Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 185525
تاریخ انتشار : 9 تیر 1395 14:29
تعداد بازدید : 407

محمود نادری زاده، مدیرعامل شرکت فن‌آور طب گستران جنوب

دستگاه ترالی پانسمان شست و شوی اتوماتیک ساخته شد

دستگاه ترالی پانسمان شست و شوی اتوماتیک برای نخستین بار در دنیا توسط یک شرکت فن آور ایرانی ساخته شد.
 محمود نادری زاده مدیرعامل شرکت سازنده این دستگاه گفت: ترالی شست وشوی پانسمان اتوماتیک با هدف ایجاد و حفظ محیط استریل و افزایش سرعت التیام زخم بیمار طراحی و ساخته شده است.
نادری زاده افزود: از این دستگاه می توان در تمام بخش های بیمارستان و درمانگاه ها، مراکز بهداشتی و مطب ها برای شست وشو و پانسمان زخم بیماران استفاده کرد.
مدیرعامل شرکت فن آور طب گستران جنوب گفت: ترالی پانسمان شست و شوی اتوماتیک برای بهبود زخم بیماران استفاده می شود. تفاوت این دستگاه با نحوه پانسمان معمولی این است که عفونت به بیمار منتقل نمی شود.
به گفته وی، طبق تحقیقات دانشگاهی صورت گرفته، بیشترین انتقال عفونت از طریق سرم و بتادین حاصل از پانسمان دستی پرستاران به بیماران منتقل می شود.
نادری زاده نحوه عملکرد دستگاه اتوماتیک شست و شوی پانسمان را اینگونه بیان کرد: این دستگاه دارای یک لگن است که قابلیت تنظیم ارتفاع را دارد تا به راحتی زیر دست بیمار قرار گیرد. شیر اتوماتیک سرم توسط پدال و بخش بتادین به صورت چشمی کار می کند؛ به این ترتیب پرستار به چیزی دست نمی زند و آلودگی منتقل نمی شود.
وی ادامه داد: این عملکرد باعث کاهش عفونت بیمارستانی و در نتیجه کوتاه شدن مدت حضور بیماران در بیمارستان و کمتر شدن هزینه ها خواهد شد.
مدیر این شرکت فن آور، با تاکید بر نداشتن هیچگونه مشابه داخلی و خارجی این طرح گفت: این طرح در حالا ثبت بین المللی شده و وزیر بهداشت خرید تضمینی آن را انجام داده است. بر اساس این طرح هر بیمارستانی که از دستگاه پانسمان شست و شوی اتوماتیک خریداری کند، تنها 50 درصد قیمت آن را پرداخت می کند.
دستگاه 'ترالی پانسمان و شست و شوی اتوماتیک' در سومین مراسم رونمایی از دستاوردهای دانش بنیان صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی شد.
* خبرگزاری ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :