Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 184892
تاریخ انتشار : 31 خرداد 1395 12:55
تعداد بازدید : 439

دکتر مجید عباسپور، رئیس دانشکده محیط زیست و انرژی

نشریه محیط زیست رتبه اول نشریات ایرانی ISI را کسب کرد

نشریه محیط زیست رتبه اول در میان 42 نشریه منتشر شده ایران در ISI را کسب کرده است.
مدیرمسئول نشریه بین المللی علوم و تکنولوژی محیط زیست واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این نشریه رتبه اول در میان 42 نشریه منتشر شده ایران در ISI را کسب کرده است.
 دکتر مجید عباسپور افزود: شرکت تامسون روترز (ISI) هر ساله فهرست شاخص تاثیر (IF) نشریات عضو مرکز Web of Science را در ماه های ژوئن و جولای (خرداد و تیرماه) ارائه می کند و طبق این فهرست بین المللی نشریه “Journal of Environmental Science and Technology” موفق به کسب شاخص تاثیر معادل 344/2 و کسب رتبه اول در میان 42 نشریه علمی-پژوهشی ISI ایرانی دارای ضریب تاثیر شده است.
وی اظهار کرد: با توجه به وضعیت موجود ارزیابی جهانی شاخص تاثیر و وجود برخی از نارسایی های پدید آمده ناشی از خودارجاعی، ناشر جهانی تامسون روترز عامل جدید دیگری به نام آیگن فاکتور (Eigen factor) را ابداع و در کنار شاخص تاثیر قرار داده است تا به تدریج و با تعالی علم و پژوهش در جهان، این عامل جدید راکه خود برطرف کننده تمام ارجاعات و نقاط ضعف ارزیابی موجود نشریات بین المللی است، جایگزین کند.
رئیس دانشکده محیط زیست و انرژی گفت: طبق این رده بندی جدید نیز نشریه بین المللی علوم و تکنولوژی محیط زیست در مرتبه نخست در کشور و در میان تمام نشریات ISI ایرانی قرار گرفته است.
وی ادامه داد: نشریه بین المللی علوم و تکنولوژی محیط زیست وابسته به دانشکده محیط زیست و انرژی واحد علوم و تحقیقات است که با همکاری انجمن متخصصان محیط زیست ایران بیش از 12 سال است که منتشر می شود و از سال 2012 تاکنون نیز انتشار آن با همکاری ناشر بین المللی Springer انجام می پذیرد.* خبرگزاری ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :