Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 184280
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1395 13:1
تعداد مشاهدات : 1083

قمر زمان کایرا، عضو ارشد حزب مردم پاکستان

ایران همسایه ای امن و مطمئن برای پاکستان است

هیچ مشکلی از ناحیه ایران، پاکستان را تهدید نمی کند و از این بابت خیالمان آسوده است.

 اطمینان داریم هیچ مشکلی از ناحیه ایران یا خاک این کشور همسایه و دوست، پاکستان را تهدید نمی کند و از این بابت خیالی آسوده داریم. ایران همسایه ای امن و مطمئن برای پاکستان است.' این بخشی از اظهارات یک عضو ارشد حزب مردم پاکستان با ایرنا است.

  'قمر زمان کایرا' که در دوره حکومت حزب مردم در دولت قبلی، تصدی وزارت اطلاع رسانی پاکستان را برعهده داشت و هم اکنون هم از مهم ترین اعضای این حزب محسوب می شود، درباره موافقنامه اخیر میان ایران، هند و افغانستان معروف به 'موافقنامه چابهار' گفت که ایران، افغانستان و هند در طول تاریخ روابطی دوستانه و مستحکم داشته اند و امضای توافقنامه های تجاری میان این سه کشور، موضوع عجیب یا نگران کننده ای نیست.
وی گفت: توسعه بنادر چابهار ایران و گوادر پاکستان می تواند در کنار هم، یک قطب بزرگ اقتصادی و تجاری در منطقه ایجاد کند. این دو بندر می توانند خواهرخوانده، مکمل و پشتیبان یکدیگر باشند.
این سیاستمدار صاحب نام پاکستان اظهار داشت: توسعه بندر چابهار حق ایران است و طبیعی است که این کشور بخواهد از طریق توسعه بنادر خود بطور مستقل یا با همکاری و سرمایه گذاری کشورهای دیگر، به فکر تامین منافع خود باشد.
وزیر اطلاع رسانی سابق پاکستان گفت: نگرانی پاکستان مربوط به حضور گسترده هند در افغانستان به ویژه در نزدیک مرزهای پاکستان است با این وجود پاکستان هرگز نگران همکاری های اقتصادی و تجاری هند با افغانستان یا ایران نیست.
وی تاکید کرد: اطمینان داریم که هیچ مشکل یا خطری از ناحیه ایران یا خاک این کشور به عنوان کشور همسایه و دوست پاکستان، ما را تهدید نمی کند و پاکستان از این بابت خیالی آسوده دارد. ایران همسایه ای امن و مطمئن برای پاکستان است.
قمر زمان کایرا با اشاره به لغو تحریم های بین المللی علیه ایران نیز گفت: اکنون که تحریم ها لغو شده است، پاکستان باید بیش از پیش به فکر تامین منافع خود از طریق گسترش روابط با ایران به ویژه اجرا و تکمیل خط لوله گاز باشد و از تلاش برای اجرا و تکمیل این طرح بزرگ و حیاتی غافل نشود.
عضو ارشد حزب مردم پاکستان ضمن آرزوی توسعه روزافزون برای ایران در شرایط جدید پس از برجام، گفت: ایران توسعه یافته و پیشرفته از هر نظر به نفع پاکستان است.

** امنیت و ثبات ایران ریشه در تمدن کهن آن دارد
وی در پاسخ به این سوال که دلیل امنیت و ثبات ایران را در منطقه ای که مملوء از ناامنی است، چه می دانید، امنیت و ثبات ایران را مورد ستایش قرار داد و در توضیح دلیل آن گفت: آنچه باعث شده ایران با وجود چند سال جنگ و سال ها تحریم اقتصادی، همچنان استوار و باثبات باشد، برخورداری این کشور و ملت آن از یک تمدن کهن، ریشه دار و اصیل است.
وی همچنین روحیه وحدت، انسجام و یکصدایی میان ملت ایران و پیروی از یک رهبری واحد را از دیگر دلایل مهم تبدیل شدن ایران به کانون ثبات و امنیت منطقه دانست.'ایران با وجود شرایط سخت و مشکلاتی که با آن مواجه بود، هیچ گاه دچار چند دستگی نشده و مردم این کشور همواره با حضور در صحنه های مختلف، پشتیبان دولت، نظام و آرمان های این کشور بوده اند.
* خبرگزاری ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :