارزه نخست با حساب 4 بر صفر نماینده نروژ را شکست داد. ساداتی در کشتی دوم خود ویکتور فرانت آندری از رومانی را 3 بر یک شکست. نماینده کشورمان در ادامه با پاتریک پوسپوکی از مجارستان مبارزه کرد او را با نتیجه 3 بر صفر مغلوب کرد. ساداتی در کشتی ما قبل فینال یک کشتی حساس را با جورجیوس گریادیس از یونان برگزار کرد و در حالی که 2 بر صفر از حریف عقب بود در نهایت 3 بر 2 به پیروزی رسید تا فینالیست شود. ساداتی در فینال چریستوس پیتردیس از یونان را سه بر یک برد و قهرمان شد.

جابر صادق زاده نماینده وزن مثبت 90 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست مسابقات، در مبارزه اول خود دیمیتری آکریتیدیس از یونان را در کمتر از 14 ثانیه سه بر صفر شکست داد. صادق زاده  در کشتی ماقبل فینال با کادیر ارگین از ترکیه مبارزه کرد و این کشتی گیر را نیز با اقتدار و با نتیجه 3 بر صفر مغلوب کرد. صادق زاده در فینال کریستوس نیفادوفولوس از یونان را 3 بر صفر شکست داد و قهرمان شد.

تیم جوانان ایران نیز روز گذشته با کسب 3 مدال طلا (یک کشتی گیر کمتر) به عنوان نخست رسیده بود و تیم نوجوانان نیز با کسب 2 مدال طلا (یک کشتی گیر کمتر) عنوان نایب قهرمانی را بدست آورده بود.

در پایان این رقابت ها تمام کشتی گیران ایرانی، (نوجوانان، جوانان، بزرگسالان) با شکست رقبای خود به مدال طلا رسیدند.* خبرگزاری فارس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :