Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 186241
تاریخ انتشار : 20 تیر 1395 12:46
تعداد مشاهدات : 318

محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت

خودکفایی ۷۰ درصدی در تولید پله برقی

متخصصان ایرانی توانستند خیلی از قطعات آسانسور مانند موتور و درهای اتوماتیک را بسازند.
 وزیر صنعت گفت: در تولید پله برقی به ۷۰ درصد خودکفایی رسیده ایم.

 محمدرضا نعمت زاده در پنجمین نمایشگاه بین المللی آسانسور و صنایع و تجهیزات وابسته در تهران با بیان اینکه در تولید پله برقی به ۷۰ درصد خودکفایی رسیده ایم، گفت: به ۴ هزار پله برقی نیاز داریم که نشان دهنده افق روشن این صنعت است.

وی افزود: همه قطعات آسانسور در کشور استانداردهای خود را دارد و نظارت ویژه ای می شود و در این باره جای نگرانی نیست. نعمت زاده گفت: آنچه در غرفه های این نمایشگاه دیدم، موجب افتخار است، زیرا سازندگان و طراحان توانسته اند خیلی از اجزا و قطعات آسانسور مانند موتور، گیربکس و درهای اتوماتیک را بسازند.

وزیر صنعت با ابراز خشنودی از اینکه حدود ۸۰ درصد قطعات آسانسور در داخل کشور تولید می شود، اضافه کرد: شرکت های ایرانی باید با شرکت های معتبر خارجی تولیدات مشترک داشته باشند و بازار صادراتی این کالا را بدست بگیرند.

همچنین علی اکبر ایلخانی رئیس اتحادیه صنف آسانسور و تولیدکنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران در این مراسم از رونمایی «نرم افزار جامع صنف آسانسور و الکترومکانیک» خبر داد و گفت: در یکی دو روز آینده از این نرم افزار رونمایی خواهد شد.

در این نمایشگاه شرکت های تولیدکننده داخلی و مونتاژکننده انواع قطعات آسانسور و نمایندگی های شرکت های خارجی، آخرین دستاوردها و تولیدات خود را در معرض نمایش بازدیدکنندگان قرار داده اند.



* خبرگزاری مهر


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :