Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 186024
تاریخ انتشار : 19 تیر 1395 9:28
تعداد مشاهدات : 430

‌بهروز سلیمی، مدیر طرح صنعتی مبدل آلودگی به کود اوره در صنعت پتروشیمی

مبدل آلودگی به کود اوره در صنعت پتروشیمی ساخته شد

نخستین مبدل آلودگی به کود اوره در صنعت پتروشیمی چهارمحال وبختیاری ساخته شد. پیش از این ساخت سامانه ریکاوری co2 در انحصار کشورهای کانادا، ژاپن و آمریکا بود.
 مدیر طرح صنعتی مبدل آلودگی به کود اوره در صنعت پتروشیمی اظهار کرد: نخستین مبدل آلودگی به کود اوره در صنعت پتروشیمی چهارمحال وبختیاری طراحی و ساخته شد.

بهروز سلیمی  اظهار کرد: این مبدل روزانه 100 تن آمونیاک حاصل از تجزیه آلودگی های پتروشیمی را به کود اوره تبدیل می کند.

وی افزود : این سامانه با عنوان «ریکاوری co2 یا «بازگشت دود به چرخه تولید»، با بکارگیری طرح ملی همگرایی صنعتی به عنوان رکن اصلی اقتصاد مقاومتی، به سفارش پتروشیمی کرمانشاه، در آن کارخانه نصب شد.

سلیمی هزینه طراحی و ساخت سامانه تبدیل co2 به کود اوره را 400 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: سرمایه اولیه این طرح پس از دو سال بازگردانده می شود.

وی تصریح کرد: پیش از این ساخت سامانه ریکاوری  co2 در انحصار کشورهای کانادا ، ژاپن و آمریکا بود اما این مبدل که با همکاری صنعتگران استان های مرکزی، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی ساخته شده است 30 درصد مصرف انرژی کمتر و قابلیت فعالیت با مصرف 25 درصد مواد اولیه کمتر دارد .

مدیر این طرح صنعتی با اشاره به افزایش پنج درصدی تولید پتروشیمی کرمانشاه با استقرار این سامانه، پیش بینی کرد: با بهره برداری از این مبدل، سالانه از انتشار 40 هزار تن آلودگی و گازکربنیک به هوا جلوگیری شود.

سلیمی تاکید کرد: این سامانه از طرح های دانش بنیان دارای ثبت ملی و چهار بخش اصلی جذب، پالایش، انحلال و تبدیل آن دارای گواهی نامه های ثبت اختراع جداگانه هستند.

وی گفت: مرکز تحقیقاتی صنعتی طراحی و ساخت مبدل های صنعتی چهارمحال و بختیاری، طراحی و ساخت مبدل نیروگاه بعثت تهران را نیز در کارنامه فعالیت های خود دارد.* خبرگزاری ایسنانظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :