Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 185261
تاریخ انتشار : 5 تیر 1395 14:22
تعداد بازدید : 383

بهینه سازی تولید صفحه کلید و موشواره به همت مهندسان ایرانی

متخصصان کشور با پشتیبانی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) موفق به بهینه سازی تولید صفحه کلید و موشواره با فناوری اتصالات ترموسونیک شدند.
اتصال ترموسونیک سیم ها روشی برای برقراری ارتباط بین «آی. سی» ها با بردها و یا دیگر قطعات الکترونیکی موجود روی برد است، این روش از نظر هزینه اجرا به عنوان به صرفه ترین فناوری منعطف اتصالات به حساب می آید که برای انواع متعددی از قطعات قابل استفاده است.

اتصال سیم ها معمولا شامل آلومینیم، مس، نقره و طلا است.

از آنجایی که «آی.سی» هایی که بسته های اپوکسی دارند، معمولا در مدارهای مجتمع عام استفاده می شوند، امکان طراحی مدارهای پیچیده و یا خاص را سخت تر می کنند. به همین دلیل استفاده از مدارهای مجتمع با جوش ترموسونیک امکان طراحی و اختصاصی سازی آنها را فراهم می کند.

همچنین استفاده از این فناوری باعث می شود که از «آی. سی» هایی با ابعاد کوجکتری استفاده شده که این امر منجر به کاهش ابعاد برد الکترونیکی در طراحی و ساخت می شود؛ بنابراین با استفاده از این مزیت می توان موشواره هایی تولید کرد که بسیار نازک هستند و یا بسیار مطابق با ارگونومی دست ها خواهند بود.

این فناوری قابلیت اتصال 8 سیم در ثانیه را دارد که این امر باعث افزایش حجم تولید و کاهش هزینه های آن خواهد شد. هر چند این مهم از اهداف استراتژیک در حوزه اثربخشی این پروژه نیست اما این عامل باعث کاهش قیمت خریدار و در نتیجه ایجاد بستر صادرات و افزایش سهم بازار داخلی خواهد شد.

این طرح با حمایت و پشتیبانی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) اجرایی شده است. *خبرگزاری ایسنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :