Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 184509
تاریخ انتشار : 25 خرداد 1395 12:51
تعداد بازدید : 354

ابوالحسن ثمری، معاون عملیات شرکت ملی گاز ایران

اتصال پنج هزار روستای کشور به شبکه سراسری گاز درسال 94

پنج هزار روستای کشور سال گذشته با تلاش کارکنان این شرکت به شبکه سراسری گاز متصل شدند.
معاون عملیات شرکت ملی گاز ایران گفت: پنج هزار روستای کشور سال گذشته با تلاش کارکنان این شرکت به شبکه سراسری گاز متصل شدند.
  ابوالحسن ثمری اظهار کرد: ثبت این رکورد در تاریخ شرکت ملی گاز ایران سابقه ندارد ضمن اینکه تقدیر نمایندگان مجلس شورای اسلامی را از مجموعه شرکت ملی گاز ایران به دنبال داشت.
وی افزود: هم اکنون حدود 20 هزار روستای کشور از نعمت گاز برخوردارند و براساس برنامه ریزی این شرکت، اتصال سالانه حداقل سه هزار روستا به شبکه گاز در دستور کار قرار دارد.
معاون شرکت گاز ایران با اشاره به اینکه مصرف انرژی در ایران برابر مجموع اتحادیه اروپا، ٩ برابر ژاپن و چهار برابر کشور ترکیه است، خاطرنشان کرد: پارسال با احتساب واردات حدود 220 میلیارد متر مکعب گاز در کشور تولید شد و همین مقدار نیز به مصرف رسید.
ثمری یادآور شد: چالش و دغدغه ای در تامین گاز بخش های مختلف کشور وجود ندارد بطوری که با وجود سرمای کم سابقه در آذرماه سال گذشته وقفه ای در تامین گاز مشترکان ایجاد نشد.
معاون شرکت ملی گاز ایران روز دوشنبه به منظور بازدید از پالایشگاه گاز ایلام و دیدار با استاندار و مسئولان شرکت گاز و پالایشگاه به این استان سفر کرده بود.
ایران با داشتن 34 تریلیون متر مکعب ذخیره ازنظر منابع گازی رتبه اول دنیا را دارد و در حوزه تولید نیز با 192 میلیارد متر مکعب جایگاه سوم دنیا را پس از روسیه و آمریکا در اختیار دارد.
* خبرگزاری ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :