Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 185079
تاریخ انتشار : 2 تیر 1395 11:17
تعداد بازدید : 1847

محمد امین روزبخش‌زاده، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر دعبل خزاعی

دستگاه جداکننده لاستیک از رینگ خودروهای سنگین ساخته شد

دستگاه جداکننده لاستیک از رینگ خودروهای سنگین برای نخستین بار در کشور ساخته شد.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر دعبل خزاعی از ساخت دستگاه جداکننده لاستیک از رینگ خودروهای سنگین برای نخستین بار در کشور خبر داد.

محمد امین روزبخش زاده اظهار کرد: در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و با هدف کاهش خطرات کاربران، کاهش استهلاک تجهیزات و در نهایت صرفه جویی در هزینه های مرتبط، شرکت کشت و صنعت نیشکر دعبل خزاعی با همت پرسنل تلاشگر و خلاق خود اقدام به ساخت دستگاه جدا کننده لاستیک از رینگ های سه تکه خودروهای سنگین کرد.

وی افزود: همیشه جدا کردن لاستیک دستگاه های سنگین (سبدهای حمل نی و لودر و لاستیک های سایز مشابه) از رینگ، با دشواری در اجرا و خطر برخورد ابزار(اهرم و پتک) به پرسنل اجرایی همراه بوده است.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر دعبل خزاعی خاطرنشان کرد: بر این اساس یکی از همکاران به نام کریم نیسی توانست با استفاده از آهن آلات و یک دستگاه جک پایه سبدهای حمل نی اقدام به ساخت دستگاه جدا کننده لاستیک از رینگ خودروهای سنگین کرد که این کار برای اولین بار در کشور صورت می گیرد.

وی به مزایای این دستگاه از جمله؛ حفظ ایمنی پرسنل هنگام جداسازی قطعات رینگ از لاستیک، جلوگیری کردن از رخ داد مشکلات جسمی از ناحیه کمر و ستون فقرات برای کار پنچرگیری اشاره کرد.

روزبخش زاده در پایان عنوان کرد: ساخت دستگاه برای اولین بار و بدون مشابه در کشور و صرفه جویی در هزینه های شرکت اشاره و تصریح کرد: این دستگاه پس از انجام تست های مختلف نواقص آن شناسایی و رفع عیب شده و به تأیید مسئولین ذی ربط نیز رسیده است.

ویژگی ها و مزایای دستگاه ابداعی به شرح زیر است:

1-    حفظ ایمنی پرسنل هنگام جداسازی قطعات رینگ از لاستیک، به سبب عدم نیاز به استفاده از تایلیور و پتک -با احتمال پرتاب تایلیور به اطراف و اشخاص- جهت جداسازی آنها از یکدیگر. 

2-   عدم بروز مشکلات جسمی از ناحیه کمر برای پنچرگیر، بعلت عدم نیاز به اعمال ضربات متوالی با پتک سنگین بمنظور جداسازی طوقه رینگ از لاستیک. 

3-  عدم بروز آسیب به قطعات رینگ و طوقه لاستیک، بعلت استفاده از مکانیزم فشار یکنواخت بجای ضربات موضعی. 

4-   ساخت دستگاه برای اولین بار و بدون مشابه.

5-   صرفه‏ جویی در ساخت، بعلت استفاده از قطعات مازاد و بلااستفاده و در نتیجه کمک به کاهش هزینه‏ های شرکت.

دستگاه ابداعی جناب آقای نیسی، پس ازانجام تست‏های مختلف، با همفکری و همکاری دیگر عزیزان تعمیرات سبد، حین عملیات برداشت گذشته، نواقص آن شناسایی، نسبت به رفع عیب و تکمیل آن اقدام گردیده، به تایید مسئولین ذیربط رسیده و کارآمدی خود را نشان داد.* خبرگزاری فارس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :