Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 185267
تاریخ انتشار : 5 تیر 1395 15:5
تعداد بازدید : 956

روز قدس اقدام ماندگار ایران برای آزادی فلسطین است

خبرنگار روسی: ایران با اقدام ماندگار تعیین روز قدس، نقشه راه مبارزه با اشغال فلسطین را ترسیم کرد.

  فاطمه آناستازیا یژووا عضو هیات دبیری نشریه روسی «مسلمانکا» گفت: ایران که با اقدام ماندگار تعیین روز قدس، نقشه راه مبارزه با اشغال فلسطین را ترسیم کرد به عنوان تنها کشور حامی فلسطینیان، دفاع از مردم مظلوم این سرزمین را در اولویت سیاست خارجی خود قرار داده است.

  یژووا  افزود: بسیاری از کشورهای عربی از ملت فلسطین روی گرداندند و وظیفه اسلامی، عربی و منطقه ای خود را به فراموشی سپردند.
وی افزود: گروه کشورهای خاموش اکنون در برابر توسعه طلبی ها و اقدام های سرکوبگرانه رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان هیچ کاری نمی کنند و حتی اعتراض دیپلماتیک هم نشان نمی دهند و در این شرایط مهم ترین اقدام امت جهانی اسلامی اتحاد و یکپارچگی است تا نیرویی واحد برای دفاع از فلسطینیان بویژه فشار بر آمریکا برای پایان دادن به حمایت های خود از رژیم اشغالگر تشکیل شود.
خبرنگار روس ادامه داد: در چارچوب این هدف، برگزاری گسترده روز جهانی قدس بهترین فرصت است تا مسلمانان بیشتر به اتحاد توجه کنند، زیرا در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با اقدام ایران در بسیاری از کشورهای اسلامی و غیراسلامی و حتی غربی، صدای حمایت مسلمانان از ملت فلسطین رسا می شود.
یژووا گفت: پشتیبانی اسلامی از فلسطین همان طور که امام خمینی (ره) بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی تاکید کرد، نباید به این روز محدود شود و مساله فلسطین باید در صدر دستور کار کشورهای اسلامی و سازمان همکاری اسلامی به عنوان مهم ترین سازمان بین المللی مسلمانان قرار گیرد.
وی اضافه کرد: برای تحقق این هدف، مسلمانان باید تلاش کنند و با اقدام های خود دولت های اسلامی را به سوی چنین اولویت بندی سوق دهند.
عضو هیات دبیری نشریه مسلمانکا با بیان این که جهان اسلام در دوره حساسی قرار دارد، اظهار کرد: وضعیت کنونی در عراق و سوریه بخشی از طرح آمریکایی خاورمیانه بزرگ است که در چارچوب آن به تروریست ها کمک های مالی و تسلیحاتی گسترده می شود تا علیه مردم مسلمان جنایت کنند.
یژووا افزود: چنین طرح آمریکایی و صهیونیستی علیه ملت فلسطین نیز بکار گرفته می شود و مجری و پیمانکار آن رژیم صهیونیستی است.
وی خاطرنشان کرد: صهیونیست های آمریکایی از اشغال فلسطین حمایت می کنند و در سوریه و عراق نیز با تلاش همین صهیونیست ها و ابزار تکفیری ها نقشه شوم علیه جهان اسلام اجرا می شود.
عضو هیات دبیری نشریه روسی مسلمانکا گفت: این وضعیت یک بار دیگر ضرورت اجرای فرمایش های امام خمینی (ره) برای وحدت جهان اسلام علیه دشمنان را ثابت می کند و بسیاری از علمای اسلامی نیز بر این امر تاکید دارند.
وی ادامه داد: امروز نوک تیز پیکان دشمنان اسلام متوجه فلسطین است و به همین دلیل این مساله در صدر مسائل جهان اسلام قرار دارد و حدیث های موجود نبوی و اهل بیت با تاکید بر لزوم اقدام مسلمانان برای رفع ظلم از همدینان نیز این مسئولیت را بیشتر می کند.
یژووا با بیان این که مناقشه بین لبنان و فلسطین با رژیم صهیونیستی فقط اختلاف ارضی نیست، اظهار کرد: در واقع فلسطین اشغالی خط مقدم اشغالگران صهیونیست آمریکایی در خاورمیانه است که برای هدف نهایی اشغال این منطقه و تحت کنترل در آوردن کشورهای اسلامی سازماندهی شده است .
خبرنگار مسلمان روس گفت: اکنون کشورهای اسلامی و سازمان های اسلامی بین المللی باید به جبهه مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی کمک کنند.
وی افزود: متاسفانه اکثر کشورهای عربی از جمله در منطقه خلیج فارس هیچ کمکی به مقاومت ضدصهیونیستی نمی کنند بلکه به آن ضربه می زنند. سیاست اعراب در قبال مساله فلسطین به عنوان مهم ترین مساله جهان اسلام، خیانت آمیز است و حتی برخی کشورهای عربی آشکارا با اسراییل توافق و تبانی می کنند.
نشریه مسلمانکا با حمایت شورای مفتی های روسیه عالی ترین نهاد اسلامی و همچنین بنیاد مطالعات فرهنگی و اسلامی این کشور از سال 2009 منتشر می شود.* خبرگزاری ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :