Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 185975
تاریخ انتشار : 15 تیر 1395 12:29
تعداد مشاهدات : 838

مهران دوج، مدیر پالایشگاه ششم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی

تکمیل واحد بازیافت گوگرد پالایشگاه ششم مجتمع پارس جنوبی

ردیف های 3 و 4 واحداحیای گوگرد پالایشگاه ششم مجتمع گاز پارس جنوبی افتتاح شد.
ردیفهای سوم و چهارم واحد احیای گوگرد پالایشگاه ششم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی با موفقیت به بهره برداری رسید.
مدیر پالایشگاه ششم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: با راه اندازی ردیفهای سوم و چهارم واحد بازیافت گوگرد، تمام گاز اسیدی تولیدی در واحدهای شیرین سازی از سوی این واحد دریافت و به گوگرد تبدیل می شود. 

مهران دوج افزود: در این مرحله افزون بر افزایش حجم تولید گوگرد از 250 به 420 تن در روز، از سوزاندن و انتشار پنج هزار تن در هفته گازهای سمی حاصل از احتراق جلوگیری می شود.

وی اعلام کرد: گاز دریافتی از سکوی فازهای 15و 16 که به وسیله خط لوله 32 اینچ وارد پالایشگاه ششم می شود، ترش ترین خوراک در بین پالایشگاههای مجتمع گاز پارس جنوبی است و بر این اساس تکمیل و راه اندازی واحدهای بازیافت گوگرد این پالایشگاه با توجه به مشکلات عمده که در این فرآیند قرار داشت، از اهمیت بالایی برخوردار بود.

فازهای 15 و 16 با هدف تولید روزانه 50 میلیون مترمکعب گاز شیرین برای استفاده در شبکه مصارف خانگی، تجاری و صنعتی، تولید روزانه 80 هزار بشکه میعانات گازی، تولید سالانه 1,05 میلیون تن گاز مایع «LPG» (پروپان و بوتان)، تولید سالانه یک میلیون تن اتان به منظور تامین خوراک واحدهای پتروشیمی مستقر در منطقه عسلویه و تولید روزانه 400 تن گوگرد به مرحله اجرا درآمده است.
* خبرگزاری صدا و سیمانظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :