Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 185048
تاریخ انتشار : 2 تیر 1395 9:26
تعداد بازدید : 419

نقی عباس ادیب و شاعر كشور هندوستان و استاد بخش فارسی دانشگاه دهلی

رهبر ایران، تنها رهبر ایران نیست

استاد دانشگاه دهلی هند: رهبر ایران، تنها رهبر ایران نیست بلكه رهبر تمام شیعیان جهان است.
پیش از شروع دیدار شاعران ایران و کشورهای همسایه و فارسی زبان برای حضور در شب شعر رهبر معظم انقلاب اسلامی، دو شاعر مهمان از کشور هند، درباره دیدارشان با رهبر معظم انقلاب سخن گفتند.

شاعران کشورمان به همراه جمعی از شاعران دیگر کشورها همچون هندوستان، پاکستان، افغانستان و ... با حضور در حوزه هنری، آماده حرکت به سمت محل برگزاری شب شعر سالانه شاعران در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی شدند.
در این میان دو شاعر از کشور هندوستان حضور داشتند که برای این دیدار هیجان زده بودند و شور و شعف وصف نشدنی برای دیدار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای داشتند.

اکبر شاه استاد دانشگاه ادبیات فارسی دهلی هند با بیان این که به عنوان یک ادیب برای دیدار با رهبری دعوت شده است، گفت: شاید برخی در دیدار با حضرت آیت الله العظمی خامنه ای تصور کنند به دیدار رهبر یک کشور می روند، اما برای ما ایشان هم به عنوان یک رهبر و هم به عنوان یک مرجع تقلید شیعه مورد قبول هستند و در واقع حضرت آقا، مرجع تقلید من هم هستند. پس من هم به عنوان یک ادیب و هم یک شیعه بسیار دوست دارم در این جلسه حضور داشته باشم.
وی افزود: مردم شیعه هند از آیت الله سیستانی و آیت الله العظمی خامنه ای تقلید می کنند؛ مردم هند همان شناختی که در ایران از رهبر معظم انقلاب اسلامی وجود دارد؛ دارند. این خیلی مهم است که ایشان با آن که ولی فقیه هستند، ادیب و شعر دوست هستند و نکات ادبی زیادی از ایشان شنیده ایم.
این استاد دانشگاه با بیان این که در دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی مسائل کشورش را خواهد گفت، اظهار داشت: لحظاتی دیگر یکی از بهترین آرزوهایم برآورده خواهد شد و خیلی از این بابت خوشحال هستم.

نقی عباس دیگر ادیب و شاعر کشور هندوستان و استاد بخش فارسی دانشگاه دهلی است.

وی با بیان این که رهبر ایران، تنها رهبر ایران نیست، بلکه رهبر تمام شیعیان جهان است؛ عنوان کرد: ما ایشان را به عنوان مرجع شیعیان می شناسیم. چند سال است که در ایران رفت و آمد دارم و درباره این مراسم هم می شنیدم و خیلی خوشحالم که رهبر یک کشور به شعر و شاعری هم علاقه مند است. همیشه دوست داشتم در این شب شعر شرکت کنم و این بار سعادت پیدا کردم و به این مراسم آمدم.
وی درباره احساسش از حضور در محضر حضرت آیت الله العظمی خامنه ای نیز گفت: خیلی هیجان زده و خوشحالم. فکر می کنم چه شانس بزرگی داشته ام که توانسته ام در این مراسم حضور پیدا کنم.

جمعی از شاعران پیشکسوت آئینی کشور و همچنین شاعران جوان، به همراه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس حوزه هنری و جمعی از مسئولان فرهنگی و هنری کشور ، هر ساله در نیمه ماه رمضان و همزمان با ولادت امام حسن مجتبی(ع)، به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی می روند و تازه ترین اشعارشان را برای ایشان قرائت می کنند.

* خبرگزاری فارس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :