Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 185663
تاریخ انتشار : 12 تیر 1395 12:19
تعداد مشاهدات : 372

بازتاب مراسم روز جهانی قدس در رسانه‎های خارجی

بازتاب راهپیمایی ملت بزرگ ایران در روز جهانی قدس

مراسم روز جهانی قدس به منظور اعلام همبستگی با ملت مسلمان فلسطین در ایران برگزار شد.

راهپیمایی روز جهانی قدس امسال، با بازتاب چشمگیرتری در رسانه های بین المللی همراه بوده است. 

اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس یکی از مهمترین اقدامات امام خمینی(ره) قلمداد می شود. مردم مسلمان و روزه دار ایران نیز از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در ایران ندای امام خویش را لبیک گفتند و هرساله این روز را با برپایی تظاهراتی شکوهمند بزرگ داشته است. این روز نماد وحدت و بیداری و یک پارچگی مسلمانان در رویارویی با نظام سلطه و صهیونیسم جهانی است، روزی که مسلمانان را به وظیفه شرعی و اخلاقی و انسانی و اسلامی خود در قبال قدس شریف آگاه کند، در مکتب امام خمینی(ره) روز قدس تنها یک حرکت شعاری نیست.

برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس امسال نیز از دید رسانه های بین المللی غافل نماند و این رسانه ها حرکت مردم ایران را به طور گسترده ای پوشش دادند.

خبرگزاری فرانسه به بازتاب تظاهرات گسترده مردم ایران در  حمایت از مردم فلسطین و در اعتراض به اسرائیل پرداخت.
به گزارش این خبرگزاری مردم ایران در تهران و بیش از 700 شهر دیگر در آخرین جمعه ماه رمضان با شرکت در این تظاهرات به حمایت از مردم فلسطین پرداخته و علیه اسرائیل شعار سر دادند.
خبرگزاری فرانسه در ادامه به پوشش راهپیمایی مردم در تهران و شعارهای "مرگ بر اسرائیل" و "مرگ بر آمریکا" در نقاط مختلف پایتخت ایران پرداخت.

شبکه المنار لبنانی در گزارشی با اشاره به برگزاری مراسم روز قدس در ایران آورده است: در جمهوری اسلامی ایران راهپیمایی میلیونی به مناسبت روز جهانی قدس و در همبستگی با غزه برگزار شد.

المنار اعلام کرد: راهپیمایی میلیونی در خیابان های ایران در حمایت قدس شریف از لوث وجود صهیونیست ها و همبستگی با ملت مسلمان فلسطین برگزار شد همان گونه که در برخی شهرهای عراق در همبستگی با ملت فلسطین راهپیمایی مشابهی برگزار شد.

همچنین پایگاه شبکه خبری الجزیره طی خبری اعلام کرد که راهپیمایی روز قدس در ایران و در بیش از 700 شهر برگزار شد.
شبکه خبری الجزیره اعلام کرد که ایرانیان همواره بر برپایی مراسم روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان اصرار داشته اند و روز قدس امسال با اعتراض به تجاوز اسرائیل به نوار غزه که تاکنون بیش از 800 شهید به جای گذاشته، تمایز یافته است.

از سوی دیگر روزنامه فرامنطقه القدس العربینیز در گزارشی از مراسم روز جهانی قدس در ایران آورده است: صبح امروز راهپیمایی های میلیونی در تهران و سایر شهرهای ایران در حمایت از ملت فلسطین و ساکنان بیگناه  غزه برگزار شد.
القدس العربی نوشت: شرکت کنندگان در راهپیمایی شعارهایی علیه رژیم اسرائیل و در حمایت از ساکنان غزه سر دادند و شعارهایی سر دادند و پلاکاردهایی در ضدیت با اسرائیل حمل کردند و ضمن حمایت از آرمان فلسطین جنایات اشغالگران علیه مردم فلسطین را محکوم کردند.

همچنین پایگاه خبری "مصراوی" مصر در خبری اعلام کرد: راهپیمایی های میلیونی مردم ایران به مناسبت بزرگداشت روز جهانی قدس و اعلام همبستگی با مردم فلسطین و مردم بیگناه غزه صبح امروز جمعه ساعت ده و سی دقیقه، در تهران و سایر شهرهای این کشور آغاز شد.
مصراوی در ادامه نوشت: راهپیمایی مردم ایران در حالی صورت می گیرد که اسرائیل از هفدهم ماه جاری میلادی، حمله زمینی خود را به غزه آغاز کرده است.

خبرگزاری ترند آذربایجان نیز ضمن بازتاب راهپیمایی روز قدس در تهران و سایر شهرهای ایران نوشت که مردم در گروه های ده ها هزار نفری در تهران و بیش از 700 شهر راهپیمایی روز قدس را آغاز کرده علیه اسرائیل و آمریکا شعار سر دادند. در این تظاهرات پرچم اسرائیل به آتش کشیده شد.
این خبرگزاری در ادامه به این موضوع اشاره کرد که بنیان گذار انقلاب اسلامی ایران در سال 1979 میلادی آخرین جمعه از ماه رمضان را به عنوان روز قدس نام گذاری کرد تا مسلمانان جهان را برای حمایت از فلسطینی ها و علیه اسرائیل بسیج نماید.

همچنین شبکه المیادین گزارش داد که صدها هزار نفر از مردم ایران با شرکت در راهپیمایی هایی، حمله تروریستی به غزه را محکوم کردند.

پایگاه پانوراما الشرق الاوسط با اشاره به برگزاری مراسم روز جهانی قدس در ایران آورده است: مراسم روز جهانی قدس به منظور اعلام همبستگی با ملت مسلمان فلسطین و نجات قدس از لوث وجود صهیونیست ها که این روزها جنایات وحشیانه ای علیه فلسطینی ها مرتکب می شوند در ایران برگزار شد.
شرکت کنندگان در مراسم روز جهانی قدس شعارهای مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا و ای قدس ما داریم می آییم سر دادند.

پایگاه خبری الجدید لبناننیز تظاهرات روز جهانی قدس ملت ایران را بازتاب داده و از حضور رئیس جمهوری اسلامی ایران در تظاهرات امروز مردم تهران تصاویری را منتشر کرد.

شبکه الفرات عراقدر گزارشی درباره برگزاری مراسم روز قدس در ایران آورده است: مردم ایران اسلامی از صبح آخرین جمعه ماه مبارک رمضان راهپیمایی میلیونی در حمایت از ملت فلسطین و همبستگی با غزه و بزرگداشت روز جهانی قدس برگزار کردند.
الفرات عراق اعلام کرد: راهپیمایی میلیونی بزرگی در خیابان های شهرهای ایران در همبستگی با ملت فلسطین و نجات قدس از لوث وجود صهیونیست ها برگزار شد.
این رسانه عراقی گزارش داد: روز جهانی قدس امسال با تجاوز اسرائیل به غزه مصادف شده است و فلسطینی ها امسال این مناسبت را با شهدا و قربانیان خود گرامی می دارند و امیدوار به انتفاضه ملت اسلامی برای یاری آرمان آنها هستند.

پایگاه خبری العهد لبناننیز در گزارشی نوشت: در جمهوری اسلامی ایران هم که این کشور به رهبری حضرت امام خمینی (رحمة الله علیه) بنیان گذار این حرکت جهانی و روز قدس جهانی بوده با حضور میلیونی در تهران و دیگر شهرهای این کشور این روز را گرامی داشتند و با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و ای قدس ما می آییم خشم و انزجار خود را از اشغالگران و استکبار جهانی نشان دادند و از مقدسات اسلامی امت اسلامی در فلسطین حمایت کردند.
مردم ایران در تظاهرات روز جهانی قدس از ملت مظلوم فلسطین در نوار غزه هم اعلام حمایت کردند.

خبرگزاری رویترز طی گزارشی به پوشش حضور گسترده مردم ایران در راهپیمایی روز جهانی قدس پرداخت.
این خبرگزاری نوشت که ایرانیان روز جمعه در راهپیمایی گسترده ای مشارکت کردند تا همبستگی خود با فلسطینیان را نشان دهند.
این خبرگزاری غربی در ادامه گزارش خود در پوشش راهپیمایی روز قدس نوشت: مردم پلاکاردهایی را حمل می کردند که روی آن نوشته بود: "دفاع از غزه و فلسطین وظیفه دینی ماست".
رویترز تأکید کرد که مردم ایران حمایت آمریکا از اسرائیل را محکوم کرده پرچم های آمریکا و اسرائیل را به آتش کشاندند. مردم همچنین از سکوت دیگر دولت های خارجی که در برابر "جنایت های اسرائیل علیه بشریت" سکوت کرده اند انتقاد کردند.
این خبرگزاری به بندی از بیانیه پایانی روز جهانی قدس نیز اشاره کرد که در آن تأکید شده است: صدایت را بلند کن، سکوت به معنای اجازه دادن به رژیم صهیونیستی برای ادامه نسل کشی فلسطینیان است.

پایگاه خبری روزنامه "تایمز اسرائیل" در گزارشی به برگزاری گسترده راهپیمایی روز قدس در سرتاسر ایران پرداخت و نوشت این تظاهرات در حالی برگزار می شود که اسرائیل همچنان به مبارزه خود علیه حماس و دیگر گروه ها در نوار غزه ادامه می دهد و ایرانیان با این راهپیمایی حمایت خود را از فلسطینیان نشان دادند.

روزنامه صهیونیستی "جروزالم پست" نیز خبری درباره تظاهرات میلیونی مردم ایران در روز جهانی قدس منتشر کرد.
این روزنامه نوشت که راهپیمایی در تهران و بیش از 700 شهر ایران برگزار شد. در تهران، تصاویر تلویزیونی نشان داد که تظاهرات کنندگان پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود "مرگ بر اسرائیل" و "مرگ بر آمریکا".* خبرگزاری تسنیم


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :