Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 185519
تاریخ انتشار : 9 تیر 1395 12:55
تعداد بازدید : 294

غالب قندیل، مدیر مرکز پژوهشها و رسانه خاورمیانه

رهبری امام خمینی نه فقط در عرصه اسلامی بلکه در عرصه دنیاست

امام خمینی یکی از منحصر به فردترین رهبرانی بوده که دانست چگونه موضوع فلسطین را در تمامی ابعاد به پیش ببرد.
مدیر مرکز پژوهش ها و رسانه خاورمیانه با تأکید بر اهمیت بزرگداشت روز جهانی قدس گفت که امام خمینی با اعلام روز قدس هشیاری جهان اسلام درباره فلسطین را در میان تمام نسل ها زنده نگه داشت.

 ماه رمضان سال 1358 خورشیدی بود که  امام خمینی، در پیامی، آخرین جمعه ماه رمضان هر سال را به عنوان روز قدس تعیین کردند و آن را روز حیات اسلام نامیدند. از آن پس، همه ساله در آخرین جمعه ماه رمضان، مردم با شعارهای «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا»، «آمریکا عدوّالله» و «اسرائیل عدوّالله»، خواستار رهایی بیت المقدس از چنگال نظام صهیونیستی می شوند و با حضور پرشور خویش، حمایت خود را از مردم فلسطین و مبارزات آنان تا آزادی قدس شریف اعلام می کنند. این روز را نه تنها ملت ایران بلکه مردم بسیاری از کشورهای مسلمان دیگر و حتی دیگر کشورها پاس می دارند.

"غالب قندیل" مدیر مرکز پژوهشها و رسانه خاورمیانه به تشریح دلایل اهمیت روز جهانی قدس پرداخت.

وی در این مصاحبه گفت: موضوع فلسطین همچنان موضوع زنده است و ملتی این موضوع را به پیش می برد که توانایی های خود را در مقاومت و مقابله با صهیونیست ها ثابت کرده است. تا زمانی که شهرک سازی ها در سرزمین های سال 1948 و 1968 ادامه دارد همچنان فلسطینی ها به دفاع از سرزمین خود در مقابل شهرک سازی ها خواهند ایستاد و تمامی طرحهای صهیونیست ها را ناکام خواهند گذاشت.

فلسطینی های بیشتری به گزینه مقابله مسلحانه با صهیونیست ها فکر می کنند

قندیل افزود: روز به روز فلسطینی های بیشتری به دنیا می آیند که به گزینه حمل سلاح و مقابله مسلحانه در برابر اشغالگران خواهند پیوست این خلاصه عبرت تاریخی است که از سال 1948 تاکنون در آن زندگی می کنیم. قانون همچنان همان است و نه سعودی ها و نه هیچ کشور سرسپرده دیگر و نه هیچ کشور وابسته دیگری به آمریکا و صهیونیست ها توانایی تغییر آن را ندارند. هرآنچه تا امروز گذشته است افزایش پیشروی صهیونیست ها در اراضی فلسطینی ها بوده است.

امام خمینی رهبری انقلابی نه فقط در عرصه اسلامی بلکه در عرصه جهانی است

مدیر مرکز پژوهشها و رسانه خاورمیانه در پاسخ به سؤالی درباره اهمیت روز قدس گفت: امام خمینی رهبری انقلابی نه فقط در عرصه اسلامی بلکه در عرصه جهانی است و دیدگاه وی نسبت به موضوع فلسطین به مرکزیت این موضوع میان مسلمانان اعراب و تمامی آزادگان جهان است و زمانی که آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس معرفی کرد به دنبال آن بود که همچنان هوشیاری در جهان اسلام درباره موضوع فلسطین را در میان تمامی نسلهای آینده زنده نگاه دارد و این اقدام وی باعث شده است که موضوع فلسطین و قدس همچنان زنده و پایدار باقی بماند و از زمانی که امام خمینی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس معرفی کرد هرساله شاهد گسترش راهپیمایی ها در سرتاسر جهان هستیم و دایره هوشیاری درباره موضوع فلسطین در حال توسعه است و وی یکی از منحصر به فردترین رهبرانی بوده که دانست چگونه موضوع فلسطین را در تمامی ابعاد آن مطرح کرده و به پیش ببرد.* خبرگزاری تسنیم


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :