Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 185980
تاریخ انتشار : 15 تیر 1395 14:19
تعداد مشاهدات : 563

میثم نجفی، مخترع دستگاه تله‌متری در شهرستان دشتی

دستگاه تله متری توسط مخترع اهل شهرستان دشتی ساخته شد

از صفر تا 100 ساخت این سیستم بومی است و مطابق با نیاز مشتری قابل تغییر است.

مخترع دستگاه تله متری در شهرستان دشتی گفت: از صفر تا 100 ساخت این سیستم بومی است و مطابق با نیاز مشتری قابل تغییر است.

میثم نجفی ظهر امروز در جلسه هم اندیشی مرکز رشد علم و فناوری شهرستان دشتی گفت: یکی از کاربردهای دستگاه سیستم تله متری از راه دور به صورت خودکار و کنترل از راه دور جی.پی.آر.اس تشکیل شده و به طور مثال تمامی اطلاعات موجود در یک مجموعه که به عنوان نمونه پمپ و موتور آب است اندازه گیری ها در نقاط دور و یا غیرقابل دسترس انجام می شود.

مخترع دستگاه تله متری در شهرستان دشتی که کارشناس ارشد الکترونیک است، افزود: این دستگاه در بخش کشاورزی کاربرد بسیار بالایی دارد پس از اطلاعات داده ها به این دستگاه پردازش و نظارت مرکز به واحد کنترل ارسال که توسط آن یک ساختار برای کنترل از راه دور مانند شبکه های کامپیوتری با یک دستگاه تلفن همراه می توان بهره گرفت و با شبکه های جی.اس.ام و اس.ام .اس با هزینه های پایین و کمتری پوشش شبکه را فراهم کرد.

وی ادامه داد: دستگاه فشارسنج دیجیتال به ترانزیستور ارگانیک که به عنوان حافظه غیر فور ثبت و اختراع شده است می تواند اطلاعات ولتاژ، توان مصرفی، کنترل شیرهای برقی و آب مخزن را به بخش مرکزی منتقل و از آنجا کنترل کرد.

نجفی یادآور شد: از صفرتا 100 ساخت این سیستم بومی است و این دستگاه دارای گارانتی و انعطاف پذیر است و مطابق با مشتری قابل تغییر است.

وی افزود: یکی از مشکلاتی که امروز در جامعه وجود دارد مشکل کم آبی است که این دستگاه می تواند نقش مهمی اقتصاد دانش بنیان درون زا و برون زا ایجاد کند و با کنترل از راه دور منابع آبی را کنترل و شاهد افزایش محصولات کشاورزی باشیم.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتی نیز گفت: با بررسی هایی به عمل آمده و تحقیقاتی که صورت گرفت دستگاه تله متری در بخش کشاورزی نیز کاربرد خوبی دارد.

داریوش رزمی افزود: این دستگاه باعث کاهش هزینه ها و صرفی جویی در مصرف آب خواهد داشت و با کمترین هزینه بیشترین بهره وری و سوددهی به کشاورز در پی خواهد داشت.

وی تأکید کرد: باید از طرح های خلاق و مخترعین جوان و جویای کار حمایت و جهت بازاریابی اختراعات آن ها اقدام کرد.

رزمی یادآور شد: صندوق توسعه صنایع الکترونیک و صندوق کارآفرین امید از مخترعان حمایت می کنند.

از سوی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از رئیس اداره صنعت و معدن شهرستان دشتی در رابطه با محصولات دانش بنیان، ارتباط با پارک علم و فناوری، برنامه ریزی برای تقویت، حمایت و توجه شرکت های فناوری شهرستان تقدیر شد.* خبرگزاری فارس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :