Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 185665
تاریخ انتشار : 12 تیر 1395 12:41
تعداد بازدید : 430

دکتر سعید عسکری، دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت

ایران در حوزه علوم دندانپزشکی به رتبه 12 دنیا دست یافت

در حوزه علوم دندانپزشکی، ایران در سال 2015 میلادی با دو پله صعود و با پیشی گرفتن از سوئیس و کانادا به رتبه 12 دنیا رسید.
دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت گفت: در حوزه علوم دندانپزشکی، ایران در سال 2015 میلادی با دو پله صعود و با پیشی گرفتن از سوئیس و کانادا به رتبه 12 دنیا رسید.

دکتر سعید عسکری با تبریک کسب رتبه دوازدهم دنیا در حوزه علوم دندانپزشکی توسط کشورمان در سال 2015 میلادی، از پیشی گرفتن از دو کشور سوئیس و کانادا خبر داد.

وی با اشاره به اینکه داده های موجود در سایت SJR نشان می دهد که ایالات متحده آمریکا، برزیل، انگلستان و هند به عنوان چهار کشور صدرنشین، هر یک موفق به تولید بیش از هزار مقاله در حوزه علوم دندانپزشکی شده اند، اظهار کرد: ایران با تولید 305 مقاله در سال 2015 پس از کشور اسپانیا و کره جنوبی با بیش از چهارصد مقاله قرار گرفته است.

دکتر عسگری افزود: گرچه رتبه کشور در کل علوم تولید شده در دو سال 2014 و 2015 به صورت ثابت در مقام شانزدهم باقی مانده و تغییری پیدا نکرده است اما علوم دندانپزشکی در همین بازه زمانی موقعیت ممتازتری را برای کشور ایجاد کرده است.

دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت افزود: خوشبختانه هم اکنون جمهوری اسلامی ایران از نظر کل تولیدات علمی در منطقه خاورمیانه با اختلاف کمی از کشور ترکیه، مقام اول را به خود اختصاص داده است، اما در رشته های پزشکی و دندانپزشکی پس از کشور ترکیه قرار گرفته است. 

وی با اشاره به اینکه کشور ترکیه از نظر تعداد مقالات تولید شده در این دو رشته فاصله قابل توجهی با کشورمان دارد، بر ضرورت توجه ویژه مسئولان حوزه پژوهش و محققان به این موضوع تأکید کرد و گفت: برای حصول به اهداف تعیین شده در سند چشم انداز بیست ساله، لازم است تا سیاستگذاری های ویژه ای توسط تمامی مسئولان مرتبط، برای ایجاد شرایط لازم برای افزایش چشمگیر تولیدات علمی و کسب مقام اول منطقه در این دو رشته صورت پذیرد.
* خبرگزاری صدا و سیما


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :