Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 185883
تاریخ انتشار : 14 تیر 1395 13:3
تعداد مشاهدات : 643

با حضور آیت الله العظمی مکارم

بزرگترین مصحف قرآن کریم طلا و نقره جهان رونمایی شد

بزرگترین مصحف قرآن کریم از جنس طلا و نقره جهان با حضور آیت الله العظمی مکارم شیرازی رونمایی شد.
مراسم رونمایی از بزرگترین مصحف قرآن کریم از جنس طلا و نقره جهان عصر امروز با حضور آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دفتر ایشان برگزار شد.

 در ابتدای این مراسم رائین اکبرخان زاده نگارنده اثر بزرگترین مصحف قرآن کریم طلا و نقره جهان گفت: این مصحف شریف ساخته شده از 60 کیلو نقره و یک کیلو طلا 24 عیار است که با چشم غیر مسلح نوشته شده است.

وی افزود: این اثر قرآنی، شامل 30 جزء قرآن کریم است که بزرگترین قرآن نقره و طلای جهان است؛ البته کوچکترین قرآن حکاکی شده قرآن کریم نیز توسط بنده کتابت شده است.

کاتب قرآن کریم بیان کرد: برای انجام این پروژه فاخر هنری ، 150 هنرمند متخصصص در زمینه های فرهنگی و هنری گردهم آمدند و برای انجام آن 700 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است؛ کل این پروژه یک سال به طول انجامیده است که خوشبختانه ابتدای ماه مبارک رمضان امسال به انجام رسید.

وی گفت: هدف از نگارش این قرآن نفیس پاسخ به هتاکی کشیش هتاک بود که قرآن کریم را به ظاهر سوزاند، ولی با این اثر نشان دادیم که قرآنی کتابت کرده ایم که نه سوزانده می شود و نه از بین می رود، زیرا ما شیعیان و مسلمانان حاضریم همه زندگی خود را خرج قرآن کنیم.

در ادامه حمایت کنندگان مالی این اثر قرآنی به تشریح چگونگی اتمام این پروژه قرآنی پرداختند.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی با قرائت آیاتی از قرآن کریم این اثر ماندگار را رونمایی کردند.* خبرگزاری رسمی حوزه


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :