Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 185365
تاریخ انتشار : 6 تیر 1395 14:39
تعداد بازدید : 1799

دکتر محمدرضا پوربهی، متخصص قلب وفوق تخصص اینترونشنال بیمارستان قلب بوشهر

تعویض دریچه آئورت قلب، بدون جراحی در بوشهر انجام شد

عمل تعویض دریچه آئورت قلب به روش غیرتهاجمی (بدون عمل جراحی) برای نخستین بار در بوشهر با موفقیت کامل انجام و گامی دیگر به سوی خودکفایی درمانی در حوزه قلب و عروق این استان برداشته شد.
 روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر روز یکشنبه به نقل از پزشک متخصص قلب وفوق تخصص اینترونشنال بیمارستان قلب بوشهر گفت: رویکرد جدیدی برای درمان قلب در هنگام بروز تنگی و گرفتگی شدید دریچه آئورت به وجود آمده است که تنها برای بیماران مسن و دارای احتمال خطر بالا به کار می رود.

دکتر محمدرضا پوربهی افزود: این عمل روی بیماری 67 ساله صورت گرفت که دارای سابقه جراحی قلب باز بود و با توجه به نظر فوق تخصص جراح قلب، احتمال خطر بالا برای درمان وی تشخیص داده شده بود.
پوربهی گفت: این روش درمانی که از چندین سال قبل در دنیا برای بیماران با مشکلهای زمینه ای و یا سابقه عمل جراحی قلب رواج پیدا کرده است تنها در چند استان بزرگ کشور بصورت معدودی انجام شده بود که باهمت کادر درمانی بیمارستان قلب و پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای نخستین بار در این استان شاهد انجام این عمل دشوار هستیم.
وی با برشمردن امکانات پیشرفته و حضور گروه حرفه ای در بیمارستان قلب استان بوشهر اظهار کرد: امیدواریم با اعتمادی که هم استانی ها به اقدام های درمانی بیمارستان قلب بوشهر پیدا کرده اند، نیاز سفرهای درمانی به استانهای دیگر برای همیشه برطرف شود.
دکتر محمدرضا پوربهی، دکتر عبدالرسول انوری فوق تخصص بیهوشی قلب، دکتر میکائیل رضایی فوق تخصص جراحی قلب، دکتر عبدالطیف امینی متخصص و فوق تخصص اینترونشنال قلب و پرسنل مجرب بخش آنژیوگرافی و اتاق عمل بیمارستان قلب بوشهر در این عمل همکاری داشتند.
*خبرگزاری ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :