Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 184987
تاریخ انتشار : 1 تیر 1395 11:15
تعداد بازدید : 470

دکتر شاهین آخوندزاده معاون پژوهشی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران

روانپزشک ایرانی در جمع دانشمندان یک درصد برتر دنیا

دکتر شاهین آخوندزاده در آخرین گزارش (ISI-ESI) برای نخستین بار در ایران و خاورمیانه در رشته روانپزشکی در جمع دانشمندان یک درصد برتر جهان قرار گرفت.
دکتر شاهین آخوندزاده معاون پژوهشی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

از بین ۳۵ محقق کشورمان که در جمع دانشمندان یک درصد برتر دنیا قرار دارند ۱۷ نفر از  دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند.

۳۰ نفر از دانشمندان یک درصد برتر در رشته فارماکولوژی، ۲ نفر در رشته بالینی، ۲ نفر در رشته پزشکی اجتماعی و ۱ نفر در رشته روان پزشکی فعالیت دارند.

ESI یا  Essential science indicators هر دو ماه یک بار محققان یک درصد برتر رشته های علوم پزشکی و غیرپزشکی را معرفی می کند. 

شاهین آخوندزاده که به عنوان نخستین محقق رشته روانپزشکی در ایران و خاورمیانه وارد فهرست دانشمندان یک درصد برتر شده است؛ تحصیلات عالی خود را در سال ۱۳۶۴ در رشته داروسازی دانشگاه تهران آغاز کرد و در سال ۱۳۶۹ فارغ التحصیل شد.

وی در سال ۱۳۷۴ موفق به اخذ درجه تخصصی در رشته نوروسایکوفارماکولوژی بالینی از دانشکده پزشکی دانشگاه گلاسگو انگلستان شد. سپس تحصیلات فلوشیپ خود را در رشته Neuroscience دانشگاه پاریس فرانسه در سال ۱۳۷۸ به پایان رساند.

آخوندزاده اکنون به عنوان عضو هیات علمی و استاد گروه روانپزشکی در گروه روانپزشکی دانشکده پزشکی مشغول به فعالیت است.* خبرگزاری مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :