Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 184363
تاریخ انتشار : 23 خرداد 1395 12:18
تعداد بازدید : 520

بوژیدار مارینو معاون مرکز آموزش دینی مسیحیان بلغارستان

زندگی مسیحیان در ایران در کمال آرامش است

ایران کشوری است که مسیحیان در کمال آرامش در کنار برادران شیعه زندگی مسالمت آمیزی دارند.
معاون مرکز آموزش دینی مسیحیان بلغارستان گفت: ایران کشوری است که مسیحیان در کمال آرامش در کنار مسلمانان و برادران شیعه زندگی مسالمت آمیزی دارند.

 بوژیدار مارینو اظهار کرد: ما در کلاس های آموزشی دینی در واحد درسی اسلام، ایران را نماد کشور مسلمان واقعی و شیعه معرفی می کنیم که بیشتر در مباحث شیعه به دانشجویان گفته خواهد شد.
وی ادامه داد: ایران را کشوری می دانیم که مسیحیان در کمال آرامش در کنار مسلمانان و برادران شیعه زندگی مسالمت آمیزی دارند.
محمدعلی کیانی رایزن فرهنگی ایران در بلغارستان به همراه محسن سترگی، نویسنده و استاد دانشگاه با معاون مرکز آموزش دینی مسیحیان بلغارستان در محل این مرکز، دیدار و گفت وگو کرد.
در این دیدار که جمعی از دانشجویان دینی حضور داشتند، کیانی با قدردانی از همکاری های مطلوب مدرسه دینی مسیحیان با رایزنی فرهنگی ایران جهت تقویت وحدت بین ادیان الهی، گفت: امروز، جوامع انسانی بیش از هر زمان نیاز دارد تا به آموزه های الهی پرداخته شود.
رایزن فرهنگی ایران، خطاب به دانشجویان، از آنان به عنوان رهبران و منادیان وحدت ادیان الهی در آینده بشری یاد کرد.

** نقش عالمان دینی در جوامع بشری
در ادامه این نشست یک نویسنده و استاد دانشگاه نیز گفت: الهام درونی بشر است که آنها را خواه یا ناخواه به سوی عالمان دینی می کشاند چه بسا، عالمان دینی نقش استراتژیکی در جوامع بشری دارند.
سترگی افزود: دین تأمین کننده نیازهای بشری است و انسان دیندار سعادتمند است؛ آموزه های الهی عدالت صلح و امنیت و سعادتمندی را برای بشریت به ارمغان آورده و در سایه مکتب الهی است که بشر می تواند زندگی تؤام با آرامش داشته باشد.
وی یادآور شد: اخلاق رکن اساسی جوامع بشری و پشتوانه قانون است و عالی ترین نوع اخلاق را در معارف دینی می بینیم. عدالت مساوات آزادی امنیت خواهد بود و همدردی همدوستی آرزوی همه انسان های دنیاست.
این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: اگر در جامعه دین نباشد، تحقق این ها امکان پذیر نخواهد بود و این علمای دینی هستند که مسئولیت دارند با آنچه که برضد ارزش های الهی هستند، مقاومت کنند.
وی ابراز امیدواری کرد که با مطالعه ادیان الهی که همه آنها از یک چشمه (خدای یگانه) سرچشمه می گیرند و دستورات الهی برای همه پیامبران یکسان هستند، بتوان مبلغی راستین برای راه و روش اصولی پیامبران باشیم.
*خبرگزاری ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :