Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 185443
تاریخ انتشار : 8 تیر 1395 13:16
تعداد بازدید : 356

روزبه فلاحی رییس بخش تولید و پرورش حیوانات آزمایشگاهی موسسه رازی

تولیدنژاد جدید موش آزمایشگاهی برای اولین بار در ایران

برای نخستین بار در کشور، نژاد جدید موش آزمایشگاهی را تحت نام "رازی A" تولید کنیم.
رییس بخش تولید و پرورش حیوانات آزمایشگاهی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از تولید نژاد جدید موش آزمایشگاهی برای اولین بار درکشور خبر داد.

روزبه فلاحی اظهار کرد: موسسه رازی از سال ها پیش برای پیشبرد اهداف پژوهشی و علمی خود اقدام به تولید حیوانات آزمایشگاهی ارگانیک می کند.

وی ادامه داد: این حیوانات بهترین پاسخ را به آزمایش های کنترل کیفی تولید واکسن و فرآورده های بیولوژیک نشان می دهند.

فلاحی افزود: موسسه رازی یکی از مراکز مهم کشور در زمینه تولید و پرورش حیوانات آزمایشگاهی است که علاوه براین که نیاز خود را تامین می کند ، بخشی از نیاز سایر مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی کشور را نیز رفع می کند.

وی با اشاره به اهمیت سلامت این حیوانات گفت: به دلیل گستردگی استفاده از حیوانات آزمایشگاهی در طرح های تحقیقاتی پزشکی و دامپزشکی و همچنین حوزه های دیگر، سلامت این حیوانات در نتیجه نهایی آزمایش ها تاثیر بسزایی دارد.

فلاحی تاکید کرد: در روند پرورش حیوانات آزمایشگاهی در موسسه رازی نه تنها این حیوانات در معرض آلودگی و عوامل بیماری زا قرار نمی گیرند، بلکه هیچ دارو و واکسنی هم به آنها تزریق نمی شود و به صورت کاملا ارگانیک رشد می یابند؛ در نتیجه بهترین پاسخ را به آزمایش های کنترل کیفی واکسن و سایر آزمایش ها نشان می دهند.

وی تصریح کرد: این امر سبب می شود کیفیت واکسن یا هر فرآورده تولیدی دیگر و سایر فعالیت های تحقیقاتی در وضعیت کاملا مطلوبی باشد.

رییس بخش تولید و پرورش حیوانات آزمایشگاهی موسسه رازی دربخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به وجود نژادهای مختلف حیوانات آزمایشگاهی در این موسسه گفت: این حیوانات هر کدام برای آزمایش های خاصی مانند تحقیقات ایمنی شناسی، ویروس شناسی، بیماری های انگلی، تحقیقات قلبی– عروقی، دیابت و تحقیقات متنوع زیادی مورد استفاده قرار می گیرند.

وی افزود: علاوه بر نژادهای رایج از پنج گونه جانوری موجود در موسسه، موفق شدیم برای نخستین بار در کشور، نژاد جدید موش آزمایشگاهی را تحت نام "رازی A" تولید کنیم که در منابع بین المللی نیز به ثبت رسیده است.

فلاحی خاطرنشان کرد: این نژاد به علت خصوصیات بیولوژیکی، در تحقیقاتی خاص همچون تحقیقات مربوط به تومورهای پستانی منحصر به فرد است.* خبرگزاری ایسنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :