Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 185787
تاریخ انتشار : 13 تیر 1395 14:59
تعداد بازدید : 1377

مصطفی سلیمی شهردارمنطقه ۱۸

راه اندازی خط جدید اتوبوس های تندرو در تهران

شهردار منطقه ۱۸ گفت: خط 10 اتوبوس های تندروBRT در جنوب غرب تهران راه اندازی شد.
مصطفی سلیمی شهردارمنطقه ۱۸ در این باره گفت: طول مسیر این خط ازحدفاصل دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم وتحقیقات تابزرگراه آزادگان جمعا"بطول 44کیلومتر بوده که ازاین مقدار12کیلومتر آن شامل مسیر رفت و برگشت از حدفاصل سه راه زرند(پل ساوه)تاپایانه مسافربری آزادگان واقع در بزرگراه آیت ا... سعیدی – تقاطع بزرگراه آزادگان قرارگرفته است.

وی ادامه داد : در طول مسیر این خط ، تعداد 5 ایستگاه دوطرفه بنام (بلوار معلم ، آموزش و پرورش ، شهرداری ، ایستگاه های مترو نعمت آباد و آزادگان ) و تعداد 3 ایستگاه یک طرفه نیز بنام ( پژاوند ، سروری غربی و شرقی ) جانمایی شده تا شهروندان بسهولت برای انجام ترددهای روزانه خویش و دسترسی به سایر نقاط مختلف تهران و دیگر ایستگاه های وسائط نقلیه عمومی از آن استفاده کنند.

سلیمی احداث این خط رادرراستای تداوم شعارکاهش فاصله شمال به جنوب دانست وخاطرنشان کرد: این نخستین خط BRT در پایتخت است که از سوی یکی از مناطق به صورت مستقل اجرا شده است ، چرا که خطوط قبلی با نظارت ومدیریت سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران احداث شده است که واردجنوبغرب تهران ومنطقه 18 می شود و می تواند نقش بسزایی در جابجایی مسافرهای این بخش از پایتخت داشته باشد.

شهردار منطقه 18 یاد آورشد: با ورودخط   10 BRT به منطقه ، علاوه برشهروندان این منطقه،دیگرشهروندان ساکن مناطق 17 و 19نیزمی توانند به راحتی وارد شبکه حمل ونقل عمومی بشوند.همچنین به دلیل نزدیکی پایانه این خط اتوبوسرانی به پایانه متروخط 3،شهروندان ساکن شهرهای اقماری تهران مانند چهاردانگه، اسلامشهر، رباط کریم و شهریار نیز قادرخواهند بود ازخدمات این سامانه بهره مند شوند.

وی درپایان اظهارداشت:این خط اتوبوسهای تندرو،جنوبغرب تهران رابه شمالغرب متصل وشهروندان می توانند با کمترین هزینه ممکن واردشبکه حمل ونقل عمومی تهران شده و به میادین بوتان، شمشیری،فتح، آزادی،فلکه دوم صادقیه و پایانه های مترو و اتوبوسرانی طول مسیر دسترسی پیدا کنند.

 این خط روزگذشته بطور آزمایشی فعالیت خود را شروع و شهروندان  را به مبادی و مقاصد مورد نظر جابجا می کند.
* خبرگزاری فارس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :