Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 185610
تاریخ انتشار : 12 تیر 1395 10:53
تعداد بازدید : 621

گزارشی از راهپیمایی روز قدس در سراسر کشور

فریاد آزادی قدس در تظاهرات ضدصهیونیستی ملت ایران

مردم ایران زمین امروز با لبیک به پیام امام خامنه ای همانند سال های گذشته با حضور پرشور در سراسر کشور حماسه ای دیگر خلق و نفرت و انزجار خود را از رژیم منحوس، نسل کش، منفور و کودک کش صهیونیستی اعلام کردند.

 راهپیمایی روز جهانی قدس امروز در بیش از 850 شهر کشور و 80 کشور جهان در حالی برگزار شد که مسلمانان جهان با فریاد «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر آل سعود»، «مرگ بر داعش» و «مرگ بر رژیم کودک کش» رسالت دینی و شرعی خود را در برائت از کفار، مشرکین و طاغوتیان صهیونیسم به نمایش گذاشتند.

مردم ایران زمین امروز با لبیک به پیام امام خامنه ای همانند سال های گذشته با حضور پرشور در سراسر کشور حماسه ای دیگر خلق و نفرت و انزجار خود را از رژیم منحوس، نسل کش، منفور و کودک کش صهیونیستی اعلام کردند.

در ذیل گزارشی از نحوه برگزاری راهپیمایی روز قدس در سراسر استان های کشور از خاطرتان می گذرد:

* شعارهای ضد استکباری آسمان جنوب پایتخت را فرا گرفت

همزمان با روز جهانی قدس جنوب پایتخت ام القری کشورهای اسلامی شاهد خروش انقلابی مردمی بود که  اوج بصیرت و دشمن شناسی خود را به نمایش گذاشتند، حضور باشکوه و حماسی ملت غیور جنوب پایتخت دوشادوش مردم سراسر ایران اسلامی و جهانیان را نظاره گر این وحدت و همدلی ملت ایران کرد.

مسیرهای منتهی به راهپیمایی روز جهانی قدس در شهرستان های استان تهران مملو از زنان و مردان، پیر و جوان و ... بود که همه با حضور یکپارچه و همدلی و هم زبانی آمده بودند تا بار دیگر از آرمان فلسطین دفاع و بر حذف کامل رژیم صهیونیستی از نقشه جهان تأکید کنند.

راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس پیش از ظهر امروز در جنوب تهران آغاز شد و مردم غیور و همیشه در صحنه این منطقه، بار دیگر مراسم روز مبارزه با استکبار جهانی و دفاع از مردم مظلوم فلسطین را در شهرستان ها، بخش ها، شهرها و روستاهای مختلف جنوب تهران با شکوه هر چه تمام تر برگزار شد.

مردم مؤمن، خداجوی و همیشه در صحنه جنوب تهران در راهپیمایی روز جهانی قدس با ابراز انزجار از کشتار بی رحمانه مردم مظلوم فلسطین به دست سفاکان رژیم صهیونیستی، برخورد سریع و صریح نهادهای بین المللی را با این خون خواری ها و ظلم ها خواستار شدند.

جنوب پایتخت ایران اسلامی امروز سراسر مملو از صحنه هایی بود که خواستار مقابله با ددمنشان صهیونیستی بودند و پیگیری حقوق حقه مردم فلسطین را در مجامع بین المللی خواستار شدند.

راهپیمایان امروز با سردادن شعارهایی همچون «مرگ بر استکبار جهانی»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل غاصب»، «مرگ بر انگلیس» نفرت و انزجار خود را از استکبار اعلام کرده و با حمل انواع دست نوشته و پارچه نوشته و ... حمایت خودشان را از مردم بی دفاع فلسطین نشان دادند.

مردم روزه دار جنوب پایتخت در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان، هم صدا و همراه با مردم سراسر کشورمان، فریادهای بلند خود را دفاع از مردم مظلوم فلسطین بر سر آمریکایی ها، رژیم صهیونیستی و سازمان ملل متحد کشیدند و خواستار جلوگیری از خیانت های این سازمان های به اصطلاح جهانی شدند.

* برگزاری راهپیمایی روز قدس با حضور مردم مؤمن و روزه دار قرچک

همزمان با سراسر کشور، راهپیمایی روز قدس با حضور مردم مؤمن و روزه دار قرچک و مسئولان اعم از فرماندار و امام جمعه برگزار شد.

مردم شریف شهرستان قرچک همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که به نام روز قدس نامگذاری شده همراه با دیگر مردم شریف، مؤمن و انقلابی کشور با سردادن شعارهای ضداستکباری به راهپیمایی پرداختند.

مردم قرچک در این راهپیمایی شعار «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر ضد ولایت فقیه» را سردادند و بار دیگر از ملت مظلوم و ستمدیده فلسطین حمایت کردند.

* تجلی وفاداری و موج خروشان همبستگی مردم حومه پایتخت در روز قدس

 از دقایقی پیش مردم مؤمن و شهید پرور شهرستان های شمال و شرق استان تهران همراه با سایر مسلمانان جهان هم صدا و همراه با مردم مظلوم فلسطین با حضور باشکوه خود در راهپیمایی روز جهانی قدس مشت محکمی را بر دهان استکبار جهانی کوبیدند.

در روز جهانی قدس، فریاد «مرگ بر اسرائیل»، از هر کوی و برزن شهرهای حومه پایتخت به گوش می رسد و مردم با شرکت گسترده و پرشور همراه با شعور و شعف خشم و انزجار خود را از جنایات رژیم غاصب صهیونیستی به جهانیان نشان دادند.

مردم شهیدپرور و مؤمن و انقلابی شهرستان های شمیرانات، فیروزکوه، پردیس و دماوند همزمان با ملت سراسر جهان اسلام با حضور یکپارچه خود حماسه ماندگار دیگری در تاریخ انقلاب اسلامی در حمایت از ملت های مظلوم و ستمدیده و مقابله با استکباران، سلطه گران و اشغالگران به ثبت رساندند.

امروز روز قدس است و مردم 13 شهر شهرستان های شمال و شرق استان تهران در روز جهانی قدس استکبارستیزی را به اثبات می رسانند و همراه و هم صدا در حمایت از مردم فلسطین به استکباران جهانی نشان دادند که وحدت و همبستگی مسلمانان می تواند ریشه استکبارگری و اشغال گری رژیم صهیونیست غاصب و آمریکای منفور را خشک کند.

در این میان حضور ورزشکاران، هنرمندان و چهره های شاخص دینی همچون آیت الله جوادی آملی در جمع مردم شریف شهر دماوند در حمایت از مظلومان فلسطین و ستم دیدگان جهان اسلام به چشم می خورد.

مردم مؤمن و روزه دار چهار شهرستان کنار پایتخت برای تحقق آرمان های جهان اسلامی و فرمایشات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در راهپیمایی روز جهانی قدس حاضر شدند تا انزجار و تنفر خود را از جنایتکاران جهان اسلام نشان دهند.

حضور یکپارچه و وفادارانه مردم با بیان شعارهای مختلف نشان می دهد که این مردم مؤمن و وفادار مسلمانانی واقعی هستند که با همبستگی، اتحاد و برابری در کنار مسلمانان مظلوم جهان به پا می ایستند و در حمایت از مظلوم و ستم دیده گام برمی دارند.

* خروش مردم غرب استان تهران در دفاع از فلسطین

 مردم غرب استان تهران امروز در روز قدس همصدا با تمام کشور شعار مرگ بر اسرائیل سر دادند و به ندای مظلومیت مردم بی دفاع فلسطین لبیک گفتند.

مردم غرب استان تهران از ساعات اولیه صبح امروز خود را برای خلق حماسه ای دیگر آماده کردند و با حضور در مسیرهای از قبل تعیین شده ارادت خود را آرمان های رهبری کبیر انقلاب اسلامی نشان دادند.

لحظه به لحظه به جمعیت حاضر در راهپیمایی های غرب استان تهران افزوده می شود و مردم انقلابی و خداجوی این منطقه در دفاع از اسلام به میدان می آیند.

مردم غرب استان تهران با سر دادن شعارهای مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا و مرگ بر آل سعود جنایات رژیم جعلی و کودکش صهیونیستی را محکوم کردند.

مردم شهر جدید اندیشه راهپیمایی خود را از جوار مزار شهدای گمنام فاز 4 آغاز کرده اند و آن را در مصلای امام علی (ع) این شهر به پایان می رسانند.

مردم شهر قدس نیز راهپیمایی خود را از میدان آزادی آغاز کرده اند که تا مصلای نماز جمعه این شهر ادامه می یابد.

* آغاز پرشور راهپیمایی روز قدس در شهرستان اسلامشهر

راهپیمایی روز قدس در شهرستان اسلامشهر همزمان با سراسر کشور با حضور پرشور و گسترده مردم انقلابی این شهرستان از ساعت 11 آغاز شد.

غیرتمندان ولایتمدار شهرستان اسلامشهر از ساعات اولیه صبح امروز با تجمع در مقابل مساجد و محل های تعیین شده از سوی ستاد بزرگداشت روز قدس، مقارن ساعت اعلام شده، برای حمایت از مردم مظلوم و ستمدیده قدس به طرف مصلای نماز جمعه راهپیمایی کردند.

حضور اقشار مختلف مردم روزه دار از پیر و جوان گرفته تا کاسب و کارمند و ورزشکار و ... باشکوه است و همه مردم در کنار مسؤولان ارگان ها و نهادها و خانواده های معظم شهدا در مسیرهای راهپیمایی شعارهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا، حمایت از فلسطین حمایت از اسلام است و ... را سردادند.

در شهر اسلامشهر راهپیمایان روز جهانی قدس از دو مسیر اصلی تعیین شده به سمت میعادگاه نماز جمعه این شهر حرکت کرده و در صفوف اول راهپیمایان، بزرگان منطقه و ائمه جمعه و مسؤولان ادارات حضور یافته و جلوه خاصی به این مراسم بخشیدند.

در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که به فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران روز جهانی قدس و حمایت از مظلومین نامگذاری شده است، مردم ایران اسلامی و شهرستان وفادار به ولایت فقیه، با زبان روزه در راهپیمایی حمایت از ستمدیدگان قدس شرکت کرده و نفرت و انزجار خود را از رژیم غاصب صهیونیستی به نمایش گذاشته اند.

در شهرستان اسلامشهر نیز مردم شهرها و بخش های اسلامشهر، واوان، چهاردانگه و احمدآباد مستوفی مسیرهای منتهی به محل برگزاری نماز جمعه راهپیمایی کرده و در پایان پس از صدور بیانیه و قطعنامه راهپیمایی روز قدس جلوه ای از حمایت خود را از نخستین قبله مسلمین را به نمایش خواهند گذاشت.

* فریاد حمایت از «فلسطین مظلوم» و «ننگ بر رژیم کودک کش» در اردبیل

در راهپیمایی روز جهانی قدس که در استان اردبیل و شهرهای مرزنشین و سنی نشین این شهرستان دقایقی پیش آغاز شد، شرکت کنندگان در راهپیمایی در حالی که پرچم ها و پلاکاردهایی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین، بحرین، یمن، سوریه و دیگر کشورهای اسلامی در دست داشتند، با فریاد خشم از صهیونیسم جهانی و شیطان بزرگ آمریکا اعلام کردند که تا جبهه مقاومت و ایستادگی برپاست این رژیم های خونخوار نمی توانند علیه امت اسلامی حرکتی انجام دهند.

در این راهپیمایی با شکوه از پیر و جوان تا زن و مرد در دیار سترگ سبلان و دارالارشاد اردبیل به صحنه آمدند تا بار دیگر به تمام جهانیان نشان دهند که در سنگر دفاع از مظلوم و خشم و نفرت از رژیم های کودک کش آل سعود و صیهونیسم جهانی حضور قدرتمندانه ای دارند و هیچ وقت صحنه را خالی نمی گذارند.

اردبیلی ها در حالی فریاد بلند مرگ بر آمریکا، مرگ بر رژیم صهیونیستی، دو جلاد کودک کش آل سعود و صهیونیسم را فریاد زدند تا همه متوجه این اصل غیرقابل انکار باشند که ملت ایران مدافع مظلومان و مستضعفان و در نقطه مقابل استکبار و اهریمنان قرار دارند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی که برادران از ایستگاه سرعین و خواهران از میدان شریعتی به سمت مصلای اردبیل در حال حرکت هستند و ده ها خبرنگار و عکاس نیز این مراسم را پوشش می دهند در حالی با گام های استوار و سترگ در راهپیمایی روز جهانی قدس حاضر شده تا با زبان روزه و با ندای الله اکبر مرگ استکبار جهانی و شیاطین روزگار را سر بدهند تا در ماه پرفضیلت رمضان در این امر پر از خیر و برکت همراه با ندای حمایت از مظلوم حاضر شده و اندوخته ای معنوی بر اندوخته های خود بیفزایند.

علاوه بر شهر اردبیل در 9 شهرستان دیگر استان به ویژه مناطق مرزی این استان آحاد مردم با شکوه هر چه تمامتر به صحنه آمدند تا در لبیک به منادی اصلی روز قدس امام راحل در حمایت از فلسطینی ها و محکومیت رژیم صهیونیستی فریاد همنوایی سر دهند.

در مسیر راهپیمایی روز جهانی قدس ایستگاه های متعددی برای نقاشی کودکان با محوریت شکست صهیونیسم و پایان عمر اسرائیل غاصب، ایستگاه آشنایی با جنایت های رژیم های کودک کش صهیونیسم جهانی و آل سعود و همچنین آشنایی با تاریخچه تصرف سرزمین فلسطین و 68 سال مبارزه با سلاح سنگ در برابر گلوله های آتشین به نمایش گذاشته شده تا همه از حقیقت و تاریخچه این حرکت ددمنشانه آشنا شوند.

در راهپیمایی امروز اردبیلی ها صحنه های جالبی از حضور آحاد مردم، پلاکاردها و دست نوشته هایی در محکومیت جنایات صهیونیست ها و آل سعود، حرکت های گروه های تکفیری و داعشی در به راه انداختن فضای مسموم و خوف آور در مناطق مختلف با پشتیبانی و حمایت آمریکایی ها به صورت روایتی زیبا بازگو شد تا شرکت کنندگان بیشتر با نیت شوم استبداد و استکبار روزگار آشنا شوند.

در راهپیمایی روز قدس در اردبیل نمایشگاهی با عنوان حقوق بشر آمریکایی با محوریت «اسرائیل 25 سال آینده را نمی بیند»، نظم نوین جهانی، زندگینامه ننگین دیکتاتورهای قرن، غرفه جبهه مقاومت و غرفه اکران فیلم های جشنواره مردمی عمار برپا شد.

* حضور چشم گیر خانواده شهدای مدافع حرم البرز در راهپیمایی روز قدس

 در حالی که تنها دقایقی از آغاز رسمی راهپیمایی روز جهانی قدس در سراسر کشور و شهرستان های مختلف استان البرز می گذرد، خانواده معظم شهدا و ایثارگران این استان به ویژه شهدای مدافع حرم در صف نخست راهپیمایی قرار دارند.

خبرنگاران فارس از نقاط مختلف البرز گزارش دادند که اکنون خانواده شهدای مدافع حرم از جمله خانواده شهید تمام زاده و شهید کمالی دهقان در کرج، شهید رضا کارگربرزی نخستین شهید مدافع حرم استان البرز، شهید ضمیر حسینی و شهید توکلی در نظرآباد، شهید مسیب زاده و شهید حکیم عزیزی در فردیس، شهید محمدرضا علیزاده در ساوجبلاغ، شهید حسین احمدی در اشتهارد و خانواده شهید حسن رزاقی در طالقان پیشاپیش راهپیمایان حضور دارند.

خانواده معظم شهدای مدافع حرم استان البرز با در دست داشتن تصاویری از فرزندان خود به همراه تصاویری از ولی امر مسلمین آیت الله خامنه ای بار دیگر بر ادامه راه شهدای مدافع حرم تأکید کردند.

عبدالله مسیب زاده برادر شهید حاج مرتضی مسیب زاده از شهدای مدافع حرم فردیس که در جمع راهپیمایان حضور دارد، در گفت وگویی با خبرنگار فارس اظهار داشت: خانواده شهید مسیب زاده بلافاصله پس از دریافت خبر شهادت این عزیز بزرگوار که از پیروان راستین ولایت بود، بیانیه ای را صادر و تأکید کردند که لحظه ای در انجام وظائف و تکالیف خود در قبال اسلام و انقلاب و ولایت کوتاهی نخواهند کرد.

در ادامه پدر شهید محسن کمالی دهقان نیز که به همراه مادر و برادران شهید در این راهپیمایی حضور دارند، در گفت وگویی کوتاه با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: خانواده شهدای مدافع حرم هر لحظه آماده اطاعت اوامر ولایت در راه دفاع از دین هستند.

وی با تأکید بر اینکه آمریکا و رژیم کودک کش صهیونیستی عامل اصلی تشکیل و فعالیت گروهک های تکفیری و تروریستی در جهان هستند، گفت: ما امروز با شعارهای مرگ بر آمریکای خود به استکبار نشان دادیم که ماهیت کثیف آنها را شناخته و اجازه تدوام این جنایات را نخواهیم داد.

* حضور پر خروش مجاهدان جنبش انصارالله در حرم شمس الشموس

دقایقی پیش راهپیمایی روز قدس در 100 نقطه خراسان رضوی آغاز شد. در مشهد راهپیمایان از ساعت 10 صبح و هم زمان با شروع مراسم در میدان 15 خرداد تجمع خود را آغاز و به تدریج به سمت حرم مطهر رضوی در حال حرکت هستند.

خراسان رضوی امروز در راهپیمایی روز قدس مهمانان بسیاری را در خود جای داده بود که از جمله آنها می توان به مجاهدان جنبش انصارالله و رزمندگان فاطمیون در حرم شمس الشموس اشاره کرد.

همچنین گروهی از مجاهدان یمنی که برای طی مراحل درمان به مشهد آمد ه اند دقایقی پیش به جمع راهپیمایان مشهدی پیوستند که جمعیت این رزمندگان حدود 30 نفر تخمین زده می شود.

* حضور پرشور مردم گنجینه معرفت ها در راهپیمایی روز جهانی قدس

راهپیمایی مردم مرکز خراسان شمالی ساعت 11 از محل میدان شهید به سمت مصلای امام خمینی(ره) بجنورد با حضور پرشکوه و پرشور مردم در حال برگزاری است.

آحاد مختلف مردم همچون دانشجویان، اساتید دانشگاه ها،ورزشکاران،هنرمندان، ائمه جمعه و جماعات، مدیران و رؤسای ادارات و نهادها، نیروهای نظامی و انتظامی، بسیجیان سلحشور، اعضای شورای شهر و شهرداری، بسیجیان در کنار بازاریان و جوانان و نوجوانان این شهر با حضور گسترده خود در این راهپیمایی حمایت خود را از مظلومان جهان به ویژه مردم مظلوم فلسطین اعلام کردند.

مردم و مسؤولان شهرستان های مختلف استان خراسان شمالی بار دیگر با حضور پرشور و حماسی خود در راهپیمایی قدس از اسرائیل و حامیان این رژیم جعلی  اعلام انزجار کردند و در حمایت از مردم ستم دیده جهان به ویژه فلسطین با مشت های گره کرده و با شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر دادند.

مردم همیشه درصحنه استان خراسان شمالی با در دست داشتن شعارنوشته هایی با مضمون فلسطین پاره تن اسلام است، همچنین قدس روز همبستگی با مردم مظلوم فلسطین و حمایت از قدس شریف بر تمام مسلمانان لازم است، یک بار حمایت خود را از ملت مظلوم فلسطین را فریاد زدند.

مردم مومن و خداجوی شهرها و روستاهای استان امروز با حضور یکپارچه و گسترده خود در آیین های روز جهانی قدس، ضمن اعلام وفاداری خویش با آرمان های والای بنیان گذار جمهوری اسلامی در خصوص قدس، بار دیگر پشتیبانی خود از ملت ستم دیده و بی دفاع فلسطین را اعلام و با این حرکت ارزشمند، حماسه ‏ای کم نظیر خلق کرده اند.

نمایشگاه هولوکاست هم که به کوشش حوزه هنری خراسان شمالی در مسیر راهپیمایی برپا شده مورد توجه مردم قرار گرفته بود.

* غریو رهایی قدس شریف در دیار قومس طنین انداز شد

راهپیمایی روز جهانی قدس از پیش از ظهر امروز در سراسر استان سمنان آغاز شد و مردم این استان، بار دیگر مراسم روز مبارزه با استکبار جهانی و دفاع از مردم مظلوم فلسطین را در شهرها و روستاهای مختلف این استان به زیبایی هر چه تمام تر رقم زدند.

مردم مؤمن، خداجوی و همیشه در صحنه استان سمنان در راهپیمایی روز جهانی قدس با ابراز انزجار از کشتار بی رحمانه مردم مظلوم فلسطین به دست سفاکان رژیم صهیونیستی، برخورد سریع و صریح نهادهای بین المللی را با این خونخواری ها و ظلم ها خواستار شدند.

استان سمنان امروز سراسر مملو از صحنه هایی بود که خواستار مقابله با ددمنشان صهیونیستی بودند و پیگیری حقوق حقه مردم فلسطین را در مجامع بین المللی خواستار شدند.

گزارش های دریافتی از سایر شهرستان های استان سمنان نیز حاکی از حضور ده ها هزار نفری مردم این استان در همدردی با مظلومان فلسطینی است؛ خبرنگاران فارس از جای جای استان سمنان گزارش می دهند که حضوری گسترده از سوی مردم روزه دار این استان برای خلق حماسه ای دیگر در تاریخ این دیار رقم خورده است.

امروز غریو «مرگ بر استکبار جهانی»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل غاصب»، «مرگ بر انگلیس» و حمایت از مردم بی دفاع فلسطین با حمل انواع دست نوشته و پارچه نوشته به چشم می خورد.

مردم روزه دار استان سمنان در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان، هم صدا و همراه با مردم سراسر کشورمان، فریادهای بلند خود را دفاع از مردم مظلوم فلسطین بر سر آمریکایی ها، رژیم صهیونیستی و سازمان ملل متحد کشیدند و خواستار جلوگیری از خیانت های این سازمان های به اصطلاح جهانی شدند.

صفوف راهپیمایی روز جهانی قدس در برخی نقاط به ویژه مرکز استان سمنان به حدی فشرده بوده که سراسر مسیر راهپیمایی مملو از جمعیت شده است؛ شمار زیادی از خبرنگاران، عکاسان و تصویربرداران نیز این راهپیمایی باشکوه و هزاران نفری را در استان سمنان ثبت و ضبط می کنند.

* نواختن طنین «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» در نگارستان ایران

مردم روزه‎دار و ولایتمدار استان گلستان طبق اعلام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گلستان با حضور وحدت‎آفرین و گسترده‎ در مسیرهای 39 گانه راهپیمایی روز قدس در سراسر استان با مشت های گره کرده به خیابان ها آمدند و جنایات اسرائیل غاصب بر ضد مردم مظلوم فلسطین اعلام کردند.

گلستانی های همیشه در صحنه، متحد و یکپارچه از شیعه و سنی گرفته تا فارس و ترکمن امروز با گام هایی استوار، همگام با مردم انقلابی ایران اسلامی شعار «مرگ بر اسرائیل غاصب» و «مرگ بر آمریکای جنایتکار» سر دادند و خشم، نفرت و انزجار خود را از جنایات رژیم اشغالگر به گوش جهانیان رساندند. 

استان گلستان که به دلیل تنوع قومیتی مشهور به رنگین کمان اقوام ایران زمین است مردمانی از قومیت های مختلف با آداب و رسوم  متفاوت را در دل خود جای داده است، نقطه اشتراک و حلقه واسط همه این اقوام سربلندی ایران اسلامی و انقلاب اسلامی است که در طی سال های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با وحدت و همزیستی مسالمت آمیز در صحنه های مختلف انقلاب از جمله روز قدس نمایش اقتدار ایران اسلامی را به نمایش گذاشتند.

امروز اقوام گلستانی از ترکمن ها، فارسی زبانان، سیستانی ها، بلوچ ها، ترک ها (آذربایجانی و قزلباش)، کردها، تاجیک ها، مازندرانی، شاهرودی ها و قزاق ها و ... دوشادوش هم برای تجدید میثاق با آرمان‎های بلند امام خمینی(ره) و لبیک به فرمان مقام معظم رهبری در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان ضمن حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین، آزادی قدس شریف از چنگال اسرائیل غاصب خواستار شدند.

در شهر گرگان دارالمومنین نیز از ساعت 10:30 مردم با حضور باشکوه در راهپیمایی روز جهانی قدس از مسیرهای میدان شهرداری به طرف چهارراه میدان، خیابان شهید رجایی ـ مصلی با شعارهای اسرائیل مرگت باد، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا و  «حمایت از فلسطین، حمایت از امام است آزادی فلسطین، آزادی اسلام است» بار دیگر حمایت خود از مظلومان فلسطینی را اعلام کرده اند.

* صلابت حضور مردم روزه دار گیلان در راهپیمایی روز قدس

 از لحظات آغازین صبح آخرین جمعه ماه مبارک رمضان مردم روزه دار گیلان در مسیرهای تعیین شده حضور یافتند و هر ثانیه بر تعداد آنها اضافه می شود تا راهپیمایی به صورت رسمی انجام شود.

مردم با تجلی حضور خود در راهپیمایی روز قدس فریاد برائت از مشترکان عالم و شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر صهیونیست را سر می دهند.

مردم مناطق مختلف استان در شهرهای انزلی، تالش، آستارا، رضوانشهر، فومن، صومعه سرا، شفت، لنگرود، لاهیجان، آستانه اشرفیه، سیاهکل، رودسر، بندر کیاشهر و... برای خلق حماسه حضور در راهپیمایی دشمن شکن روز قدس آماده شده اند.

مسؤول سازمان بسیج حقوقدانان گیلان امروز در حاشیه راهپیمایی روز قدس در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت روز جهانی قدس را میراث ماندگار امام راحل دانست و اظهار کرد: امام خامنه ای فرمود روز قدس باید تعیین کننده سرنوشت مردم فلسطین باشد.

ابوطالب اصغری جیرهنده، با بیان اینکه روز قدس تجلی قدرت جهان اسلام به ویژه مردم شریف ایران در حمایت از اهداف مردم غیور فلسطین و مسجدالاقصی قبله نخست مسلمین است، افزود: امسال راهپیمایی روز قدس در حالی برگزار می شود که امت اسلام دچار فتنه ها و جنایت های دشمنان قسم خورده اسلام و استکبار جهانی است.

وی با اشاره به اینکه مردم بی دفاع یمن آماج حملات بی رحمانه مدعیان دروغین حقوق بشر قرار گرفته است، افزود: مردم سوریه گرفتار داعش و ایادی آنها شده و در عراق و دیگر ممالک جهان شاهد جنایات متعدد استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا هستیم.

این مسؤول با تصریح بر اینکه هر روز صدای آزادیخواهان جهان به ویژه مردم مسلمان منطقه در راستای عدم پذیرش سیاست های استکبار در جهان و منطقه شنیده می شود، خاطرنشان کرد: بر ما فرض است که در روز جهانی قدس همگام و همصدا با دیگر مسلمانان جهان فریاد مرگ بر صهیونیست سر دهیم و انزجار و بیزاری خود را از اعمال وحشیانه آنها در سرکوبی مردم فلسطین و سرزمین های اشغالی اعلام کنیم.

اصغری جیرهنده، با تأکید بر اینکه امروز در راهپیمایی روز قدس شعار مرگ بر آمریکا و استکبار و صهیونیست سر می دهیم، یادآور شد: از مجامع بین المللی و شورای حقوق بشر سازمان ملل می خواهیم تا نسبت به این جنایات که از مصادیق بارز ژنو سایت و نسل کشی و جنایت جنگی است، بی تفاوت نباشند و از تمام اهرم ها و سازوکارها برای پیشگیری از اینگونه جنایات اقدام عاجل به عمل آورند.

* حماسه بوشهری ها در گرمای خرماپزان

راهپیمایی روز جهانی قدس امروز از ساعت 11 در شهرها و روستاهای مختلف استان بوشهر آغاز شد.

در شهرستان بوشهر راهپیمایی از مقابل پل پوردرویش واقع در خیابان امام خمینی(ره) با حضور خیلی عظیم روزه داران آغاز و تا مصلای نماز جمعه ادامه داشت.

مردم روزه دار بوشهر با فریادهای فلسطین پیروز است اسرائیل نابود است و مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل، بر نابودی رژیم جعلی صهیونیستی تأکید کردند.

راهپیمایان در طول مسیر راهپیمایی در حالی که امروز بوشهر هوای بسیار گرمی را سپری کرده، فریاد زدند ولایت فقیه اصل دین است و با این شعار به پیروی از فرامین رهبر معظم انقلاب برای نابودی رژیم صهیونیستی تأکید کردند.

بر اساس این گزارش، در مسیر راهپیمایی نمایشگاه کاریکاتور با موضوع هولوکاست توسط هنرمندان حوزه هنری بوشهر برپا شده بود و راهپیمایان نظاره گر این نمایشگاه شدند.

همچنین راهپیمایان در طول مسیر پرچم آمریکا و اسرائیل را آتش زدند و در کنار آن پرچم زرد رنگ حزب الله لبنان به اهتزاز درآمد.

امروز در حالی که بوشهر هوای به شدت گرمی داشت اما مردم روزه دار با تبعیت از فرامین رهبر خود به میدان آمدند تا بار دیگر وفاداری خود را اسلام و انقلاب ثابت کرده و نشان دهند که تا نابودی رژیم صهیونیستی از پای نخواهند نشست.

* نفس های داغ شط کارون در تپش های حماسه حضور

پیش از ظهر امروز شمال و جنوب؛ شرق و غرب این استان به مانند جای جای کشور اسلامی ایران غرق در شور و حضور بود و مردم این دیار با لبیک به فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) بار دیگر برای دادخواهی و دفاع از ملت مظلوم فلسطین به صحنه آمدند.

امروز در صحنه تاریخ سازی مردم سرزمین گرما و شرجی از همه اقوام، در تمام سنین؛ زن و مرد حضور داشتند و حتی گرما باران امروز آسمان خوزستان هم لحظه ای از شور حضور نکاست و غرور بی وصف حضور در شور رمضانی مردم در هم آمیخت.

مردم روزه دار و شهیدپرور خوزستان با وجود سپری کردن روزهای بسیار داغ تابستانی باز هم پای عقب ننشانده و برای کوبیدن مشت های محکم و گره کرده خود بر ضد استکبار جهانی به خیابان هایی آمدند که از درون آسفالت آن آتش فوران می زد.

شور حضور و حماسه دیگر مردمان سرزمین نخل و بلوط را نمی توان در قالب یک گزارش و بیان با زبان وصف کرد و کار بزرگ مردم شهرهای مختلف این استان بار دیگر در صفحه خوش رنگ تاریخ افتخارات این مردم به ثبت رسید.

امروز طنین نوای الله اکبر عاشق دلان روزه دار خوزستانی در روزهایی که شرجی امان نمی دهد نشان داد که خوزستان در همه شرایط برای پاسداری از ارزش های انسانی و پیروی از آرمان های مقدس سرزمین خود به دادخواهی و مقابله با استکبار جهانی و بزرگ شیطان آن یعنی آمریکا برخواهد خواست.

هرچه که از تشبیه و مثال زدن این روز سخن به میان آوریم کم است و زبان ها در مقابل سیل عظیم جمعیت حاضر کوتاه از بیان خواهد ماند.

امروز از شمال خوزستان، ایذه، اندیمشک، مسجدسلیمان، شوشتر،لالی، باغملک، دزفول و شوش؛ از جنوب خوزستان، خرمشهر، آبادان، بهبهان، امیدیه، ماهشهر، شادگان و به مانند اهواز سراسر شور حضور بود و لبیک به فرمان تاریخی بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران؛ هر چه امروز به چشم می آمد حضوری بود تا از ارزش های والای انسانی دفاع شود.

* فارس یکپارچه فریاد مظلومیت فلسطین را سر داد

 همزمان با روز قدس و همگام با سایر شهرها و استان های دیگر مردم ظلم ستیز شیراز و استان فارس از ساعت ها قبل خود را به محل چهارراه پانزده خرداد در شیراز و میعادگاه های نماز جمعه در سایر شهرهای استان رسانده اند به تدریج صفوف فشرده تری پیدا می کنند.

بر این اساس در میان راهپیمایان روزه دار شیرازی که برای لبیک به ندای امام راحل در آخرین جمعه ماه رمضان به میدان آمده اند حضور اقشار مختلف مردمی از اصناف و گروه های مختلف به چشم می خورد و جمع کثیری از ورزشکاران و هیئات ورزشی با لباس های ورزشی در بین جمعیت حضور دارند و گروهی از رزمی کاران با لباس های ویژه رزمی به محل برگزاری راهپیمایی روز قدس آمده اند.

روحانیون و طلاب، نظامیان، کسبه، دانشجویان، زنان و دختران و دانش آموزان و سایر اقشار مردمی از هر صنف و گروه با پلاکاردهای «اسراییل باید از صحنه روزگار محو شود» و «القدس لنا» در محل های از پیش تعیین شده راهپیمایی حضور به هم رسانده اند تا بار دیگر گواهی باشند بر مظلومیت ملت فلسطین و دادخواهی مستضعفان در برابر ظالمان جهان را فریاد کنند.

به گزارش فارس، با فشرده تر شدن صفوف و آغاز حرکت شعارهای انقلابی مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا و مرگ بر آل سعود به تدریج طنین بلندتری یافته و فوج فوج گروه های مردمی برگزارکننده راهپیمایی امروز، بانگ رسای میثاق با آرمان های انقلاب را یکصدا فریاد می کنند.

* طنین فریاد مرگ بر اسرائیل بر آب های نیلگون خلیج فارس

ساحل نشینان هرمزگانی پیش از ظهر امروز در اقصی نقاط این استان و در لبیک به پیام تاریخی امام(ره) در نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس به خیابان ها آمده و فریاد استکبارستیزی سر دادند.

مردم شهر بندرعباس نیز با حضوری کم سابقه در این راهپیمایی، با سر دادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل طنین فریادهای خویش را بر آب های نیلگون خلیج فارس گسترانیده اند. همچنین شعارهایی در حمایت از مقاومت اسلامی و انتفاضه ملت فلسطین نیز از سوی راهپیمایان سر داده می شود.

شدت گرمای هوای امروز بندرعباس که به علت رطوبت بالای هوا طافت فرسا شده است نیز مانع از حضور گسترده مردم در این راهپیمایی نشد و از اقصی نقاط هرمزگان نیز خبر می رسد که حضور مردم در این راهپیمایی کم سابقه و زایدالوصف است.

جمعیت راهپیمایان بندرعباس در طول مسیر مسجد حضرت ابوالفضل تا گلزار شهدای این شهر را پوشش داده است و هر لحظه نیز بر شمار راهپیمایان افزوده می شود.

صفوف متحد مردان و زنان هرمزگان، پیر و جوان و از قشرهای مختلف جامعه بخصوص از روحانیون، صیادان، اصناف، جامعه دانشگاهی، مسؤولان، معلمان، هنرمندان، کارمندان و کشاورزان و دانش آموزان جلوه ای خاص به راهپیمایی روز قدس در شهرهای مختلف داده است.

حضور خانواده شهدای ایرباس نیز در این راهپیمایی جلوه ای با شکوه به آن بخشیده و تصویری از جنایت آمریکای خونخوار در آبهای خلیج فارس در حمله به یک هواپیمای مسافربری را نشان می دهد.

* از حمل ماکت مسجدالاقصی تا اعلام انزجار از استکبار جهانی با آتش زدن پرچم آمریکا

گرمای هوا و از سوی دیگر گرد و غبار در خراسان جنوبی همچنان مانعی برای عدم حضور مردم در این روز شریف نشد، آسفالت داغ و خورشید سوزان که در آسمان نمایان بود هم در برابر مردمان این دیار کم آورده و در برابر غیرت و عظمت این مردم سر تعظیم فرود آورد، ‎مردم با تمام وجود در این مراسم حضور یافتند تا به جهانیان ثابت کنند که ما هستیم.

حضور چشمگیر پیر و جوان، ‎کوچک و بزرگ، ‎زن و مرد همه از لبیک به فرمان امام راحل و پایداری و اقتدار رهبر کبیر انقلاب اسلامی بیش از پیش حکایت داشت.

رونمایی از شعارهای جدید تا حمل ماکت مسجدالاقصی، پرچم حزب الله لبنان و شعارهای هماهنگ شیعیان و اهل تسنن علیه استکبار جهانی و تکفیری ها نشان دهنده وحدت میان شیعه و سنی بود.

راهپیمایی در بیرجند از مسیرهای میدان شهدا، ‎حکیم نزاری، ‎میدان ابوذر، ‎خیابان ارتش،‎ خیابان پاسداران ادامه یافت و در نهایت به مسجد امام حسین(ع) ختم شد.

حضور جانبازان عزیز هشت سال دفاع مقدس با ویلچر که بهترین سرمایه های انقلاب اسلامی هستند در راهپیمایی بسیار جلب توجه می کرد.

برگزاری تریبون آزاد در انتهای مسیر راهپیمایی روز قدس در پارک وحدت بیرجند از دیگر حاشیه‎های جالب راهپیمایی روز قدس در بیرجند بود.

حضور دانشجویان و جمع کثیری از مردم در تریبون آزاد و پرسش و پاسخ از مسؤولان از دیگر حاشیه‎های این مراسم بود.

* مشت های گره کرده شیعه و سنی در سرزمین نخل علیه رژیم صهیونیستی

مردم سیستان و بلوچستان امروز همزمان و همراه با سایر مردم مسلمان در دنیا در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور یافته و با حضور پرشور خود در مراسم راهپیمایی روز قدس فریاد ظلم ستیزی سر دادند.

مردم همیشه در صحنه شهرستان مهرستان نیز ضمن اعلام حمایت قطعی از مردم فلسطین، از جنایت ها و اعمال ددمنشانه رژیم صهیونیستی و آل سعود ابراز انزجار کردند.

رشید پارسایی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در مهرستان اظهار داشت: روز قدس میراث ماندگار حضرت  امام خمینی(ره) و نشان دهنده تقابل حق و باطل و صف آرایی عدالت در مقابل ظلم و جور بوده و این روز فقط روز فلسطین نیست بلکه روز امت اسلامى است.

فرماندار مهرستان افزود: جمهوری اسلامی ایران به حق جزو کشورهای نادری بوده که در دفاع از حقوق مظلوم پیش قدم بوده و دفاع از مظلوم یکی از سیاست های راهبردی آن است.

وی ادامه داد: فلسطین و آزادسازی قدس، موضوع اول جهان اسلام است و امروز مسلمانان جهان به ویژه ملت ایران و مردم شیعه و سنی این منطقه با درک اهمیت این موضوع گام های خود را استوار در آخرین روز از جمعه ماه رمضان بر علیه استکبار جهانی برداشتند.

* هم نوایی مردم دیار کریمان با مظلومان غزه

مردم رفسنجان همگام با دیگر مسلمانان جهان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان طنین الله اکبر سردادند و با فریادهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر صهیونیسم خود علیه رژیم کودک کش صهیونیستی به خروش آمدند.

امروز رفسنجان سراسر غزه بود و مردم این شهر بار دیگر انزجار خود را از رژیم جعلی صهیونیستی و هم‍پیمانانش نشان دادند.

مردم رفسنجان در صحنه حاضر شدند تا همنوای مردم مظلوم غزه شوند و حمایت خود را تا آخرین لحظه مبارزه فلسطینیان با حکام غاصب و استعمارگران دنیا از مظلومان عالم به ویژه ملت فلسطین اعلام کنند.

آخرین جمعه رمضان بلوار آیت الله صدر مسیر راهپیمایی مردم رفسنجان رنگ و بوی دیگری داشت و همه اقشار از جمله بسیجی، کارگر و کارمند، فرهنگی، بازاری، ورزشکار و پیر و جوان و کودک و نوجوان بار دیگر با امام راحل بیعت کرده و امر ایشان را اطاعت کردند.

مردم رفسنجان همچنین بیعتی دوباره با رهبر معظم انقلاب بستند و آمادگی خود را در اطاعت از فرامین رهبری نیز اعلام داشتند.

میدان بسیج تا مصلای بزرگ امام خامنه ای رفسنجان مسیر راهپیمایی روزه دارانی بود که هوای گرم و زبان روزه نیز مانع از از انجام تکلیف آنها نشد و قرائت قطعنامه پایانی توسط حجت الاسلام سیدمحمود حسینی رئیس اداره تبلیغات اسلامی این شهر پایان بخش این حضور حماسی بود.

* آفتاب سوزان و شعارهای کوبنده روزه داران جنوب در راهپیمایی روز قدس

در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان و در ندا به فرمان امام خمینی (ره) مردم جنوب استان هم همانند سایر مناطق کشور با حضور گسترده خود در مراسم راهپیمایی مظلومیت مردم، کودکان و زنان فلسطینی را فریاد زدند.

در زیر آفتاب سوزان و گرمای خرما پزان جنوب کرمان مردم روزه دار شعارهای سوزنده خود را سر دادند تا این رژیم کودک کش و صهیونیسم قلدور در آتش شعارهای روزه داران بسوزد و حقوق این مردم مظلوم از این جنایتکاران بازپس گیری شود.

امروز تمامی مردم مسلمان جهان دریافته اند که کشورها و رژیم های قلدر منطقه با ضایع کردن حقوق مردم و استفاده از سردمداران زر، زور و تزویر می خواهند بر ملت مظلوم حکومت کنند.

امروز دشمنان تا دندان مسلح شیعیان هم دریافته اند که این مردم یعنی شیعیان در برابر بازپس گیری حقوق خود با تمام توان در مقابل کفر ایستاده اند و می دانند که امروز بصیرت، همراهی و ایستادگی این مردم دیگر با زور اسلحه و کودک کشی جواب نمی دهد.

امروز مردم و شیعیان جهان با افزایش بصیرت خود دریافته اند چه کشورهایی حامی تروریسم و ناقض حقوق بشر هستند و چه کسانی با پول و ثروت خود را مدافع مردم و حقوق بشر جا زده اند.

جنایت های رژیم غاصب در جای جای فلسطین، لبنان و غزه حکایت از چهره ننگین این مدافعان حقوق بشر دارد، افزایش بصیرت و همراهی شیعیان در سراسر جهان دیری نخواهد پایید که پایه های کفر را سرنگون و پرچم با افتخار اسلام در جای جای جهان  برافراشته خواهد شد.

از شمالی ترین نقطه جنوب استان کرمان تا جنوبی ترین نقطه جنوب کرمان امروز فریادهای مرگ بر رژیم صهیونیستی و مرگ بر آمریکا تکرار شد، مردم روزه داری که آمده بودند، مظلومیت افرادی را فریاد بزنند که امام خمینی (ره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس نام نهادند تا روزی ماندگار برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین شود.

در راهپیمایی امروز همه آمده بودند از پیرو جوان گرفته تا دانشجو، بسیجی، طلبه،کارمند، کارگر و .... همه اقشار با یک نیت آمده بودند و آن فریاد مظلومیت مظلوم در مقابل ظالم بود.

* قدس قطب نمای خیزش ملت ها...

امروز خیابان های شهرم یک صدا فریاد شده اند، فریاد بر سر ظالمانی که خون مظلوم را در شیشه کرده اند، ظالمانی که دست هایشان به خون پاک کودکان و نوجوانان، زنان و مردانی که سرزمینشان پاره تن اسلام است آغشته شده است.

امروز با دل هایی که از عطر ایمان سرشار است به دادخواهی مظلوم آمده ایم، آمده ایم بگوئیم فلسطین آرمان ماست و قدس اولین قبله مسلمین جهان روزی فریاد آزادی و آزادی خواهی سر خواهد داد.

آمده ایم بگوئیم ما آزادی خواهان جهان اسلام برای نابودی ظلم از سراسر جهان آرام نمی نشینیم. امروز به صحنه آمده ایم تا التیامی باشیم بر بغض ترک خورده فلسطین.

امروز پرچم فلسطین را با افتخار در دست گرفته ایم  تا فراموش نکنیم  قدس شریف پاره تن اسلام است و اکنون این پاره تن اسلام در دست اجانبی که بویی از مردانگی نبرده اند به اشغال در آمده است.

ما از جغرافیای جهان اسلام به پا خواسته ایم تا در تاریخ کهن این سرزمین، بار دیگر با قدس عزیز هم پیمان شویم که برای آزادیت هرگز عقب نشینی نمی کنیم.

برادر فلسطینی ام می دانم که  خاطرات ذهن تو با خون و حماسه رنگین شده است.

می دانم در غم از دست دادن عزیزانت به سوگ نشسته ای، اما تو باید زنده باشی، مبادا بادهای زهر آلود غرب درخت آرزوهایت را از بیخ و بن در آورند.

فلسطین وجب به وجب خاک پاک تو قدمگاه پیامبران بوده است، خاک تو بوی فرشته های آسمانی می دهد. امروز شهر به شهر دنیای اسلام درد تو را زبانه می کشد و به یاد پیکر زخم خورده ات فریاد می زند.

فلسطین امروز تو با انتفاضه زنان و مردانت با سلاح صبر و مقاومت در برابر آتش رگبارها و مسلسل ها ایستاده ای و بر بلندای تاریخ صدای مظلومیت تو عالم را فراگرفته است.

می دانم سرسپردگان نظم نوین جهانی که داعیه دار صلح جهانی هستند چشمان خود را بر روی حقیقت بسته اند، امروز هیچکدام از سازمان های بین المللی تو را نمی بینند، صدای زخم ها، ناله ها و شکستن دل های کودکان، زنان و مردان تو را نمی شنوند، ناله دلخراش زنانت دل سنگ شده آنان را ذوب نمی کند.

سرسپردگان دنیای استعمار و استکبار با جام های بلورین شراب خود را به بی خیالی زده اند تا گام های استوار تو را نشنوند.

فلسطین گرچه دیوارهایت بوی باروت می دهد و در کوچه و پس کوچه هایت رود خون جاریست گرچه صهیونیست های جبار درختان زیتونت را نابود کرده اند، اما من ایمان دارم به روزی که دنیا به درختان زیتون تو ایمان می آورند، به درختان زیتونی که نماد صلح سرزمینت هستند، به زیتون هایی که نماد صلح، پایداری و مقاومت را در سراسر گیتی منتشر می کنند.

حماسه فداکاری های تو کتابی می شود به ضخامت تاریخ و سرگذشت مظلومیت تو بر لب ها جاری می شود و تو بلند قامت تر از همیشه فاتح صحنه های نبرد می شوی.

من ایمان دارم به لبخند سبز تو بر روی مردمانی که امروز صدای ناله تو را از فرسنگ ها می شنوند و برای یاریت به پا خواسته اند و همگام با تو در روز آزادیت کبوتران سپید صلح را به پرواز در می آوریم.....

* راهپیمایی روز قدس در شهرهای مختلف آذربایجان غربی

 یک سال پس از به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی توسط بنیانگذار کبیر انقلاب به نام روز قدس نامگذاری شد تا مردم ایران اسلامی با راهپیمایی در این روز حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین به جهانیان نشان دهند.

امروزه اعلام انزجار از اسرائیل و آمریکا به قدری فراگیر شده است که مراسم مشابهی نیز در اغلب کشورهای مسلمان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین برگزار می شود.

مردم آذربایجان غربی در شهرهای مختلف این استان امروز بار دیگر در راهپیمایی روز قدس حضور پرشور داشته و با شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل انزجار خود را از کودک کشی صهیونیسم و همدستان اسرائیل اعلام می کنند.

امروز مردم آذربایجان غربی در شهرهای مختلف به خیابانها آمدند تا بار دیگر سکوت مجامع بین الملل را در برابر جنایت هایی که توسط اسرائیل و آمریکا در جای جای جهان انجام می شود را محکوم کنند و بار دیگر فریاد آزادی خواهی مسلمانان را به گوش جهانیان برسانند.

* فریاد مرگ بر اسرائیل در سراسر استان ایلام طنین انداز شد

مردم روزه دار، مومن و انقلابی استان ایلام همزمان با مردم سراسر جهان اسلام و استان های کشورمان به خیابان ها آمده و فریاد مرگ بر استکبار جهانی را سر دادند.

فریاد مرگ بر صیهونیست و مرگ بر آمریکا در تمام نقاط استان ایلام اعم از مهران، ایوان، چرداول، سیروان، ملکشاهی، دهلران، بدره ، آبدانان و دره شهر طنین اندازه شده است.

مردم استان ایلام از پیر و جوان، زن و مرد با مشت هایی گره کرده و صفوفی به هم فشرده فریاد مرگ بر صهیونیست را فریاد زدند تا بار دیگر به جهانیان بفهمانند مظلومیت فلسطین و مبارزه با صهیونیسم را فراموش نکرده اند.

روح استکبارستیزی مردم مسلمان استان ایلام سالهاست که شهره آفاق بوده و مردم مرزدار این دیار پاک با وجود گرمای هوا و روزه داری به خیابان ها آمده تا بار دیگر حمایت خود را از ملت مظلوم فلسطین اعلام کنند.

مردم ایلام با این حرکت خود انزجار خود را از رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی در نسل کشی و کودک کشی دست نشانده های استکبار جهانی از جمله رژیم صهیونیستی به نمایش گذاشتند.

استان ایلام امروز سراسر خشم و نفرت از جنایات استکبار جهانی و فرزند نامشروع و ناخلف آمریکا، رژیم صهیونیستی شده است و این بار هم اعلام کردند تا آخرین قطره های خون از مظلومیت مردم مسلمان فلسطین حمایت خواهند کرد.

بسیاری از کودکان خردسال و نوجوانان استان ایلام همراه با پدران و مادران خود در این راهپیمایی شورانگیز و غرورآفرین شرکت کرده که بخشی از جلوه های ویژه این راهپیمایی در استان ایلام است.

* زنجانی ها همبستگی خود را با مردم مظلوم فلسطین اعلام کردند

راهپیمایی باشکوه مردم زنجان از دقایقی قبل و همزمان با سراسر کشور آغاز شده است.

مردم زنجان در قالب قشرهای مختلف با شعارهای مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اشغالگر و ... جنایات رژیم غاصب و اشغالگر صهیونیستی را محکوم کردند.

مردم زنجان همچنین سکوت مدعیان حقوق بشر را در مورد جنایات و کشتار مردم بی گناه فلسطین از سوی رژیم جعلی صهیونیستی را محکوم کردند.

مردم زنجان همچنین با شعارهای «بیت المقدس گرک آزاد اولا، الله اکبر، لا اله الاالله، نصر من الله و فتح القریب» فریاد حمایت از مردم مظلوم فلسطین را به گوش جهانیان رساندند.

راهپیمایی مردم زنجان از میدان قائم (فلکه کوچمشکی) تا مصلای خاتم الانبیاء(ص) برگزار و راهپیمایان پس از آن در نماز دشمن شکن جمعه حضور خواهند یافت.

حجت الاسلام محمدحسن اختری دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به عنوان سخنران ویژه روز جهانی قدس در میان راهپیمایان زنجانی به ایراد سخن خواهد پرداخت.

همچنین مردم همیشه در صحنه و انقلابی ابهر از چهار راه امام حسن(ع) تا مصلی نماز جمعه، مردم خرمدره از میدان امام حسین(ع) تا مصلای نماز جمعه، مردم زرین آباد از مقابل فرماندهی سپاه تا مسجد جامع، مردم ماهنشان از مزار شهدای گمنام تا محل نماز جمعه، مردم سلطانیه از مقابل مسجد فاطمه الزهرا(س) تا مصلی نماز جمعه، مردم آب بر از میدان امام علی(ع) تا مصلی نماز جمعه و مردم قیدار از میدان شهدا تا مصلی نماز جمعه در محکومیت جنایات رژیم اشغالگر قدس راهپیمایی خواهند داشت.

* راهپیمایی روز قدس در شهرهای کردستان آغاز شد

 راهپیمایی روز قدس با مشارکت آحار مردم روزه دار استان کردستان همزمان با سراسر کشور در شهرهای 10گانه و دهستان های این استان آغاز شد.

مردم شهیدپرور کردستان امروز با حضور گسترده خود در خیابان ها بار دیگر نشان دادند که در دفاع از اسلام و ارزش های اسلامی همواره پیشتاز هستند.

امروز خیابان های شهرهای کردستان شاهد خروش مردم غیور و دین مداری بود که برای دفاع از برادران و خواهران مسلمانشان که سال های سال است در محاصره اسرائیل غاصب هستند به میدان آمدند.

صدای مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس، به عشق رهبر آمده ایم، فلسطین پیروز است، اسرائیل نابود است و فلسطین پاینده باد امروز در آسمان کردستان طنین انداز شد.

* فریاد استکبارستیزی مردمان پایتخت مقاومت در روز قدس

 مراسم وحدت بخش و باشکوه روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هم زمان با سراسر کشور با حضور گسترده مردم روزه دار استان کرمانشاه برگزار شد.

در این مراسم پرشور و دشمن شکن مردم متدین و انقلابی کرمانشاه با سر دادن شعارهای کوبنده نفرت و انزجار خود را نسبت به جنایت های ضدبشری رژیم فاسد و اشغال گر قدس، آمریکای جنایت کار، انگلیس استعمارگر، عربستان ظالم و ... فریاد زدند.

گفتنی است، جمع کثیری از نوجوان و جوانان انقلابی کرمانشاه تربیت یافته در دامن مادران و پدران انقلابی و متدین با حضور خود و بر دست گرفتن پرچم عزیز کشورمان، شکوه خاصی به مراسم وحدت بخش و جهانی روز قدس دادند و با سر دادن شعارهای مرگ بر آمریکا مرگ بر اسرائیل، وای اگر رهبرم حکم جهادم دهد؛ بار دیگر عهد و میثاق خود را با آرمان های مقدس نظام اسلامی تثبیت و به منصه ظهور رساندند.

در مراسم روز جهانی قدس امسال که باعظمت و شورانگیزتر از  گذشته برگزار شد، نواهای انقلابی، پرچم های نمادین و عروسک های نمادین استکبار که با دستان انقلابی جوانان و نوجوانان استان ساخته شده و بیان گر ظلم ستیزی و تظلم خواهی مردم فلسطین است به مراسم قدس امسال جلوه خواصی بخشیده بود و حضور اقشار مختلف مردم در مسیر تعیین شده راهپیمایی بسیار حائز اهمیت و چشم گیر بود .

برپایی غرفه های متعدد ضداستکباری و نمایشگاه عکس هولوکاست با دست نوشته ها و شعارهایی در هم دلی با مردم مظلوم فلسطین در مراسم روز قدس امسال انجام گرفته بود.

بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در این مراسم قرائت شد و ضمن اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری شانه به شانه شهروندان انقلابی کرمانشاه و اقشاری از اهل سنت، اهل حق و تعدادی از شهروندان ارامنه، عشایر و... متحد و یک صدا با شعارهای وحدت بخش خود موجب شکوه بیشتر مراسم قدس امسال شدند.

* طنین فریاد مرگ بر آمریکا و صهیونیست در لرستان

دقایقی پیش در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان مردم همیشه در صحنه و روزه دار لرستان با فریاد مرگ بر آمریکا و صهیونیست در حمایت از مردم مظلوم فلسطین در راهپیمایی روز قدس حماسه آفریدند.

راهپیمایی روز قدس در حمایت از مردم مظلوم فلسطین در شهرستان خرم آباد ساعت 11 با حضور نماینده ولی فقیه در لرستان، استاندار، اقشار مختلف مردم در میدان شهدای این شهر آغاز شد.

روزه داران خرم آبادی مسیر میدان شهدا به طرف مصلای الغدیر این شهر را پیمودند.

براساس این گزارش راهپیمایان با شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر آل سعود، مرگ بر آل خلیفه، مرگ بر اسرائیل، امروز روز قدس و روز دین است ـ تجلی قدرت مسلمین است، این گفته امام رهبر ماست ـ شعار ما نبرد با آمریکاست با آرمان های مردم مظلوم فلسطین تجدید بیعت کردند، در این مراسم شاهد حضور پررنگ نوجوانان، جوانان، ورزشکاران، عشایر و ....در لرستان هستیم.

* خیزش همدان به دفاع از قدس شریف/ لبیک همدانی ها به ندای رهبری

مردم روزه دار و ولایی دارالمومنین همدان، در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان مصادف با روز جهانی قدس، بار دیگر صحنه تجدید بیعت با آرمان‎های امام راحل و رهبر معظم انقلاب را به تصویر می‎کشند.

مردم همیشه در صحنه این دیار از دقایقی پیش با حضور در مسیرهای تعیین شده راهپیمایی، با سر دادن شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل»، حمایت خود از فلسطین مظلوم و منش ظلم‎ستیزی خود را به نمایش گذاشته اند.

گزارش ها حاکی از آن است که رفته رفته بر خیل جمعیت راهپیمایان روز قدس افزوده می‎شود، به گونه ای که مردم آمده‎اند تا با حضور شورانگیز خود، انزجار و نفرت خود از رژیم غاصب صهیونیستی را اعلام کنند.

در دیگر شهرستان‎های استان نیز، راهپیمایی روز قدس آغاز شده و مردم، لبیک گو به فرمان ولایت، شعار «مرگ بر اسرائیل غاصب» سر می دهند و راهی مکان‎های برگزاری نماز جمعه هستند.

راهپیمایی روز قدس در استان همدان پیش از برگزاری آیین عبادی ـ سیاسی نماز جمعه در 24 شهر برگزار می شود.

در طول مسیر برگزاری راهپیمایی، غرفه های مختلف بصیرت افزایی دایر شده و مردم را بیشتر از قبل با جنایات بی حد رژیم صهیونیستی آشنا کند.

* فریاد انزجار مردم اصفهان از رژیم غاصبی که 25 سال آینده را نخواهد دید

پیش از ظهر امروز و از دقایقی پیش راهپیمایی روز قدس در شهر و استان اصفهان و در تمامی مراکز شهرها و بخش ها آغاز شد و مردم ولایت مدار و همیشه در صحنه اصفهان ضمن نشان دادن انزجارشان از دشمنان اسلام، با مردم فلسطین ابراز همدردی می کنند.

بنا به فرموده رهبر کبیر انقلاب، مسلمانان آخرین جمعه ماه رمضان را برای دفاع از حق و حقوق مردم مظلوم فلسطین به راهپیمایی می آیند که مردم اصفهان نیز همانند تمامی عرصه های انقلاب اسلامی پیش قدم حضور دارند.

امروز تمام ملت ایران اسلامی از زن و مرد گرفته تا پیر و جوان از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب همه یک صدا فریاد مرگ بر اسرائیل سر می دهند، امروز روزه داران برای سر دادن شعار حق به میدان آمده اند، آمده اند بگویند قدس شریف خانه ماست و فلسطینیان برادران ما و حمایت های ما از این ملت همچنان ادامه دارد.

با وجود اینکه مراسم راهپیمایی روز قدس امسال ساعت 10:30 دقیقه به صورت رسمی آغاز شده اما مردم اصفهان از پیر و جوان، زن و مرد و کودک و بزرگسال بار دیگر با زبان روزه پیش از ساعت رسمی همه به عرصه آمده اند تا انزجارشان را از رژیم جعلی صهیونیستی ابراز کنند.

راهپیمایان اصفهانی قبل از آغاز رسمی مراسم راهپیمایی روز قدس با حضور در مسیرهای راهپیمایی، به سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» پرداختند.

در شهر اصفهان جمعیت رو به رشد از خیابان های سپه و حافظ خود را به میدان امام می رسانند و تاکنون جمعیت خوبی در حال ورود به میدان امام خمینی است.

* فریاد مرگ بر آمریکا در چهارمحال و بختیاری طنین انداز شد

همزمان با روز جهانی قدس با حضور پرشور و گسترده مردم فریاد مرگ بر امریکا در سراسر نقاط چهارمحال و بختیاری طنین انداز شد و مردم مومن و انسان دوست این استان با مشت های گره کرده حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام کردند. 

مردم روزه دار و آگاه چهارمحال و بختیاری همزمان با سراسر جهان با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس انزجار خود را از رژیم صهیونیستی اعلام کردند و فریاد مرگ بر امریکا، مرگ بر رژیم صهیونیستی، امروز روز قدس و روز دین است، تجلّی قدرت مسلمین است را سر دادند. 

امروز اقوام مختلف، پیر و جوان، خانواده شهدا، مسؤولان، ورزشکاران، فرهنگیان، کارکنان دولت، هنرمندان، اصناف و ... در راهیپمایی روز جهانی قدس در چهارمحال و بختیاری شرکت کردند تا تکلیف شرعی و دینی خود را ادا کنند. 

هم اکنون راهپیمایی روز جهانی قدس در 9 شهرستان چهارمحال و بختیاری آغاز شده است و مردم حضوری پرشور و گسترده در این راهپیمایی دارند. 

همزمان با راهپیمایی روز جهانی قدس، نمایشگاه هولوکاست در محل مصلای بزرگ شهرکرد نیز دایر شده است و آثار هنرمندان از 50 کشور مختلف در زمینه هولوکاست به نمایش گذاشته است. 

* محکومیت همکاری سران کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی

 مراجع تقلید و علما همراه با مردم در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان ضمن حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس، از حضور پرشور، حماسی و دشمن شکن مردم در این راهپیمایی تقدیر کردند.

آیت الله ناصر مکارم شیرازی در حاشیه راهپیمایی روز قدس، ضمن تقدیر از مردم وفادار به انقلاب و اسلام برای حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: حرکت پرشور مردم موقعیت شناس خاری در چشم رژیم صهیونیستی است.

این مرجع تقلید با تأکید بر اینکه مردم هیچ گاه نمی گذارند مسأله فلسطین فراموش شود، تصریح کرد: نسل ها تغییر می کند، اما هیچکس نمی گذارد این حرکت خاموش شود و همواره مردم در صحنه هستند تا فلسطین آزاد شود.

حمایت ملت های اسلامی و ایستادگی مردم فلسطین صهیونیست ها را نابود می کند

آیت الله حسین نوری همدانی نیز در حاشیه این راهپیمایی اظهار کرد: مردم قم بار دیگر به ندای امام راحل لبیک گفتند و حضوری پرشور در راهپیمایی روز قدس دارند و روز قدس یادگار امام راحل است.

وی با بیان اینکه مسأله فلسطین مربوط به همه دنیای اسلام است و همه مسلمانان خود را نسبت به مظلومان فلسطین مسؤول می دانند، تاکید کرد: مردم با حضور در این راهپیمایی جنایت رژیم های کودک کش را در کشورهای مختلف اسلامی محکوم می کنند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه همانگونه که امام راحل فرمودند رژیم صهیونیستی نابود می شود، تصریح کرد: به لطف خداوند، حمایت ملت های اسلامی و ایستادگی مردم فلسطین انتفاضه دیگری اتفاق می افتد و صهیونیست ها نابود خواهند شد.

هیچ کس حق ندارد با اسرائیل همکاری کند

آیت الله جوادی آملی نیز در حاشیه حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس در شهر دماوند اظهار کرد: خداوند متعال برای اتحاد جوامع اسلام پیامبری فرستاد که همه به آن ایمان بیاورند.

وی ادامه داد: خداوند متعال قبله ای ایجاد کرد که همه بتوانند به طرف آن نماز بخوانند و نیز متاعی همچون سنگ به وجود آورد که اگر کسی بخواهد به مسلمانان آسیب برساند به آن محور اصلی آسیبی نرسد.

این استاد حوزه علمیه قم گفت: بنابراین با توجه به اینکه قدس قبله نخست مسلمانان است، اگر آسیبی به آن وارد شود، جامعه اسلامی آسیب می بیند.

آیت الله جوادی آملی بیان کرد: امروز دشمنان اسلام به صورت داعش، القاعده و... صورت های دیگر به حریم اسلام تعدی می کنند، بنابراین هیچ کسی چه مسلمان و چه غیرمسلمان حق ندارد با رژیم صهیونیستی همکاری کند؛ بالاخره غیرمسلمان هم عرق انسانیت در آن وجود دارد و نباید کشورهای اسلامی به دنبال عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی باشند.

این استاد حوزه علمیه قم گفت: پیام روز جهانی قدس این است که هم اتحاد مسلمانان را بیش از پیش می کند و هم به سایر کشورهای اسلامی و حاکمان آنها می فهماند که با رژیم صهیونیستی نمی توان رابطه ای برقرار کرد و در این خصوص همه باید برای تضعیف این رژیم غاصب تلاش کنند تا مسلمانان قدس را نجات دهند.

همکاری کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی تاسف برانگیز است

آیت الله ابراهیم امینی نیز در حاشیه راهپیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران با بیان اینکه روز قدس یکی از ابتکارات امام خمینی(ره) است، اظهار کرد: ایشان می فرمودند که روز قدس یک روز اسلامی است، استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا و انگلیس این غده سرطانی را در وسط کشورهای اسلامی به وجود آوردند و هر چه زمان می گذرد، این قضیه روشن تر می شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: الان می بینیم هر مشکلی که در جهان اسلام به وجود آمده، رژیم صهیونیستی در رأس آن است و این کشور بر ضد مسلمانان توطئه می کند، مردم مسلمان جهان بیدار شدند و این قضیه را فهمیدند، اما متاسفانه دولت های اسلامی همکاری نمی کنند.

وی افزود: برخی از دولت های اسلامی با رژیم صهیونیستی همکاری می کنند، و این مایه تاسف است ، چون مسأله فلسطین، مسأله جهان اسلام است و آزادی قدس برای اسلام اهمیت زیادی دارد.

روز قدس امسال صف بندی حامیان فلسطین و صهیونیسم را مشخص می کند

همچنین آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی در حاشیه حضور در راهپیمایی یوم الله قدس اظهار کرد: امسال روز قدس از اهمیت متفاوتی نسبت به سال های گذشته برخوردار است، چرا که برخی از کشورها به دنبال ارتباط با رژیم صهیونیستی هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: روز قدس امسال نشان می دهد که چه کشورهایی حامی مردم فلسطین و چه کشورهایی حامی رژیم صهیونیستی هستند.

دشمن نمی تواند انقلاب اسلامی و فلسطین را از هم جدا کند

آیت الله احمد جنتی در راهپیمایی روز قدس در قم با تاکید بر اینکه حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس پیام ویژه ای به دشمنان دارد، اظهار کرد: حضور مردم در راهپیمایی پیام به آمریکا، آل سعود و دشمنان اسلام دارد.

وی اضافه کرد: پیام حضور پرشور ملت این است که ما به حکم اسلام و اخلاق با فلسطینی ها و مظلومین در فلسطین یکی و برادر هستیم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه آمریکا بداند نمی تواند انقلاب اسلامی و فلسطین را از هم جدا کند، تصریح کرد: تا زمانی که این انقلاب و نظام هست مرگ بر اسرائیل و آمریکا نیز خواهد بود.

وی با اشاره به اتحاد مسلمانان تصریح کرد: در این مملکت همه در راهپیمایی روز قدس شرکت می کنند همانطور که در 22 بهمن شرکت می کنند و زیر سایه ولایت فقیه همواره این حرکت ادامه خواهد داشت.

آیت الله جنتی ضمن تقدیر از حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس گفت: این مردم به اسلام و رهبر و انقلاب وفادار هستند و این راه تا نابودی قطعی اسرائیل ادامه دارد که این مهم دور نیست.

وی خطاب به آل سعود گفت: آل سعود بداند رو به زوال است و عمرشان به زودی تمام می شود و دشمن انقلاب اسلامی بداند که هرجا علیه این ملت وارد شود شکست می خورد.

آل سعود جنگ بین مسلمان را جایگزین مقابله با صهیونیست ها کرده است

آیت الله سیدمحمد سعیدی نیز در حاشیه حضور در راهپیمایی یوم الله روز قدس اظهار کرد: با گذشت سال های طولانی از زمانی که امام راحل آخرین جمعه ماه رمضان را به نام روز قدس نام گذاری کردند، شاهد هستیم که مردم روزه دار همچنان به دعوت حضرت امام لبیک گفته و با حضور در راهپیمایی یوم الله قدس حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام می کنند.

وی تصریح کرد: هر سال شاهد هستیم که این راهپیمایی با شکوه برگزار می شود و هیچ زمانی از شکوه و عظمت راهپیمایی یوم الله قدس کاسته نشده است.

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س) تأکید کرد: مسأله فلسطین با باورهای دینی مردم ما گره خورده است، به گونه ای که هر سال مردم با شرکت در این راهپیمایی به اعلام حمایت از مظلومان فلسطین و دیگر مسلمانان در کشورهای اسلامی می پردازند.

وی با بیان اینکه آل سعود و هم پیمانانش در منطقه جنگ بین مسلمانان را جایگزین مقابله با رژیم صهیونیستی کرده اند، گفت: مردم در این رویدادها دشمنان خود را شناخته اند و هر سال با ایمان و صلابت در راهپیمایی یوم الله قدس حضور می یابند و اقدامات دشمنان اسلام را محکوم می کنند.

* تا آزادی کامل «ای قدس شریف» هرگز فراموشت نمی کنیم

دقایقی پیش همزمان با روز جهانی قدس مردم شهرهای مختلف استان مرکزی با حضور در مسیرهای از پیش اعلام شده فریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا را فریاد زده و انزجار خود را از اشغالگران قدس اعلام کردند.

بر اساس این گزارش مردم همیشه در صحنه اراک دقایقی پیش هم زمان با تمام مردم ایران و مسلمانان جهان با سردادن شعارهای ضد استکباری دوشادوش هم به راهپیمایی پرداختند.

شرکت کنندگان با وجود گرمای بیش از حد هوا از ساعت ها قبل در مسیرهای راهپیمایی حضور یافته و با سر دادن شعار «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر ضد ولایت فقیه» «این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده» حمایت خود را از مظلومان فلسطین اعلام کردند.

مردم روزه دار اراک در مسیرهای از پیش اعلام شده ضمن اعلام انزجار از حمایت های استکبار جهانی از اعمال جنایتکارانه رژیم جعلی اسرائیل علیه مردم فلسطین آمادگی خود را برای ریشه کن کردن این رژیم جعلی اعلام کردند.

مردم روزه دار اراک مسیر میدان شهدا، پل خیبر، خیابان محسنی، خیابان شیخ فضل الله نوری و میدان سرداران را طی می کنند و در مصلای بیت المقدس اراک تجمع کرده و پس از تایید قطعنامه سراسری روز قدس به سخنرانی آیت الله محسن اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب گوش دل خواهند داد.

یکی از شرکت کنندگان در این راهپیمایی در گفت وگو با خبرنگار فارس در اراک گفت: شرکت در این راهپیمایی وظیفه تک تک مسلمانان جهان است.

آرش مظفری افزود: ما به صحنه آمده ایم تا به دشمنان اسلام ثابت کنیم، مقاومت همچنان مقاومت است و هیچ عاملی حتی داعش و تروریست ها نمی توانند ذره ای از این مقاومت بکاهند.

وی تصریح کرد: دشمنان اسلام باید بدانند حضور داعش و تکفیری نخواهد توانست ذهن مسلمانان را از قبله اول خود منحرف کند.

یکی دیگر از شرکت کنندگان در راهپیمایی نیز گفت: روز قدس آزمون بزرگی برای حامیان مقاومت اسلامی و ملت مظلوم فلسطین است که همه باید از این آزمون سر بلند بیرون آییم.

مریم محمودی با اشاره به برخی از کشورهای به ظاهر مسلمان افزود: امروز مسلمانان در کشورهای مختلف زیر فشار و ظلم استکبار و صهیونیسم هستند که می طلبد ملت های مسلمان با همبستگی یکدیگر مانع از تشدید این فشارها شوند.

پیرمردی که دستان نوه کوچک خود را در دست گرفته و در این راهپیمایی شرکت کرده بود نیز گفت: ما به صحنه آمدیم که جنایات استکبار و صهیونیسم و آمریکا را در منطقه خاورمیانه به نمایش بگذاریم و محکوم کنیم.

حسین یاراحمدی افزود: ما علیرغم گرمای هوا و دهانی تشنه در راهپیمایی شرکت کردیم تا به  دشمنان اسلام ثابت کنیم که ملت ایران همچنان پایند به آرمان های انقلاب بوده و اجازه نخواهد داد به مظلومان ظلم شود.

وی تصریح کرد: مسلمانان همچنان قدس شریف را قبله اول خود می دانند و برای آزادی این قبله جان خود را نیز فدا می کنند.

یکی دیگر از شرکت کنندگان در راهپیمایی نیز ادامه داد: روز قدس روز امت اسلامی و جلوه حقیقی اتحاد دنیای اسلام است.

دانیال حسینی ورزشکار رزمی کار اراکی بیان داشت: مردم با حضور خود در این راهپیمایی نشان دادند که همچنان پایبند به اهداف و آرمان های خود هستند.

یک جوان اراکی نیز اظهار کرد: دنیا به خاطر وجود اسرائیل غاصب روی آرامش ندارد و این غده سرطانی با نفاق بین مسلمین سعی در ادامه حیات خود دارد.

ابوالفضل عراقی ادامه داد: مسلمانان نباید فریب صهیونیست ها را بخورند و به جان یکدیگر بیفتند تا اسرائیل غاصب در کمال آرامش به اهداف پلید خود برسد، زیرا اولین کشورهایی که از این موضوع ضرر خواهد کرد همین کشورهای به ظاهر اسلامی هستند.

وی اظهار داشت: بسیار خوشحالم که امروز نیز مردم آگاه و ولایت مدار اراک با حضور در این راهپیمایی حمایت معنوی و همه جانبه خود را از ملت مظلوم فلسطین اشغالی و سوریه اعلام کردند.

لیلا جلالی از دیگر شرکت کنندگان در راهپیمایی روز قدس با اشاره به ضرورت شرکت در این راهپیمایی گفت: وظیفه تمام مسلمانان جهان حمایت از ملت مظلوم فلسطین و شرکت در این راهپیمایی است و ما باید در این راهپیمایی شرکت کنیم.

وی که به همراه نوزاد دوماهه خود در این مراسم شرکت کرده ابراز امیداواری کرد که در سایه حمایت امت اسلام از مظلومان جهان، ملت ستمدیده فلسطین هر چه سریعتر از چنگال اشغالگران آزاد شود و سرزمینشان از لوث وجود صهیونیست ها آزاد شود.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی با سر دادن شعارهای یاد امام خمینی پاینده باد، رهبر ما خامنه ای زنده باد، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، خامنه ای رهبر امت ماست، دشمن شیطان بزرگ آمریکاست، روز بزرگ قدس روز دین است، روز قیام و فتح مسلمین است، نفرت خود را از دشمنان اسلام اعلام کردند.

* خروش همبستگی در دارالعباده/ یزد یکپارچه فریاد مرگ بر اسرائیل شد

 یزدی ها امروز هم در بیش از 70 نقطه از استان بی توجه به گرمای هوا و تشنگی با زبان روزه به میدان آمدند تا یک بار دیگر وصیت امام راحل در مورد روز قدس را اجرا کنند.

مردم دارالعباده یزد امروز همبستگی خود را دوباره به رخ جهانیان کشیدند و در صفوف فشرده و باشکوه فریاد مظلومیت قدس شریف و مردم مسلمان و ستمدیده جهان را سر دادند.

راهپیمایان در مرکز استان از ساعت 11 صبح در میدان شهید بهشتی یزد گردهم آمدند و با فریادهای الله اکبر راهپیمایی را آغاز کردند و در طول مسیر خیابان امام (ره)، میدان امیرچخماق و خیابان قیام، شعارهای ضد صهیونیستی و ضد استکباری سر دادند.

امروز گرمای شدید هوا و روزه داری با یکدیگر توأم شده بود اما این امر مانع حضور مردم نشد و مردم رساتر از همیشه فریاد مرگ بر اسرائیل را به زبان راندند.

«دفاع از فلسطین باعث عزت ماست، نابودی اسرائیل خواسته ملت ماست»، «آل سعود خائن، مرگت باد شرمت باد»، «یا ایها المسلمون، اتحدوا اتحدوا» از شعارهای مردم یزد در راهپیمایی روز قدس بود.

مردم امروز همچون همیشه، «مرگ بر آمریکا» را رساتر از هر زمان دیگری فریاد زدند و با شعارهای «مرگ بر آل سعود»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر ضد ولایت فقیه»، «مرگ بر داعش» و «مرگ بر منافق» نابودی بدخواهان اسلام و مسلمین را از خداوند متعال خواستار شدند.

امروز یزدی ها پرچم فلسطین را در کنار پرچم ایران به اهتزاز درآوردند و پرچم اسرائیل غاصب را به آتش کشیدند.

تصاویر شهدای مدافع حرم نیز امروز در دستان مرد و زن و پیر و جوان فضایی ویژه به راهپیمایی بخشیده بود.

در راهپیمایی امروز اقشار مختلف مردم، دانشجویان، دانش آموزان، کسبه و بازاریان، طلاب و روحانیون، علمای شهر، ائمه جمعه و جماعات، نیروهای بسیج و سپاه، زن و مرد، پیر و جوان حضور داشتند و شکوه ویژه ای به راهپیمایی روز قدس بخشیدند.

استاندار یزد و معاونان وی، امام جمعه یزد، اعضای شورای شهر یزد و جمع دیگری از مسؤولان نیز امروز در میان مردم یزد و در جمع راهپیمایان حضور داشتند.

مردم پس از پایان راهپیمایی در مسجد ملااسماعیل و در میعادگاه همیشگی نمازجمعه گردهم آمدند و قطعنامه راهپیمایی امروز نیز در حضور مردم قرائت شد.

در بخشی از این قطعنامه آمده است: «رژیم کودک کش صهیونیستی و یهودی سازی کشورها، جنگ های نیابتی، گروهک های سلفی و تکفیری، فتنه صهیونیست های سلفی و تکفیری برای تضعیف ملت اسلامی را محکوم می کنیم و از همه ملت اسلام می خواهیم جبهه باطل را عقیم و باطل سازند».

نظیر این مراسم امروز در شهرهای مختلف ابرکوه، بافق، بهاباد، مهریز، تفت، میبد، اشکذر، اردکان، زارچ، نیر، مروست، هرات و در بسیاری از روستاهای استان یزد برگزار شد و در همه راهپیمایی ها مردم حضوری پرشکوه در مراسم داشتند.

در همه شهرستان های استان یزد فرمانداران، ائمه جمعه، شهرداران، اعضای شورای شهر و روستا و ... در کنار مردم و در صفوف به هم فشرده، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به یاد فرموده امام خمینی(ره) مبنی بر نامگذاری این روز به نام روز قدس گرامی داشتند.

 * روز قدس تفسیر یدالله مع الحق بود

جمعه یازدهم تیرماه سال جاری، اینجا کانون مقاومت جهان اسلام ایران عزیز است و این مشت های کوبنده مرگ بر اسرائیل در آینده نزدیک قدس شریف را از بند دیوصفتان آزاد می کنند.

مردمی که از صبح امروز در جای جای میهن اسلامی با دهان های روزه در زیر آفتاب گرم هدف و شعارشان را بر محور آزادی قدس شریف از چنگال دیو خون خواری چون رژیم صهیونیستی قرار داده اند و به خوبی آیه یدالله مع الحق را به نمایش گذاشتند.

 قدس شریف آرمان دیروز، امروز و فردای ملتی است که اکنون 80 سال به مبارزه علیه صهیونیست می پردازد.

آزادی سرزمین های اشغالی از چنگال کودک کشان وحشی نوید امام راحل است که رهایی فلسطین را تنها و تنها مقاومت دانست، آنجایی که در وصیت نامه سیاسی الهی به موضوع قدس به عنوان یک اولویت جدی برای امت های اسلام از خاور تا باختر نگاه کرد.

این جمعه سی و هشتمین سالی است که ایرانیان از بلوچ و لر تا فارس و ترک و تات و از هر گروه و جناح در زیر آفتاب ماه مبارک رمضان به رسم اعلام حمایت آرمان های کشور فلسطینی به راهپیمایی با زبان روزه پرداختند.

تل آویو و حیفا زیر موشک باران مقاومت پیامی جزء سقوط رژیم صهیونیستی ندارد و این یعنی دیرهنگام نمی پاید که نماز شکر آزادی قدس را در صحن مسجدالقصی به جای می آوریم و این جرثومه فساد اسرائیل جنایتکار پیرو سخن امام عزیزمان از صفحه روزگار محو و نابود شود.

روز قدس امسال بی نظیرتر از سال های گذشته شاهد حضور هزاران نفر از مردم شهر دانسفهان در خیابان ها و میادین منتهی به میعادگاه نماز جمعه است.

مشت های گره کرده مردم روزه دار شهر دانسفهان در گرمای کم سابقه برای رهایی قدس شریف به دهان اسرائیل خائن کوبیده شد.

شعارهایی چون «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر صهیونیست»، «سکوت هر مسلمان خیانت است به قرآن» پاسخ محکم به کودک کشی و نسل کشی سربازان متجاوز رژیم غاصی صهیونیستی بود که قرص و محکم از حنجره مردم روزه دار بیرون می آمد.

راهپیمایان پیر و جوان و زن و مرد دانسفهانی از ساعت 8 صبح در میدان یادگار امام رضوان الله علیه به صف حاضر بودند.

حماسه ماندگار روز قدس امسال برای ثبت در تاریخ مقاومت اسلامی حکاکی شد و این انتفاضه سنگی که اکنون به موشک هایی با برد هزاران کیلومتر تبدیل شده است با اعلام حمایت راهپیمایان دانسفهانی هرچه بیشتر تقویت شد.

* مشت‎هایی که تا نابود شدن رژیم صهیونسیتی گره‎کرده می‎ماند

راهپیمایی روز قدس در شهرستان سیمرغ هم زمان با سراسر کشور با حضور مردم روزه دار در سیمرغ برگزار شد.

مسیر راهپیمایی شهرستان سیمرغ از میدان شهید کشوری شروع شده و مردم روزه دار بعد از عبور از بلوار معلم، خیابان مخابرات و خیابان امام خمینی(ره) به سمت مصلی نماز جمعه شهرستان حرکت کردند.

حتی گرمای طاقت فرسای هوا و روزه داری نیز باعث عدم حضور مردم در این راهپیمایی نشد و همه از پیر و جوان، زن و مرد حضور داشتند.

امام جمعه سیمرغ درباره روز قدس و حضور مردم در این روز، گفت: روز قدس روز مبارزه با استکبار و حمایت از محرومان و مستضعفان و از فرهنگ بالای امت اسلامی و شیعی است.

حجت الاسلام محمدباقر یوسفی ادامه داد: امروز همه مردم برای اعلام مبارزه و اظهار تنفر از استکبار و آمریکا و مهره او صهیونیسم همچنین حمایت از مردم فلسطین حضور دارند.


* خبرگزاری فارس


دستاوردهای انقلاب اسلامی راهپیمایی روز جهانی قدس مردم ایران لبیک به پیام امام خامنه ای شعارهای ضد استکباری تهران فلسطین رژیم صهیونیستی شمیرانات فیروزکوه پردیس و دماوند اشغالگران اسلامشهر اردبیل آیت الله خامنه ای مصلای امام خمینی(ره) بجنورد خراسان شمالی سمنان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گلستان گیلان بوشهر خلیج فارس بندرعباس خراسان جنوبی ماکت مسجدالاقصی پرچم حزب الله لبنان سیستان و بلوچستان کرمان رفسنجان آذربایجان غربی ایلام زنجان حجت الاسلام محمدحسن اختری
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :