Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 185284
تاریخ انتشار : 5 تیر 1395 17:9
تعداد بازدید : 2294

احمد صالحی دربنکی فراهانی مدیرعامل شرکت مبتکران ورزش صنعت رضوان

تولید صنعتی ماشین کارتینگ در ایران

ماشین کارتینگ برای اولین بار در ایران با بالاترین استاندارد و کیفیت ممکن تولید می شود.
تولید ماشین کارتینگ برای اولین بار در ایران به صورت انبوه و با بالاترین استاندارد و کیفیت ممکن در منطقه پس از مطالعات فراوان و بررسی امکانات موجود به مرحله تولید و فروش رسیده است.

احمد صالحی دربنکی فراهانی مدیرعامل شرکت مبتکران ورزش صنعت رضوان گفت: محصول تولید ایران با کیفیت نمونه‎های اروپایی که پرچمدار تولید این محصول در جهان هستند و پیشینه ای چندین ساله در تولید این محصول دارند برابری می‎کند. کیفیت این محصول بنا به گفته کارشناسان و خبرگان این رشته نه تنها قابل رقابت با برندهای خارجی هست بلکه در طراحی بعضی قطعات حتی جلوتر از بهترین تولید کنندگان می‎باشد.

این خودرو در حقیقت مهندسی معکوس شده نمونه‎های خارجی و موجود در بازار آن است که مورد بازسازی و بهینه سازی قرار گرفته است. به طوری که می‎توان گفت بر اساس شرایط اقلیمی ایران نیز مطابقت قابل قبولی دارد. در تولید این محصول تماما از مواد اولیه با کیفیت استفاده شده است و تمام مراحل تولید با نظارت دقیق صورت می‎گیرد.

ماشین کارتینگ تولید داخل از دو جهت کیفیت و قیمت با نمونه‎های خارجی کاملا رقابتی است به طوری که نمونه داخلی آن تقریبا یک سوم قیمت نمونه خارجی را دارد. در حال حاضر خط تولید کارتینگ برای ۳۰ نفر به طور مستقیم و برای ۵۰ نفر به طور غیر مستقیم اشتغال زایی کرده است.

به گفته صالحی همان طور که در تماما خطوط تولید مرسوم است بخشی از قطعات مورد نیاز این خودرو مانند موتور و لاستیک وارداتی هستند و مابقی قطعات تولید داخل هستند و در خط تولید مونتاژ و نصب می‎شوند. با توجه به ویژگی‎های رقابتی این محصول امکان صادرات آن وجود دارد و با برآوردهای صورت گرفته به ازای صادرات هر عدد کارتینگ، ۲۰۰۰ دلار ارزآوری برای کشور خواهد داشت. با جلوگیری از واردات خودروهای کارتینگ به کشور می‎توان از خروج ۴۵۰۰ دلار به ازای هر دستگاه جلوگیری کرد.

مدیرعامل این شرکت سرمایه مورد نیاز به جهت توسعه و افزایش تولید را حدود یک میلیارد تومان اعلام کرد.  وی در پایان اظهار کرد که مجموعه‎های ورزشی و فرهنگی می‎توانند با ایجاد پیست‎های استاندارد زمینه حضور جوانان در این حوزه را فراهم کنند و اوقات فراغت جوانان به نحو بهینه استفاده شود.

مشخصات فنی:

- حداکثر سرعت ۹۰ کیلومتر در ساعت (بیش از دو برابر نیاز پیست‎های کارتینگ)

- وزن ۹۲ کیلوگرم (در صورت نیاز تا کمتر از ۷۵ کیلوگرم هم قابل کاهش است، تطابق با استانداردهای جهانی)

- گربکس اتوماتیک CVT (بی نیاز شدن راننده از تعویض دنده)

- شاسی و گارد منحصر به فرد (فرمان پذیری و استحکام فوق العاده)

- طول و عرض استاندارد (با ابعاد CIK-FIA -فدراسیون بین المللی کارتینگ- مطابقت دارد)

- مناسب شرایط اقلیمی ایران

* پایگاه خبری ایران توانا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :