Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 184298
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1395 15:7
تعداد بازدید : 432

قیس الخزعلی فرمانده گردان‌های عصائب اهل الحق

ایران در مبارزه با تروریسم نقش کلیدی دارد

نقش ایران در تمام عملیات اصلی مبارزه با تروریسم در عراق کلیدی محسوب می شود.

فرمانده گردان های عصائب اهل الحق گفت که داعش ابزار آمریکایی ها برای تقسیم کشورهای منطقه است و وجود آن و قوت بخشیدن به این وجود تا تحقق اهداف آمریکا ادامه خواهد داشت.

"قیس الخزعلی" فرمانده گردان های عصائب اهل الحق به عراق گفت: اگر حشد الشعبی در عراق نبود مقدسات و مراقد اهل البیت هم باقی نمی ماندند، اگر حشد الشعبی نبود دولت عراق باقی نمی ماند و حتی مردم عراق و خصوصاً شیعیان زنده نمی ماندند، اگر حشد الشعبی نبود تمام عراق تبدیل به یک اسپایکر بسیار بزرگ می شد و حادثه پادگان اسپایکر در استان صلاح الدین که طی آن 1700 جوان شیعه ربوده شده و به شهادت رسیدند تنها منحصر به صلاح الدین باقی نمی ماند.

وی ادامه داد: عملیات فلوجه به تمام معنی یک جنگ تاریخی است، این عملیات برای داعشی ها حیاتی بوده و نمادین است، من در یکی از سخنانم گفتم که ارزش عملیات فلوجه را هیچ کس به جز خداوند، پیامبر، اهل البیت و تعداد کمی از مؤمنان نمی داند.

او همچنین توضیح داد: شکل گیری داعش به خواست آمریکایی ها صورت گرفته و کشورهای منطقه ای همچون ترکیه، عربستان و قطر از آن پشتیبانی می کنند. داعش ابزار آمریکایی ها برای تقسیم کشورهای منطقه است و وجود آن و قوت بخشیدن به این وجود تا تحقق اهداف آمریکا ادامه خواهد داشت، آمریکایی ها تا زمانی که به اهداف خود نرسند به طور مرتب روح جدیدی به کالبد داعش می دمند اما به محض رسیدن به هدفشان داعش از بین خواهد رفت.

قیس الخزعلی گفت: اما به لطف خداوند متعال و آگاهی و شجاعت مجاهدان، مؤمنان موفق شدند داعش را به فرصتی برای محقق کردن اهداف مذهبی و اسلامی و ملی  تبدیل کنند، به دلیل قدرت و صلابت ملت عراق در تصمیم گیری مشارکت ارتش و نیروی هوایی عراق در عملیات پاکسازی فلوجه به لطف خدا علی رغم تلاش دشمنان برای فرصت دادن به داعشی های موجود در فلوجه، پیروزی از آن ما خواهد بود.

وی با اشاره به تلاش برخی کشورهای عربی برای باقی ماندن داعش در فلوجه گفت: برخی از اعراب طایفه گرا مایل هستند که داعش در فلوجه شکست نخورد و در این راه تلاش می کنند اما به لطف خدا ما پیروز خواهیم بود.

او ادامه داد: به نظر من هیچ راه حل سیاسی برای فلوجه وجود ندارد و نمی توان با داعشی ها به توافق رسید، داعشی هایی که در فلوجه حضور دارند از فرماندهان رده پایین و جنگجویان عادی هستند، این افراد با انگیزه های مذهبی وارد این جنگ شده اند و توافق سیاسی با تعداد محدودی از فرماندهان رده بالای تروریست ها امکان پذیر است البته باید در نظر داشت که آنان نیز چندان مایل نیستند به عنوان نماینده داعش با کسی گفتگو کنند. به نظر من راه حل فلوجه نظامی است و حال که عملیات آغاز شده باید تا انتها پیش برود.

وی با اشاره به نقش جمهوری اسلامی ایران در عراق گفت: نقش جمهوری اسلامی ایران در تمام عملیات اصلی مبارزه با تروریسم در مناطق مختلف عراق کلیدی بوده و یکی از عوامل مهم پیروزی محسوب می شود.

این فرمانده عراقی تاکید کرد: عملیات فلوجه آغاز شده و امکان متوقف کردن آن وجود ندارد، پیروزی در این عملیات مرهون تصمیم گیری حکیمانه فرمانده کل نیروهای مسلح است، اگر نیروهای داوطلب مردمی در عملیات آزادسازی مرکز شهر فلوجه مشارکت نکنند درگیری ها در این شهر ممکن است تا زمان نامعلومی به طول کشیده و باعث به وجود آمدن بحرانی حقیقی برای دولت و عرصه سیاسی کشور شود.

او ادامه داد: اما اگر نیروهای داوطلب مردمی در عملیات فلوجه شرکت کنند این عملیات طی چند روز به پایان خواهد رسید، به دلیل اهمیت این شهر برای تروریست ها در صورت مشارکت نیروهای حشد الشعبی عملیات ممکن است در حدود دو هفته به طول بیانجامد اما اگر نیروهای داوطلب مردمی مشارکت نکنند عملیات چندین ماه به طول خواهد کشید.

وی توضیح داد: عملیات آزادسازی فلوجه دو مرحله اصلی دارد که اولین مرحله آن محاصره کامل شهر فلوجه و پاکسازی مناطق اطراف آن بود، که اولین مرحله برعهده نیروهای داوطلب مردمی بود، اما قرار است در مرحله دوم اگر ممکن باشد نیروهای ارتش، ضد تروریسم و پلیس فدرال مرکز شهر فلوجه را از وجود تروریست ها پاکسازی کنند.

قیس الخزعلی در پایان تاکید کرد: در خصوص مرحله اول باید توضیح دهم که دو منطقه صقلاویه و گرمه به دلیل شرایط خاص خود از اهمیت بالایی برخوردار هستند همچنین این مناطق به دلیل نزدیک بودن به بغداد اهمیت ویژه ای دارد به طوری که منطقه گرمه تنها 30 کیلومتر با بغداد فاصله دارد.* خبرگزاری تسنیم


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :