Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 185016
تاریخ انتشار : 1 تیر 1395 14:51
تعداد بازدید : 1181

دکتر پیام کبیری، رئیس مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی

۳۳ محقق پزشک ایرانی در جمع دانشمندان برتر دنیا قرار گرفت

جدیدترین فهرست دانشمندان برتر علوم پزشکی کشور در جمع یک درصد دانشمندان پُراستناد دنیا منتشر شد.
جدیدترین فهرست دانشمندان برتر علوم پزشکی کشور در جمع یک درصد دانشمندان پُراستناد دنیا منتشر شد و تعداد محققان ایرانی در این فهرست به ۳۳ نفر افزایش یافت.

دکتر پیام کبیری، رئیس مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی افزود: فهرست دانشمندان علوم پزشکی کشور در جمع  ۱ درصد دانشمندان پُراستناد دنیا  براساس نظام رتبه بندی ESI - Essential Science Indicators  در ماه می سال ۲۰۱۶ میلادی منتشر شده است.

وی افزود: بر اساس نتایج اخیر این نظام رتبه بندی معتبر بین المللی، تعداد دانشمندان برتر علوم پزشکی کشور که در گروه ۱ درصد دانشمندان پُراستناد دنیا قرار گرفته اند به ۳۳ نفر افزایش یافته است.

رئیس مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت با اشاره به سهم دانشگاه های علوم پزشکی کشور از این دانشمندان گفت: ۱۹ نفر از دانشگاه علوم پزشکی تهران، ۴ نفر از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، ۳ نفر از دانشگاه علوم پزشکی تبریز هستند.

وی افزود: دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی و شیراز هر کدام دو نفر و دانشگاه های علوم پزشکی ایران، مشهد و زنجان هر کدام یک نفر در این فهرست دارند.

کبیری با اشاره به محققانی که برای اولین بار به این فهرست راه یافتند، گفت: در رتبه بندی اخیر، دکتر شاهین آخوندزاده از دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر علیرضا استقامتی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر پروین میرمیران از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دکتر مازیار مرادی لاکه از دانشگاه علوم پزشکی ایران برای اولین بار به جمع دانشمندان ۱ درصد برتر پُراستناد کشور پیوستند.

وی تاکید کرد: مبنای این رتبه بندی گردآوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات یک درصد مقالات دارای بیشترین استنادات در پایگاه اطلاعاتی ISI Web of Sciences در فاصله ده سال و دو ماه ژانویه ۲۰۰۶ تا پایان فوریه ۲۰۱۶ بوده و اطلاعات آن هر دوماه یکبار روزآمد می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :