Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 184217
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1395 11:11
تعداد مشاهدات : 384

انرژی هسته ای حق مسلم ایران و ایرانی است

دنیا با برجام فهمید که انرژی هسته ای حق مسلم ایران و ایرانی است و هیچکس در برابر حق مسلم خود کوتاه نمی آید لذا عزت ایرانی در نهایت باعث شد تا دنیا بر حقانیت جمهوری اسلامی ایران صحه بگذارد. معاون امور حقوقی وزیر امور خارجه دولت یازدهم با تاکید بر اینکه مهم ترین دستاورد برجام، حفظ استقلال مملکت بود، گفت: شعار مردم مبنی بر«انرژی هسته ای حق مسلم ماست» عملی شد.

عباس عراقچی شامگاه جمعه در خلال مراسم ویژه روز بیست و چهارم خرداد ماه در سرخه، با حضور تنی چند از مسئولان کشوری و استانی، ضمن اشاره به دستاوردهای برجام برای ایران اسلامی، توضیح داد: مذاکرات هسته ای سایه تهدید و زیاده خواهی برخی کشورها را از سر مردممان برداشت و روند برگزاری آن در نهایت باعث شد تا تحریم های ظالمانه هسته ای که بر ما تحمیل شده بود، لغو شود که این می تواند دیگر دستاورد مهم برجام باشد.

وی افزود: دنیا با برجام فهمید که انرژی هسته ای حق مسلم ایران و ایرانی است و هیچکس در برابر حق مسلم خود کوتاه نمی آید لذا عزت ایرانی در نهایت باعث شد تا دنیا بر حقانیت جمهوری اسلامی ایران صحه بگذارد.


حفظ عزت دستاورد دیگر برجام بود

عضو تیم مذاکره کننده هسته ای دولت یازدهم با بیان اینکه مهم ترین دستاورد مذاکرات هسته ای، حفظ عزت و استقلال کشور بود، گفت:  تیم مذاکره کننده با حمایت های رهبری به مثابه فرزندان ملت ایران، در برابر قدرت های بزرگ دنیا توانستند حق ایران را تثبیت کنند که این امر، به هیچ وجه کار ساده ای نبود.

عراقچی همچنین درباره آثار و برکات توافق هسته ای برای ایران، توضیح داد: زمانی برخی برای ایران خط و نشان می کشیدند اما پس از مذاکرات، آن هایی که می گفتند حق ندارید غنی سازی کنید و آب سنگین داشته باشید امروز حق ایران را به رسمیت شناخته اند و این موفقیتی در خور توجه است.

وی افزود: برخی کشورها با منطق زور می خواستند تفکری را القاء کنند که ایران بدون دلیل و تنها برای اینکه ما نمی خواهیم نباید انرژی هسته ای داشته باشد اما برجام در نهایت حقانیت ایران را ثابت کرد و امروز همان کشورها بر حق ایران صحه می گذارند.


حقانیت ایران غرب را پشت میز نشاند

دیپلمات ارشد ایران اسلامی با بیان اینکه حقانیت ایران غرب را پشت میز مذاکره نشاند، گفت: اگر امروز غرب پذیرفت که با ایران اسلامی بر سر یک میز نشته و مذاکره کند و همچنین با گذشت روند سنگین مذاکرات هسته ای در چندین مرحله، بپذیرد که ما حق غنی سازی و لغو تحریم ها را داریم قطعا در سایه عزتمندی و سربلندی مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که به برکت خون شهدا امروز توانسته ایم دنیا را بر سر حقوق خودمان همصدا کنیم.

عراقچی با بیان اینکه عزت و سربلندی ایران و ایرانی باعث شد تا طرف غربی پشت میز مذاکره بماند، بیان داشت: از ابتدای امر، حقانیت مردم ایران مشخص بود و اگر دشمنان امید داشتند تحریم ها را یک سال یا دو سال دیگر ادامه دهند و ما دست هایمان را بالا می بریم، دلیلی نداشت با ما مذاکره کنند اما عزتمندی ایران و ایرانی سرنوشت را به گونه ای دیگر رقم زد.

وی افزود: دومین عامل اقتدار ایران که دشمن را ناامید کرد، عوامل دفاعی و قدرت رزمندگان ما بود که دشمنان را ناامید کردند که از طریق تهدید و قدرت نظامی به خواسته های شومشان برسند دشمنان اگر می توانستند تأسیسات هسته ای ما را از طریق حمله نظامی از بین ببرند و می دانستند که ایران نمی تواند از خود دفاع کرده و توان پایداری را ندارد دلیلی برای مذاکرات نداشتند و تهدیدات خود را عملی می کردند اما از همان ابتدا عزت ایرانی به همگان نشان داد که ایران در دفاع از حقوق حقه خود محکم تر از آنچه تصور می کنند است.* خبرگزاری مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :