Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 185165
تاریخ انتشار : 3 تیر 1395 14:7
تعداد بازدید : 415

منصور معظمی رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران

سکوی گازی فازهای 17 و 18 پارس جنوبی به آب انداخته شد

این سکوی عظیم گازی که نزدیک به 100 میلیون دلار قیمت دارد در شرکت ایزوایکو ساخته شده است.
با راه اندازی سکوی گازی فازهای 17 و 18 پارس جنوبی 15 میلیون متر مکعب به ظرفیت تولید گاز کشور اضافه می شود.
منصور معظمی رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با بیان اینکه تمام مراحل تولید سکوهای نفتی و گازی از طراحی ، ساخت ، نصب و راه اندازی در داخل کشور و با تلاش مهندسان ، تکنسین ها و کارگران ایرانی انجام می شود ، افزود : این سکوی عظیم گازی که نزدیک به 100 میلیون دلار قیمت دارد در شرکت ایزوایکو از شرکت های زیر مجموعه سازمان گسترش ساخته شده و مصداق بارز اقتصاد مقاومتی و تجلی و تبلور استفاده حداکثری از توان ساخت داخل است.

وی با اشاره به ساخت 6 سکو در ایزوایکو و به آب انداخته شدن 2 سکوی دیگر در اینده نزدیک گفت : این سکو به لحاظ حجم و تناژ بسیار قابل توجه است ، سکوهای نفتی و گازی قبلا از خارج وارد و توسط شرکتهای خارجی نصب و راه اندازی می شد در حالیکه امروز کشور از فرصت و توانمندی بالایی برای ساخت سکوهایی با این عظمت برخوردار است .

معظمی با اشاره به امکان ساخت سکوهای نفتی و گازی با ظرفیت های متفاوت در داخل کشور افزود : از وزارت نفت انتظار داریم که از ظرفیت ها و توانمندیهای کشور در این زمینه بیشتر استفاده کند ضمن اینکه با اتکا به توانمندی های موجود فعالیت هایی برای دریافت سفارش از خارج و کار در دیگر کشورها اغاز شده است.

وی با بیان اینکه ما امروز نتایج باور و اطمینان به توانمندی های داخلی را می بینیم ، گفت: فعالیت شرکت ایزوایکو منحصر به ساخت سکو نیست ، ما توان ساخت کشتی تا ظرفیت 100 هزار تن را در داخل داریم ، با توجه به توان ساخت کشتی در کشور خرید کشتی از خارج بی انصافی است.

معظمی افزود : استفاده از ظرفیت داخلی باعث ایجاد اشتغال و تولید ثروت ملی می شود و ما در این زمینه مذاکراتی را با شرکت های کشتیرانی داشتیم که امیدواریم به تفاهم برسیم ضمن اینکه اگر انها نیاز فوری به کشتی دارند می توانیم با مشارکت یک شرکت خارجی و استفاده حداکثری از توان داخلی در کشور کشتی بسازیم.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست های کلی و اصولی دولت و وزارت نفت تاکید بر راه اندازی و تسریع در اجرای پروژه های میادین مشترک است ، گفت : البته این موضوع در دولت های قبل هم مورد توجه بوده ولی در دولت جدید ، وزارت نفت ، فازهایی از پارس جنوبی را که از پیشرفت فیزیکی قابل قبول تری برخوردار بود در اولویت قرار داد.

معظمی افزود : در این دولت بیش از 300 میلیون مترمکعب به ظرفیت تولید گاز کشور اضافه شده است که فرصت بزرگی محسوب می شود.* خبرگزاری صدا و سیما


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :