Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 185784
تاریخ انتشار : 13 تیر 1395 14:26
تعداد بازدید : 320

سروش صادق نژاد، سرپرست تیمهای ربوکاپ اعزامی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

تیم ربوکاپ دانشگاه امیرکبیر مقام قهرمانی را کسب کرد

تیم رباتهای انسان نمای دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سایز نوجوان موفق به کسب مقام اول رقابتهای فنی این لیگ گردید.

سروش صادق نژاد، سرپرست تیمهای ربوکاپ اعزامی دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: تیم رباتهای انسان نمای دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سایز نوجوان موفق به کسب مقام اول رقابتهای فنی این لیگ گردید. در پایان رقابتهای فنی این مسابقات که در روز سوم صورت پذیرفت، تیم دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رقابت با سایر تیم های این لیگ، موفق شد با اقتدار به مقام قهرمانی دست یابد. لازم به ذکر است این تیم در سال ۲۰۱۵ و در رقابتهای این لیگ در کشور چین موفق به کسب مقام دوم جهان شده بود. این رقابتها با حضور تیم های از کشور ایران، آلمان، برزیل و تایوان برگزار گردید.


رئیس لیگ ربات های انسان نمای مسابقات جهانی ربوکاپ در کشور آلمان اضافه کرد: بیستمین دوره مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۱۶ با حضور بیش از ۲۰۰ تیم ازدانشگاه ها و مدارس و آموزشگاه های مختلف از ۴۵ کشور دنیا آغاز به کار نمود که دانشگاه صنعتی امیرکبیر با سه تیم در لیگ ربات های شبیه ساز امداد و نجات، ربات های فوتبالیست سایز کوچک و ربات های انسان نما شرکت نموده است.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی ربوکاپ در لیگ ربات های انسان نما در این خصوص اضافه نمود: امسال مسابقات در سطح بالایی در حال برگزاری است و تیم ها اغلب از آمادگی بالایی برخوردار هستند. تغییرات زیادی در قوانین مسابقات صورت پذیرفته است تا تیم ها در راستای آماده سازی برای هدف ربوکاپ در سال ۲۰۵۰ که انجام بازی فوتبال بین تیم ربات های انسان نما و تیم منتخب انسان ها در رشته فوتبال است، آماده شوند.

همچنین اعضای هیئت رئیسه فدراسیون در این لیگ و سایر اعضای کمیته فنی، نقشه راه علمی این لیگ را تا سال ۲۰۵۰ آماده نموده اند تا با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته، ظرف سالهای معین، تغییرات عمده ای در سطح برگزاری لیگ انجام پذیرد.

در همین راستا، تیم های جدیدی نیز برای اولین بار در این مسابقات حضور دارند که نشان از عزم سایر کشورها در راستای توسعه تکنولوژی و نگاه ویژه آنها به امر رباتیک، اتوماسیون و هوش مصنوعی است. در همین راستا نمایشگاه صنعتی از شرکت های خارجی و داخلی کشور آلمان در محل برگزاری مسابقات برپا گردیده است که حاضرین با جدیدترین محصولات این شرکتها در حوزه رباتیک آشنا شوند.

همچنین در کنار برگزاری مسابقات ربوکاپ، بیستمین سمپوزیوم علمی ربوکاپ هم برگزار می گردد که محلی برای بحث و در اختیار قرار دادن دستاوردهای علمی در این حوزه باشد.

وی خاطر نشان کرد: پژوهشگران ایرانی در زمره بهترین های دنیا در این زمینه هستند و نگاه ویژه دانشگاهها، صنعت و دولت، باعث تعالی این رشته در کشور و در نهایت منجر به تبدل ساختاری مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان خواهد شد.* خبرگزاری دانشجو


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :