Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 184063
تاریخ انتشار : 19 خرداد 1395 8:15
تعداد بازدید : 261

ایران ترانزیت پهنای باند عراق به ارمنستان را تامین کرد

شرکت ارتباطات زیرساخت، ترانزیت پهنای باند عراق به ارمنستان (Pilote) را با ظرفیت ۲۰۰ گیگابیت بر ثانیه در قالب پروژه ارتباطی «اوج» تامین کرد.
پروژه اوج به منظور برقراری ارتباطات بین الملل با استفاده از تکنولوژی روز و قابلیت توسعه پذیری بالا در شرکت ارتباطات زیرساخت اجرا می شود و امکان تأمین بستری مطمئن برای انتقال ترافیک کشورهای همسایه و ارتقاء ظرفیت ترانزیت را فراهم می کند.

این پروژه با هدف ترانزیت بین الملل و کاهش هزینه ها در بخش نگهداری شبکه ارتباطی، بکارگیری شبکه اختصاصی و استفاده بهینه از شبکه فیبرنوری بخش خصوصی اجرا می شود.

شرکت ارتباطات زیرساخت قرار است ۲۲ هزار کیلومتر فیبرنوری با حدود ۲۵۰ ایستگاه کشوری را برای بکارگیری در این پروژه مورد استفاده قرار دهد

پروژه اوج در حال حاضر ترانزیت پهنای باند عراق به ارمنستان (Pilote) را با ظرفیت ۲۰۰ گیگابیت بر ثانیه را اجرایی کرده و مورد بهره برداری قرار داده است. بخش دیگری از این پروژه شامل ترانزیت پهنای باند جنوب به شمال در مسیری به طول ۴۷۵۰ کیلومتر خواهد بود که به زودی اجرایی می شود.

همچنین این طرح، ترانزیت ارتباطی در استان های سیستان و بلوچستان – خراسان جنوبی و امکان اتصال به شهرهای تهران، تبریز ، شیراز و مشهد را فراهم خواهد کرد.
* خبرگزرای مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :