Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 184301
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1395 15:33
تعداد بازدید : 326

دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

کمک 1000 میلیارد تومانی خیرین به حوزه سلامت کشور

وزیر بهداشت با اشاره به کمک 1000 میلیارد تومانی خیرین به حوزه سلامت، از طراحی سامانه یاس 190(yas190.ir) خبرداد وگفت: همه افراد برای کمک به توسعه زیرساخت ها و تقویت امکانات حوزه سلامت می توانند به آن مراجعه کنند.
  درمراسم ضیافت افطاری خیرین سلامت کشور  دکتر هاشمی مشکلات موجود حوزه سلامت را ناشی از کم تدبیری و کم دانشی های گذشته دانست و افزود: فقط سرطان، خانواده ها را از پا درنمی آورد بلکه اعتیاد بدتر از آن است زیرا حداقل 5 تا 6 میلیون نفر درگیر آن هستند و خانواده های زیادی را گرفتار می کند.
وی افزود: فقر و بیکاری نیز مشکلات موجود کشور هستند و طبق گزارش ها، در یک نقطه از مناطق محروم کشور، 1 نفر باید کار کند و نان آور 11 نفر دیگر باشد و اگر برای آن یک نفر نیز بیماری یا تصادفی پیش آید، وضعیت دشوار می شود و ممکن است به آسیب های اجتماعی منجر شود که زیبنده کشور نیست.
دکتر هاشمی با تاکید بر اینکه برای کمک به مردم دردمند  باید بی ریا به مردم کمک کرد افزود : موانع زیادی برای مشارکت خیرین در امور خیریه  وجود دارد اما  نباید اسیر وسوسه های شیطان شد که مسئولان گذشته اقداماتی انجام نداده اند پس چرا ما انجام دهیم از شما می خواهم که اسیر این افکار نشوید و از فرصتی که خدا برای شما فراهم کرده است ، نهایت بهره را ببرید.
وزیر بهداشت گفت: در دو سه دهه اخیر، حوزه بهداشت گرفتاری های زیادی داشته و مظلوم واقع شده است زیرا توقع از ما زیاد است و بخشی از وعده های ما نیز محقق نشده است اما همکاران ما در سراسر کشور اقدامات بسیار ارزنده ای انجام داده اند.
وی افزود: امیدوارم مسئولان کشور جسارت بیشتری پیدا کنند و به مردم فکر کنند زیرا دغدغه اصلی امام خمینی(ره) نیز مردم بود .
دکتر هاشمی دو مشکل عمده کشور را نبود اخلاص و وجود لجبازی بیان کرد و افزود: این دو مشکل باعث گرفتاری مردم نیز شده اما مسئولان کشور باید به مشکلات مردم فکر کنند و مقام معظم رهبری نیز دغدغه این دو را دارند و مسئولان باید به آن توجه کنند.

در پایان این مراسم که شب گذشته برگزار شد جمعی از خیرین سلامت کشور، نسخه ای نفیس از قرآن کریم را به وزیر بهداشت اهدا کردند.* خبرگزاری صدا و سیما


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :