Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 183998
تاریخ انتشار : 18 خرداد 1395 10:22
تعداد بازدید : 437

قطعه موسیقی گوی چوگان در اصفهان رونمایی شد

بازی چوگان در میان هنرمندان و مردم اصفهان است و مانند بسیاری از صنایع دستی اصفهان که شاهد نقوشی از بازی چوگان است، این مدارک نشانگر جاری بودن بازی چوگان در میان ایرانیان بوده است.
خواننده گوی چوگان با بیان اینکه آلبوم حسن باران امروز در مجتمع فرهنگی فرشچیان با حضور علاقمندان رونمایی شد، گفت: یکی از قطعات این آلبوم با نام "گوی چوگان" است که با هدف اشاعه بازی چوگان در میدان نقش جهان سروده و اجرا شده است.

منصور زیرک افزود: این اثر نمایانگر زنده بودن بازی چوگان در میان هنرمندان و مردم اصفهان است و مانند بسیاری از صنایع دستی اصفهان که شاهد نقوشی از بازی چوگان است، این مدارک نشانگر جاری بودن بازی چوگان در میان ایرانیان بوده است.
هنرمند میراث فرهنگی اصفهان افزود: قطعات آلبوم حسن باران با هدف ایجاد فضایی آرام بخش تنظیم و اجرا شده و به معاون مرحوم صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان زنده یاد "احمد ادیب"و همه کسانی که با امید به مبارزه با سرطان برخاستند و هیچ گاه تسلیم ناامیدی نشدند، تقدیم می شود.
این اثر طبق مجوز شماره 9236-95 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شماره 17009در کتابخانه ملی ایران به ثبت رسیده است. 
همچنین قطعه گوی چوگان این آلبوم به همراه آثار دیگر هنرمندان ایرانی به عنوان یکی از اسناد پرونده ثبت جهانی میراث ناملموس به تازگی به یونسکو ارسال شده است.* خبرگزاری صدا و سیما


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :