Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 185555
تاریخ انتشار : 10 تیر 1395 10:57
تعداد بازدید : 511

واکنش رسانه های صهیونیستی به برگزاری روز جهانی قدس

هواداران آیت الله خمینی در شهر های مختلف جهان روز اعتراض به موجودیت اسرائیل برپا می دارند.

رسانه ها و مقام های صهیونیستی در آستانه برگزاری روز جهانی قدس ضمن اشاره به تداوم برپایی این مراسم، به بی توجهی حاضران در تظاهرات ضد اسرائیلی در شهرهای اروپا نسبت به موارد ممنوع شده و سر دادن شعارهای نفرت از اسرائیل اشاره کردند.

 در حالی که تنها دو روز به برگزاری روز جهانی قدس به عنوان نماد مبارزه علیه رژیم صهیونیستی باقی مانده است، رسانه های صهیونیستی به واکنش به این مسئله پرداختند.

 در همین زمینه «آژانس جوییش تلگراف» نوشت: روز جهانی قدس، که روز اعتراض به موجودیت اسرائیل است در سال 1979 میلادی از سوی «آیت الله العظمی خمینی» رهبر (فقید) انقلاب ایران پایه ریزی شد.

 این  رسانه صهیونیستی سپس نوشت: از آن موقع تاکنون، هواداران آیت الله خمینی در ایران  و شهرهای مختلف جهان همگام با جمع کثیری از دیگر مسلمانان در حین ماه رمضان یا اندکی بعد از آن، روز قدس را بر پا می دارند. 

 جوییش تلگراف اذعان داشت: در شهر برلین و از سال 1996 به این سو، حدود 300 تا 1000 مسلمان در این مراسم شرکت می کنند و در آن مردان از زنان به صورت مجزا در تظاهرات حاضر می شوند.

 یک رسانه صهیونیستی دیگر از ترس سران صهیونیستی ساکن آلمان از برگزاری روز جهانی قدس در برلین خبر داد.

به نوشته « وبگاه ولد جوییش کانگرس» سران یهودی ساکن آلمان  به شدت با برپایی تظاهرات ضد اسرائیل  در هفته جاری مخالفت کرده اند.

«جوزف  شوستر» رییس شورای مرکزی یهودیان در آلمان و معاون کنگره جهانی یهود برگزاری تظاهرات روز جهانی قدس را «شرم آور» نامید.

وی در ادامه از اهالی شهر برلین درخواست کرده است برای مقابله با برگزاری روز قدس که شنبه آینده برگزار می شود، مشارکت نمایند.

 «شارلوت نابلاک» رییس کمیته یهودیان مونیخ  و مسئول یادبود هولوکاست با استقبال از ممنوعیت اهتزاز پرچم های حزب الله لبنان در این روز گفت: «افسوس که شرکت کنندگان در این تظاهرات به چنین ممنوعیتی بها نمی دهند. آن ها مجددا حمایت خود را از حزب الله و دیگر گروه های خرابکار با فریاد شعارهای ضد یهودی بیان می کنند.»

وبگاه کانادایی «جوییش مدیا» نیز در همین رابطه نوشت: روز جهانی قدس که با حمایت ایران هر سال برگزار می شود، قرار است در تورنتوی کانادا نیز روز شنبه دوم جولای 2016 برگزار گردد. روز قدس در سال 1979 از سوی آیت الله خمینی رهبر فقید ایران به منظور نابودی اسرائیل و ایجاد کشور فلسطین شکل گرفت.

این وبگاه در ادامه نوشت: بعد از گوش فرا دادن به سخنرانی های ضد اسرائیلی، شرکت کنندگان در این تظاهرات از مقابل مجلس در اونتاریو با سر دادن شعارهای «مرگ بر اسرائیل»، «صهیونیسم تروریسم است» و از «عراق تا فلسطین اشغال یک جنایت است» به سوی کنسولگری آمریکا راهپیمایی می کنند.

 در بخش پایانی این مطلب وبگاه یاد شده به ترکیب شرکت کنندگان این مراسم در تورنتوی کانادا پرداخت و نوشت: در این مراسم ایرانیان تندرو با حمل تصاویر آیت الله خمینی حاضر می شوند. همچنین زنان محجبه، مخالفان سرمایه داری، اعضای گروه های افراطی ضد صهیونیست و برخی خاخام های متعلق به جامعه «نیتوری کارتا» که از حکومت ایران حمایت می کنند و به طور فعال خواهان برچیده شدن دولت اسرائیل هستند، حاضر می شوند.

 


* خبرگزاری فارس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :