Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 184197
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1395 9:37
تعداد بازدید : 1388

علیرضا مهمیز، رئیس جهاد کشاورزی فردوس

تولید سالانه بیش از 5 هزار تن محصولات گلخانه ای در فردوس

شهرستان فردوس با سطح زیر کشت 16 هکتار مقام نخست تولید محصولات گلخانه ای در استان خراسان جنوبی را دارا است.

رئیس جهاد کشاورزی فردوس از تولید سالانه پنج هزار و 300 تن انواع محصولات گلخانه ای در این شهرستان خبر داد.

علیرضا مهمیز امروز اظهار داشت: شهرستان فردوس با سطح زیر کشت 16 هکتار مقام نخست تولید محصولات گلخانه ای در استان خراسان جنوبی را دارا است.

وی افزود: در حال حاضر 45 واحد گلخانه در سطح شهرستان فردوس فعال است که با راه اندازی این واحدها برای تعداد بیش از 200 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

رئیس جهاد کشاورزی فردوس ادامه داد: این شهرستان با تولید سالانه پنج هزار و 300 تن انواع محصولات گلخانه ای نقش بسزایی در تولید و اقتصاد بخش کشاورزی دارد. 

مهمیز تصریح کرد: خیار، گوجه فرنگی و انواع سبزیجات برگی محصولاتی هستند که با کمترین میزان سم و کود در گلخانه های شهرستان فردوس تولید و روانه بازار مصرف می شود.   

وی یادآور شد: هرچند استقبال مردم از سبزیجات و محصولات گلخانه ای در فصل تابستان بیشتر است اما بالا بودن هزینه های سوخت و نوسانات قیمت محصولات، مشکلاتی را برای گلخانه داران فراهم کرده است.

رئیس جهاد کشاورزی فردوس، افزایش تولید در واحد سطح، تولید بیش از یک محصول در سال، صرفه جویی در مصرف آب، عدم وابستگی تولید به شرایط محیطی و امکان بازاریابی مناسب و تنظیم برنامه کشت مطابق با نیاز بازار را از جمله مزایای کشت گلخانه ای عنوان کرد.
* خبرگزاری فارس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :