Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 185241
تاریخ انتشار : 5 تیر 1395 12:50
تعداد بازدید : 421

حسن اکبری مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی

صادرات 164 هزار دلار ماهی از استان مرکزی

در سه ماهه نخست سال جاری 85 هزار قطعه انواع ماهیان زینتی آب شیرین با ارزش دلاری 164 هزار دلار از استان مرکزی به کشورهای عراق، امارات و افغانستان صادر شد.

مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: در سه ماهه نخست سال جاری 85 هزار قطعه انواع ماهیان زینتی آب شیرین با ارزش دلاری 164 هزار دلار از استان مرکزی به سایر کشورها صادر شد.

حسن اکبری با اشاره به اینکه 90 درصد از صادرات رسمی ماهیان زینتی کشور از استان مرکزی و شهرستان محلات انجام می شود، اظهار داشت: در سه ماهه نخست سال جاری 85 هزار قطعه انواع ماهیان زینتی آب شیرین با ارزش دلاری 164 هزار دلار از استان مرکزی به کشورهای عراق، امارات و افغانستان صادر شد.

وی تصریح کرد: این میزان صادرات انجام شده در سه ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل از نظر تعداد حدود 9 درصد و از نظر ارزش دلاری 5 درصد رشد داشته است.

مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با اشاره به فراهم شدن بازار در برخی دیگر از کشورها مثل کشور ترکیه به ضرورت توجه ویژه مسؤولین استان به همکاری بیشتر با صادرات این محصول اشاره کرد و ادامه داد: در صورتی که برخی مشکلات موجود در روند تولید و صادرات ماهیان زینتی در استان مرتفع گردد این محصول سهم ویژه ای را در ایجاد اشتغال مولد، بهبود وضعیت اقتصادی آبزی پروران این بخش و افزایش صادرات و ارزآوری بیشتر به همراه خواهد داشت.* خبرگزاری فارس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :