Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 184364
تاریخ انتشار : 23 خرداد 1395 12:30
تعداد بازدید : 337

سه طلا حاصل کار دوومیدانی کاران ایران در رقابت های بین المللی ترکیه

نمایندگان ایران در روز نخست رقابت های بین المللی دوومیدانی به میزبانی ترکیه در سه ماده به سه مدال طلا دست یافتند.

 این رقابت ها از روز شنبه - دیروز - به میزبانی ترکیه آغاز شد و «محمد صمیمی» در پرتاب دیسک با رکورد 63.76 متر قهرمان شد، «محمود صمیمی» با رکورد 62.22 متر به مدال نقره رسید و «بهنام شیری» با رکورد 60.48 متر بر سکوی سوم ایستاد.

در رشته پرش ارتفاع نیز «محمد رضا وظیفه دوست» با ثبت رکورد 2.15 متر به مدال طلا دست یافت. «کیوان قنبرزاده» با رکورد 2.09 متر نایب قهرمان شد و پرنده اوکراینی در جایگاه سوم قرار گرفت.
«سجاد هاشمی آهنگری» دارنده رکورد ملی در دو 400 متر نیز با ثبت زمان 46 ثانیه و 27 صدم ثانیه به مدال طلا دست یافت و «مهدی زمانی» دیگر دونده کشورمان از دور رقابت ها کنار رفت.
«رضا قاسمی» دونده المپیکی کشورمان در دو 100 متر مردان نیز، با ثبت زمان 10 ثانیه و 59 صدم ثانیه بر سکوی سوم ایستاد و دوندگان اوکراینی با ثبت زمان های 10 ثانیه و 48 صدم ثانیه و 10 ثانیه و 58 صدم ثانیه عنوان های دوم و سوم را از آن خود کردند.
«میلاد سیار» هم در دوی 110 متر با مانع نایب قهرمان شد.
در بخش بانوان نیز «مریم طوسی» در دو 100 متر بانوان با ثبت زمان 11 ثانیه و 84 صدم ثانیه نایب قهرمان و دونده اوکراینی با زمان 11ثانیه و 81 صدم ثانیه قهرمان شد. همچنین نماینده ترکیه با زمان 11 ثانیه و 94 صدم ثانیه به مدال برنز رسید.
این رقابت ها عصر امروز یکشنبه پایان می یابد.
ملی پوشان دو و میدانی کشورمان با ترکیب مریم طوسی، فرزانه فصیحی، جواهر زمانی، کیوان قنبرزاده، محمد ارزنده، سبحان طاهرخانی، محمدرضا وظیفه دوست، سجاد هاشمی آهنگری، محمد چشمه زار، امید تاجی، بهنام شیری، علی ثمری، محمد بنی آدم، میلاد سیار، میلاد دریساوی، وحید صدیق، رضا ملک پور، محمد صمیمی، محمود صمیمی، علی خدیور، یونس یوسف وند و مهدی زمانی و با هدف کسب سهمیه در این رقابت ها حضور یافتند.
دو ومیدانی کاران کشورمان تاکنون در بخش مردان شش سهمیه المپیک و در بخش زنان یک سهمیه المپیک ریو را کسب کرده اند.
کاروان اعزامی ایران به ریو 2016 پیش از راهیابی بلندقامتان والیبال کشورمان به بازی های المپیک 47 سهمیه کسب کرده بود. با راهیابی تیم ملی والیبال ایران به المپیک که نخستین سهمیه تیمی ایران در المپیک ریو است، شمار سهمیه های ایران به 59 سهمیه افزایش یافته است.
بانوان با کسب 9 سهمیه المپیک ریو 2016 برای نخستین بار در تاریخ ورزش کشور رکورد بیشترین سهمیه راه یافته به بازی های المپیک را بدست آوردند.* خبرگزرای ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :