Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 184126
تاریخ انتشار : 19 خرداد 1395 12:8
تعداد بازدید : 369

سه میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شد

488 مرکز خرید در این 20 استان فعال هستند و گندم های عرضه شده کشاورزان را در قالب بیش از 437 هزار محموله خریداری کرده اند. مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید 3 میلیون تن گندم تاکنون از کشاورزان 20 استان خبر داد.

علی قنبری گفت : 488 مرکز خرید در این 20 استان فعال هستند و گندم های عرضه شده کشاورزان را در قالب بیش از 437 هزار محموله خریداری کرده اند.

وی با بیان اینکه سال گذشته در همین بازه زمانی، 2 میلیون و 350 هزار تن گندم خریداری شده بود، تصریح کرد: امسال میزان خرید حدود 30 درصد رشد دارد. 

قنبری با بیان این که تمام تلاش شرکت بازرگانی دولتی ایران از قبل از شروع خرید تضمینی گندم و در طول آن، پرداخت بموقع پول کشاورزان است، تاکید کرد: بهای حدود 70 درصد گندم های خریداری شده با عاملیت بانک کشاورزی و همکاری سازمان مدیریت، بانک مرکزی و سایر بانک ها پرداخت شده است. 

وی افزود: بقیه مطالبات کشاورزان از محل منابع شرکت بازرگانی دولتی ایران، تسهیلات بانک ها و منابع سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تامین شده و در حال پرداخت است. 

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران خاطرنشان کرد: تاکنون استان های اصفهان ، ایلام، بوشهر، تهران، خراسان جنوبی، رضوی و شمالی، خوزستان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قم، گلستان، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان، کرمان، کرمانشاه و کهکیلویه و بویراحمد عملیات خرید گندم کشاورزان را آغاز کرده اند.

وی بیشترین میزان خرید تضمینی گندم را از آن استان خوزستان با خرید بیش از یک میلیون و 375 هزار تن اعلام کرد که نسبت به کل خرید سال گذشته آن استان، بیش از 400 هزار تن افزایش داشته است.

قنبری ، استان های گلستان با خرید بیش از 600 هزار تن و فارس با خرید بیش از 370 هزار تن را به ترتیب رتبه های بعدی خرید تضمینی کشور اعلام کرد. 

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران عنوان کرد: امسال گندم معمولی و دوروم با قیمت های مصوب 12750 ریال و 13068 ریال با افت مفید 4 درصد و افت غیرمفید 2 درصد از کشاورزان خریداری می شود و مهمترین مشخصه گندم های خریداری شده کیفیت بالای آن است.
* خبرگزاری صدا و سیما


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :