Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 185109
تاریخ انتشار : 2 تیر 1395 13:2
تعداد بازدید : 652

دکترعلی زینلی مدیرعامل شرکت دانش بنیان توسعه‌ فناوری‌های نوین سلامت سینا

تولید نانو رنگ های ضد امواج مایکروویو با پایه آب

شرکت دانش بنیان توسعه فناوری های نوین سلامت سینا، نانورنگ های ضد امواج مایکروویو با پایه آب در مقیاس آزمایشگاهی با قابلیت استفاده بر روی تمامی سطوح ومقاومت بسیار بالا در برابر نفوذ امواج الکترومغناطیس تولید کرده است.
شرکت توسعه فناوری های نوین سلامت سینا، مستقر درمرکز رشد فناوری های پیشرفته شریف با به کارگیری نانوذرات نقره درترکیب رنگ های تولیدی خود، به محصولی با خاصیت مقاومت در برابر نفوذ امواج الکترومغناطیس در مقیاس آزمایشگاهی دست یافته است که در حال توسعه و ارتقا آن است.

دکترعلی زینلی مدیرعامل این شرکت، در رابطه با عملکرد این رنگ ها بیان کرد: دراین رنگ همزمان از گرافیت انبساط یافته با ضخامت نانومتری و نانوذرات نقره استفاده شده است، حضور لایه های نانومتری گرافیت انبساط یافته موجب افزایش هدایت الکتریکی رنگ و همچنین افزایش بازدهی محافظت کنندگی در برابر امواج می شود.
وی اظهارکرد: نانوذرات نقره نقش افزایش دوام و عمر رنگ را نیز بر عهده دارند، در این رنگ مکانیزم انعکاس و مکانیزم جذب به طور همزمان عمل می کنند و همین عامل موجب افزایش کارایی محافظت کنندگی این رنگ شده است.
زینلی گفت: این محصول موفق به ثبت اختراع و دریافت تأییدیه آزمایشی نانو مقیاس در تاریخ 95فروردین سال جاری از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو شده است.
وی گفت: برطبق پیش بینی های محققان این شرکت، این رنگ قابلیت پوشش دهی تمام سطوح اعم از سطوح بتنی، چوبی، پلیمری و فلزی را داراست و قیمت تمام شده پایین تری نسبت به رنگ های مشابه خارجی خواهد داشت، همچنین این رنگ علاوه بر خصوصیت ضد امواج، از خاصیت ضد میکروبی نیز برخوردار است.
امواج الکترومغناطیس به دسته ای از امواج اطلاق می شود که حاصل برهمکنش میدان های مغناطیسی و الکتریکی هستند، امروزه استفاده از امواج الکترومغناطیس در تجهیزات تبادل اطلاعات بسیار گسترش یافته است.
آنتن های مخابراتی BTS، تلفن های همراه و بی سیم، مودم های وای فای از منابع اصلی تولیدکننده ی این امواج هستند، این امواج می توانند تأثیرات مخربی را بر سلامت انسان داشته باشند و گاهی اوقات ابتلا به سرطان را در پی داشته باشند. ازاین رو، توسعه و تولید محصولاتی که خاصیت جذب یا انعکاس این امواج را داشته باشد، می تواند موجب کاهش چشمگیر خطرات ناشی از استفاده از امکانات تبادل اطلاعات شود.* خبرگزاری ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :