Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 185287
تاریخ انتشار : 5 تیر 1395 17:23
تعداد بازدید : 425

تاپ درایو مورد نیاز صنعت حفاری در کشور تولید شد

با تلاش متخصصان شرکت دانش بنیان تایکو، دستگاه گرداننده فوقانی (تاپ درایو)، با برند ملی در داخل کشور تولید می شود و نیاز به واردات خارجی این تجهیز برطرف شده است. این شرکت به عنوان اولین و تنها سازنده دستگاه گرداننده فوقانی یا تاپ درایو در خاورمیانه شناخته شده است.
محمد افلاطون زاده، مدیرعامل شرکت مهندسی نوآوران تکساز صنعت (تایکو) با اشاره به توسعه ظرفیت مهندسی ساخت تجهیزات ویژه در کشور به عنوان هدف اصلی این شرکت گفت: این فعال فناور افزود: تایکو با بومی سازی فناوری ساخت دستگاه تاپ درایو و بسترسازی مناسب برای تولید انبوه آن توانسته کشور را از واردات این دستگاه پر کاربرد در صنعت حفاری بی نیاز سازد.

افلاطون زاده با اشاره به تولید دستگاه گرداننده فوقانی با برند ملی اظهار کرد: این شرکت به عنوان اولین و تنها سازنده دستگاه گرداننده فوقانی یا تاپ درایو در خاورمیانه شناخته شده است.
وی مقرون به صرفه بودن، کیفیت بالا و فناوری روز جهان را از مزایای تاپ درایو بومی برشمرد و گفت: از دستگاه حفاری تاپ درایو به منظور حفاری اتصال لوله‎ها، جدا کردن آنها و تهیه لوله ایستایی استفاده می‎شود.

این فعال فناور ادامه داد: حفاری به کمک تاپ درایو می‎تواند هم به صورت تک لوله ای و هم به صورت لوله‎های سه قسمتی و یا سه قطعه انجام شود در حفاری تک لوله ای به کمک تاپ درایو لوله‎ها از سطح شیب دار جلوی دکل به سمت بالا کشیده می‎شود و در بالا بر قرار می گیرد و روی رشته‎های قبلی حفاری که به کمک لوله گیر نگهداری شده است قرار می‎گیرد.

مدیر عامل تایکو، تولید محصولات در سطح استانداردهای روز جهان و شناسایی بازارهای هدف در کشورهای مختلف برای صادرات قطعات تولیدی را از چشم اندازهای آینده این شرکت دانش بنیان برشمرد و افزود: اعتلای توان علمی و فنی شرکت در راستای نوآوری، تنوع تولید و بهبود کیفیت محصولات و همچنین بومی سازی فناوری ساخت تجهیزات مورد نیاز کشور در صنایع مختلف بر مبنای استفاده از تخصص داخلی و فناوری نوین روز، از رسالت های مد نظر فعالان این شرکت دانش بنیان است.

وی از رونمایی دستاوردی نو در حوزه ماشین آلات کشاورزی در آینده نزدیک خبر داد و ابراز امیدواری کرد بخش چشم اندازی روشن در جهت خودکفایی هر چه بیشتر کشور خواهد بود.

* پایگاه خبری ایران توانا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :