Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 185780
تاریخ انتشار : 13 تیر 1395 13:4
تعداد بازدید : 488

دکتر سید هادی حسینیان فلوشیپ جراحی ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

جراحی خشک کردن مفصل با استفاده از دو تکنیک جدید

به همت متخصصان دانشگاه علوم پزشکی مشهد دو تکنیک جدید آرترودز مچ پا به کار گرفته شد.
 دکتر سید هادی حسینیان فلوشیپ جراحی ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جراح این عمل اظهار داشت: در این عمل ها که بر روی دو بیمار در بیمارستان شهید کامیاب انجام شد دو روش درمانی جدید شامل" Intramedullary ankle arthrodesis و Arthroscopic ankle arthrodesis " با موفقیت انجام شد.

این جراح و متخصص ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص تکنیک" Intramedullary ankle arthrodesis "، گفت: در  بیماران مبتلا به دیابت و یا زخم پای دیابتی که امکان استفاده از پیچ یا پلاک برای انجام عمل جراحی وجود ندارد و یا ریسک موفقیت عمل را کاهش می دهد، این روش درمانی بهترین جایگزین محسوب می شود.

دکتر حسینیان با اشاره به اینکه عمل خشک کردن و یا  آرترودز" Arthrodesis " برای درمان آرتریت های شدید مفصل مچ پا که همراه با درد شدیدی هستند مورد استفاده قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: در این عمل که بر روی یک بیمار 68 ساله مبتلا به دیابت شدید انجام شد،نیل مورد نیاز با استفاده از فناوری داخلی و با سفارش به یک شرکت سازنده داخلی ساخته شد و سپس بر روی مچ پای بیمار مورد استفاده قرار گرفت.

وی همچنین در خصوص روش کم تهاجمی آرتروسکوپی آرترودز مچ پا (Arthroscopic ankle arthrodesis) نیز گفت: در این عمل نیز که بر روی یک بیمار 70 ساله مبتلا به روماتوئید انجام شد، با ایجاد دو سوراخ در ناحیه مچ پا، غضروف مفصلی برداشته و عمل آرترودز با موفقیت انجام شد.

دکتر حسینیان خاطر نشان کرد: استفاده از این روش ریسک عفونت و آسیب به بافتهای نرم را در بیمار کاهش و روند بهبودی بیمار نیز تسریع می یابد.

این جراح و متخصص ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: این عمل برای بیمارانی که دچار آرتروز شدید مچ پا به صورت اولیه شده اند و یا به دنبال شکستگی مچ، عفونت مفصل مچ پا و یا مفصل شارکو شده اند انجام می شود و استفاده از این دو روش برای بیمارانی که مبتلا به دیابت، پوکی استخوان شدید و یا زخم پای دیابتی هستند کاربرد بیشتری دارد.* خبرگزاری ایسنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :